Ухвала
від 14.04.2023 по справі 760/7015/23
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/7015/23

2/760/6846/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

/про залишення позовної заяви без руху/

14 квітня 2023 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Спорт» про стягнення заборгованості за договором про надання про надання правової допомоги, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Спорт» в якому просив суд стягнути із відповідача на користь позивача заборгованість за договором № 04/05/16 від 04.05.2016 у розмірі 4 753 000,00 грн.

На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.03.2023 дану справу було передано до провадження головуючого судді Букіної О.М.

При вирішенні питання про відкриття провадження в справі з`ясовано, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Звертаючись до суду із позовною заявою, позивач вказує, що ним як адвокатом були надані правові послуги відповідачу згідно з договором № 04/05/16 від 04.05.2016.

Разом із тим, у позовній заяві позивачем не зазначено, що послуги, які були ним виконані в інтересах відповідача, були узгодженні із відповідачем та передбачені договором № 04/05/16 від 04.05.2016.

Окрім цього, матеріали справи не містять доказів того, що позивач має свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, тобто міг надавати правову допомогу відповідно до укладеного між сторонами договору.

Також суд звертає увагу, що надана позивачем копія договору № 04/05/16 від 04.05.2016 є неякісною, оскільки частина тексту яка в ній відображена є нечіткою, що позбавляє суд можливості ознайомитися із змістом договору № 04/05/16 від 04.05.2016.

Таким чином, позивачу необхідно подати до суду позовну заяву у новій редакції, у якій викласти обставини якими останній обґрунтовує свої позовні вимоги, зокрема, щодо переліку наданих адвокатських послуг, їх повноти та відповідності укладеному між сторонами договору, надати докази наявності у позивача свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю протягом строку дії укладеного між сторонами договору, а також оригінал укладеного між сторонами договору № 04/05/16 від 04.05.2016, або його копію, яка буде належної якості.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об`єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).

Як вбачається із договору № 04/05/16 від 04.05.2016, він укладений між адвокатом Мельниченком В.Л. та ТОВ «Фаворит Систем».

Статтею 13 Закону України про адвокатуру та адвокатську діяльність» закріплено, що адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою. Статус самозайнятої особи визначається в свою чергу Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Податковий кодекс України у статті 14.1.226. визначає самозайняту особу як платника податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Разом із тим, позивачем у позовній заяві не викладено обставини щодо того, яким чином ним провадилася адвокатська діяльність, чи був він зареєстрований фізичною особою-підприємцем або провадив незалежну професійну діяльність за умови, що він не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Дані обставини позбавляють суд можливості перевірити предметну юрисдикцію суду (загальний місцевий чи господарський), якому підсудна дана справа.

Таким чином, позивачу у позовній заяві також потрібно викласти обставини щодо того, на якій правовій підставі ним провадилася адвокатська діяльність, чи був він зареєстрований фізичною особою-підприємцем або провадив незалежну професійну діяльність за умови, що він не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності та надати суду відповідні докази на підтвердження таких обставин.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

При таких обставинах, керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Спорт» про стягнення заборгованості за договором про надання про надання правової допомоги, залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання ухвали, шляхом подання до суду позовної заяви у новій редакції з додатками, а також копії позовної заяви у новій редакції з додатками, відповідно до кількості відповідачів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М.Букіна

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.04.2023
Оприлюднено17.05.2023
Номер документу110854525
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —760/7015/23

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 21.02.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 09.02.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Постанова від 18.01.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 18.09.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 26.06.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 14.04.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні