Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
н\п 1-кс/490/3965/2023 У Х В А Л А
04.05.2023р. слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 за участі секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ УСБ України в Херсонській області ОСОБА_5 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, раніше не судимого, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
В С Т А Н О В И В :
СВ УСБ України в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №22023230000000145 від 14.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
02.05.2023р. у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України. Згідно повідомлення, ОСОБА_6 , перебуваючи у невстановленому під час досудового розслідування місці, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на надання допомоги країні-агресора - рф та її представникам у веденні агресивної війни проти України, передбачаючи, що його дії можуть завдати шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України та бажаючи настання таких суспільно небезпечних наслідків, тобто діючи умисно, використовуючи власний мобільний телефон та мобільний додаток «Telegram», в якому був зареєстрований під ім`ям « ОСОБА_7 », у період часу з 15.03.2023 по 16.03.2023, шляхом спілкування у вищевказаному мобільному додатку «Telegram», вступив у зв`язок із громадянином України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та отримав від останнього завдання, направлене на збір з метою подальшої передачі державі-агресору та її представникам інформації про наявність, пересування сил та засобів ЗСУ та інших воєнізованих формувань, створених відповідно до законодавства України на території Херсонського району Херсонської області.
У період з 15.03.2023 по 16.03.2023 ОСОБА_6 , не сприймаючи державну владу в Україні та сповідуючи ідеї проросійської спрямованості, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України, використовуючи власний мобільний телефон, мобільний додаток «Telegram», в якому був зареєстрований під ім`ям « ОСОБА_7 », у ході спілкування з ОСОБА_8 («Telegram»-нік ІНФОРМАЦІЯ_5 ), у невстановленому під час досудового розслідування місці, за допомогою телеграм-чату шляхом миттєвого обміну повідомленнями через вказаний месенджер «Telegram», передав 15.03.2023 ОСОБА_8 геодані з повідомленнями: «Там сегодня пушка стояла. Походу арта»; «Тут живая сила, окопы» (15.03.2023), 16.03.2023 «Часик назад были выпуски градов примерно тут надо посмотреть»; «Блок пост, Том. Балка »; «На Надеждовку»; «Выезд из Белозерки» з інформацією про розташування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на території Херсонського району Херсонської області, достеменно розуміючи, що вказана інформація збирається та передається державі-агресору - рф та її представникам, що здійснюють збройну агресію проти України.
У свою чергу ОСОБА_8 , використовуючи особистий акаунт у месенджері «Telegram» («Telegram»-нік ІНФОРМАЦІЯ_5 ), отриману від ОСОБА_6 інформацію щодо переміщень та місць розташування службового складу та техніки Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з можливістю їх ідентифікації на місцевості, передавав вказану інформацію закритими каналами зв`язку через особистий аккаунт «Telegram» («Telegram»-нік ІНФОРМАЦІЯ_5 ) представнику російських окупаційних військ, записаному в телефонній книзі як «Step» («Telegram»-нік - ІНФОРМАЦІЯ_6 ).
Інформація, поширена ОСОБА_6 та передана ОСОБА_8 за вищевикладених обставин, не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, та створює фактичну загрозу ураження чи знищення такого об`єкту.
Слідчий звернувся до суду із клопотанням про обрання підозрюваному ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, вказавши в обґрунтування клопотання, що наявні ризики, передбачені п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме те що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищити, незаконно впливати на свідків, інших можливих підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення або продовжити вчинення кримінального правопорушення, у якому підозрюється.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Підозрюваний пояснень по суті підозри чи клопотання слідчого не надав.
Захисник просив відмовити у задоволенні клопотання, з огляду на недоведеність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.
Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання та кримінального провадження, приходжу до наступних висновків.
Згідно з визначеним Європейським судом прав людини поняття, обґрунтована підозра - це добровільне припущення про вчинення особою певного діяння, ґрунтується на об`єктивних відомостях, які можна перевірити у судовому розгляді та які спонукали б неупереджену та розумну людину вдатися до практичних дій, щоб з`ясувати, чи є така підозра обґрунтованою.
Підозра, виходячи з постанови Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 24.11.2016р. № 5 - 328 кс 16, є обґрунтованим припущенням про вчинення особою кримінального правопорушення.
У відповідності до норм КПК України, на даному етапі кримінального провадження не допускається вирішення тих питань, які повинен вирішувати суд під час розгляду провадження по суті, а саме питань пов`язаних з оцінкою доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи не винною у вчиненні злочину.
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні "Мюррей проти Об`єднаного Королівства" зазначив, що факти які викликають підозру не обов`язково мають бути встановлені до ступеня, необхідного для засудження або навіть для пред`явлення обвинувачення, що є завданням наступних етапів кримінального процесу.
Так, ОСОБА_6 повідомлено про підозру в скоєні особливо тяжкого злочину проти основ національної безпеки України, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років або довічного позбавлення волі, з конфіскацією майна.
Така підозра є обґрунтованою та підтверджується протоколом від 31.03.2023р. №71/22/1/126-205т НСРД; листом від 10.04.2023р. №549/шт ІНФОРМАЦІЯ_7 , згідно якого у тих місцях, відомості про які передавав ОСОБА_6 , дійсно розміщувались підрозділи ЗСУ, по яких у подальшому було здійснено артилерійські обстріли з боку зс рф; протоколом від 03.04.2023р. огляду інтернет сайтів; протоколом від 02.05.2023р. обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_3 ; протоколом допиту від 02.05.2023р. підозрюваного ОСОБА_6 , який провину визнав; протоколом допиту свідка ОСОБА_10 ; матеріалами кримінального провадження у сукупності.
З урахуванням тяжкості покарання, що загрожує підозрюваному, окрім того зважаючи на те, що ОСОБА_6 є мешканцем Херсонської області, частина якої досі залишається тимчасово окупованою, а в інших частинах області ведуться активні бойові дії та ситуація є нестабільною; окрім того враховуючи що ОСОБА_6 безпосередньо визнав передання відомостей щодо дислокації підрозділів ЗСУ чи військової техніки представникам держави агресора в особі рф, за якими відбувались обстріли м. Херсона; - вказане свідчить про стійку проросійську політичну позицію; окрім того враховуючи що в ході вчинення злочинної діяльності ОСОБА_6 стали відомі дані свідків, інших фігурантів злочину, зокрема представників рф; враховуючи те, що наразі досудове розслідування триває, встановлюється повне коло осіб, причетних до вчинення злочину, збирається докази, документація, за такого слід погодитись із доводами прокурора про наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на свідків, інших можливих підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення або продовжити злочинну діяльність, направлену проти територіальної цілісності та недоторканості України, а також проти основ національної безпеки України, які є більш ніж вагомими.
Таким чином запобігти вказаним ризикам шляхом обрання іншого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою не вбачається за можливе.
Керуючись ст. 183, 196 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Щодо ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 01.07.2023р. включно.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2023 |
Оприлюднено | 16.05.2023 |
Номер документу | 110833764 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Дірко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні