Справа №522/6743/23
1-кс/522/2741/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2023 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_4 у рамках кримінального провадження № 12023162510000368 від 15.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України, про арешт майна.
Учасники судового засідання
слідчий - ОСОБА_3 ,
представник власника майна - ОСОБА_5
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий СВ ВП №5 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12023162510000368 від 15.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України, мотивуючи таким.
В провадженні слідчого відділення відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12022162510000368 від 15.03.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.320 КК України.
14.03.2023 до відділу поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області надійшла заява ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в якій він просить прийняти заходи правового характеру до робітників мереж аптек розташованих на території Приморського району м. Одеси, які без наявності у осіб рецептів на відповідні лікарські засоби які містять наркотичні речовини, в супереч встановленому законом порядку, здійснюють реалізацію таких лікарських засобів.
Як встановлюється за матеріалами досудового розслідування, на території Приморського району м. Одеси розташовані мережі аптек у яких в порушення наказу МОЗ №360 від 19.07.2005 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №783/11063 від 20.07.2005 «Про порядок відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів» здійснюється відпуск кодеїновмісних лікарських засобів без відповідних рецептів, а саме лікарський засіб Кодтерпін ІС.
Відповідно до п.3 Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19.07.2005 № 360 (із змінами) «рецептурні лікарські засоби відпускаються за рецептами медичних працівників з аптек та аптечних пунктів».
Постановою КМУ від 06.05.2000 № 770 затверджено Перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (далі Перелік).
Відповідно списку № 1 таблиці ІІ Переліку кодеїн відноситься до наркотичних засобів, обіг яких обмежено.
Відповідно списку № 1 таблиці ІІІ препарати кодеїну за умови, що вони поєднані з одним або кількома інгредієнтами і містять не більше як 100 мг наркотичного засобу на одиницю дози відносяться до наркотичних засобів, обіг яких обмежено і стосовно яких допускається виключення деяких заходів контролю.
Комбіновані лікарські засоби, які містять у своєму складі кодеїн відповідно до наказу Міністерства охорони здоров`я України від 14.05.2003 № 210 «Про затвердження критеріїв віднесення наркотичних (психотропних) лікарських засобів, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів, до категорії лікарських засобів, які відпускаються без рецептів, та Переліку цих засобів» (із змінами) не відносяться до категорії лікарських засобів визначених наказом. Тобто підлягають відпуску з аптечних закладів за рецептом лікаря.
Наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19.07.2005 №360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень» (із змінами) Додаток 5 встановлено граничнодопустиму для відпуску кількість у складі наркотичного (психотропного) комбінованого лікарського засобу на 1 рецепт: для кодеїну вона складає 0,2 г.
За порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів правоохоронними органами можуть порушуватись справи про кримінальну відповідальність за ч.1 ст.320 КК України.
15.03.2023 в ході допиту ОСОБА_6 надав чек та назвав адресу розташування аптеки, в якій він придбав чотири блістери лікарського засобу Кодтерпін ІС, в одному блістері по 10 таблеток, тобто в загальній кількості 40 таблеток. 1 таблетка містить кодеїнової основи 8 мг. 40 таблеток містять 0,32 г., таким чином здійснюється порушення граничнодопустимої для відпуску кількості у складі наркотичного (психотропного) комбінованого лікарського засобу, тобто порушуються встановлені правила обігу наркотичних засобів.
Оперативне супроводження матеріалів вищевказаного кримінального провадження здійснюється Управлінням Служби безпеки України в Одеській області.
На виконання доручення слідчого співробітниками УСБУ в Одеській області встановлено мережі аптек у яких порушуються встановлені правила обігу наркотичних засобів, серед яких аптека мережі «БРК-ФАРМ-ГРУП»: за адресою: м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 11.
04.05.2023 в ході проведення обшуку на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси в приміщенні аптеки аптеки «Реал Фарм» за адресою: м. Одеса, Довженко, 8, виявлено та вилучено лікарські засоби, які можуть містити наркотичні засоби.
Таким чином, вказане майно має суттєве значення для проведення подальшого досудового розслідування по вищевказаному кримінальному провадженню та є речовими доказами.
Слідчий у судовому засіданні підтримав клопотання у повному обсязі, просив його задовольнити.
Представник власника майна надав письмові заперечення проти клопотання, відповідно до яких, слідчий під час проведення обшуку вилучив лікарські засоби, дозвіл на вилучення яких, слідчий суддя не надавав. Вилучені лікарські засоби потребують особливого порядку їх збереження, чого в умовах відділу поліції не забезпечено. Крім цього, у даному провадженні відсутня подія кримінального правопорушення тому підстав для застосування арешту майна немає.
Розглянувши клопотання, заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали які обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про таке.
Відповідно дост.170КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Арешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий суддя враховує, що на даний час досудове розслідування знаходиться на початковому етапі, а тому давати оцінку питанням наявності події кримінального правопорушення чи складу злочину наразі є передчасним. Наявність певної підозри про вчинення відповідного кримінального правопорушення, зважаючи на стадію кримінального провадження, є достатньою підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Також слідчий суддя враховує, що слідчий, згідно зі ст. 100 КПК України, зобов`язаний зберігати вилучене майно в умовах, які унеможливлюють їх втрату чи пошкодження. А, згідно із ч. 4 ст. 100 КПК України у разі втрати чи знищення стороною кримінального провадження наданого їй речового доказу вона зобов`язана повернути володільцю таку саму річ або відшкодувати її вартість.
Стосовно посилань представника власника майна про те, що слідчий вилучив лікарські засоби, на які слідчий суддя дозволу не надавав, то слід врахувати те, що на даний час встановити, які саме препарати могли бути предметом злочину неможливо, а тому підстав вважати вилучення вказаного у клопотанні майна незаконним немає.
Зважаючи на вище викладене, з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження, збереження від втрати, знищення чи перетворення вказаного майна, яке є речовим доказом і може бути визнаним предметом злочину, слідчий суддя вважає, що в даному випадку і на даному етапі розумним та співрозмірним обмеженню права власності буде накладення арешту на вказане майно, а тому клопотання слідчого є обґрунтованим.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 131 ч. 2 п.7, 132, 170, 167, 171, 372 КПК України, слідчий суддя-
П ОС ТА НО ВИ В:
Клопотання старшого слідчого СВ ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_4 , у рамках кримінального провадження № 12023162510000368 від 15.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 320 КК України, про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на вилучені в ході проведення обшуку 04.05.2023 в приміщенні аптеки «Реал Фарм» за адресою: м. Одеса, Довженко, 8, наступні лікарські засоби: «Кодепсин»» 3 блістера по 10 таблеток у кожному; «Кодепсин» пів блістера з 5 таблетками; «Кодтерпін ІС» 8 блістерів по 10 таблеток у кожному; «Пенталгін ІС» 14 блістерів по 10 таблеток у кожному; «Пенталгін ІС» 8 блістерів по 10 таблеток у кожному; «Пенталгін здоров`я» 3 упаковки; «Пятирчатка ІС» 3 упаковки; «Пятирчатка ІС» 1 упаковка; «Гідазепам ІС» 2 упаковки; «Гідазепам ІС 0,05 г» 2 упаковки; «Гідазепам ІС 0,02 г» 1 упаковка; «Пенталгін ФС» 4 упаковки; «Пенталгін ФС» 9 упаковок; «Лірика 150 мг» 56 капсул; «Лірика 0,75 мг» 3 блістера та частина блістера з 6 капсулами; «Лірика 300 мг» 1 упаковка; «Лірика 300 мг» 21 капсула та 20 капсул; «Габана 150 мг» 1 упаковка; «Габана 150 мг» частина блістеру з 3 капсулами; «Габана 300 мг» 2 упаковки; «Габана 300 мг» пів упаковки та 3 капсули; «Огранія 150 мл» 1 упаковка; «Огранія 150 мг» частина блістеру з 3 капсулами; «Огранія 300 мг» 1 упаковка; «Огранія 300 мг» 1 упаковка; «Огранія 300 мг» частина блістеру з 4 капсул та частина блістеру з 4 капсул; «Кодепсин» порожній блістер.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів.
Слідчий суддя ОСОБА_7
11.05.2023
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 110834110 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Попревич В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні