ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о п о в е р н е н н я п о з о в н о ї з а я в и
м.Чернівці
17 травня 2023 року Справа № 926/1768/23
Суддя Господарського суду Чернівецької області Гушилик Світлана Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви за вх.№1768 від 25.04.2023 року
За позовом Благодійної організації Благодійний фонд "ІСТИНА ДОБРА" (32300, Хмельницька обл., м. Кам`янець-Подільський, вул, Привокзальна, буд. 30-А)
До відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Hydramed" (80-299, Республіка Польща, м. Гданськ, вул. Барневицька, буд.8-А)
Про стягнення грошових коштів в сумі 243492,81 доларів США та моральної шкоди в сумі 50000 грн
В С Т А Н О В И В :
Благодійна організація Благодійний фонд "ІСТИНА ДОБРА" звернулася до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Hydramed" стягнення грошових коштів в сумі 237500,00 доларів США, 3% річних в сумі 5992,81 доларів США та відшкодування моральної шкоди за невиконання договірних зобов`язань в сумі 50000 грн.
25.04.2023 року відділом документального та інформаційного забезпечення суду зареєстровано матеріали позовної заяви за вх.№1768.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.04.2023 року позовну заяву за вх.№1768 передано судді Гушилик С.М.
Ухвалою суду від 26.04.2023 року позовну заяву Благодійної організації Благодійний фонд "ІСТИНА ДОБРА" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Hydramed" про стягнення грошових коштів в сумі 243492,81 доларів США та моральної шкоди в сумі 50000 грн залишено без руху та встановлено позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути виявлені недоліки.
Згідно ч.1 ст.4 Господарського процесуального кодексу України ( далі - ГПК України) право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.
Відповідно до ч.1 ст.46 ГПК України сторони користуються рівними процесуальними правами.
Виходячи з приписів ст.ст. 55, 129 Конституції України, застосування та користування правами на судовий захист здійснюється у випадках та в порядку, встановлених законом.
Тобто, реалізація конституційного права, зокрема, на судовий захист ставиться у залежність від положень процесуального закону, в даному випадку - норм ГПК України.
Згідно зі ст.113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
За приписами ч.2-3 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини с головним обов`язком держави.
Суд з метою належного виконання свого процесуального обов`язку щодо розгляду справи по суті, керується п.10 ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, що кореспондується із ст. 129 Конституції України, за якою однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом.
У відповідності до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відповідно до ст.116 ГПК України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.
Слід відмітити, що ухвалу суду від 26.04.2023 року про залишення позовної заяви без руху було направлено на адресу: 32300, Хмельницька обл., м. Кам`янець-Подільський, вул, Привокзальна, буд. 30-А, що підтверджено рекомендованим повідомлення про вручення поштового відправлення номер 5800216473587.
Позивач отримав вищезазначену ухвалу 02.05.2023 року (що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №5800216473587), отже днем строку для подання заяви про усунення недоліків позовної заяви, з урахуванням вихідних днів, є 12.05.2023 року.
Приписами частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Приписами частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
При цьому, положеннями частини 6 статті 174 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Одним з основних засад (принципів) господарського судочинства є розумність строків розгляду справи судом (п. 10 ч. 3 ст. 2 ГПК України).
Як вже було зазначено вище, позивач отримав вищезазначену ухвалу 02.05.2023 року, тобто строк для усунення недоліків був до 12.05.2023 року.
Відповідно до ст. 114 ГПК України, суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
Станом на 17.05.2023 року Благодійною організацією Благодійний фонд "ІСТИНА ДОБРА недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, не усунуто.
На підставі вищевикладеного та враховуючи те, що у встановлений строк позивачем не були усунуті недоліки вказані в ухвалі суду від 26.04.2023 року по справі №926/1768/23 вказана заява вважається неподаною і повертається заявнику.
При цьому, суд звертає увагу заявника, що відповідно до ч.8 ст.174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись статтями 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву (вх.№1768 від 25.04.2023 року) та додані до неї документи Благодійній організації Благодійний фонд "ІСТИНА ДОБРА" (32300, Хмельницька обл., м.Кам`янець-Подільський, вул, Привокзальна, буд. 30-А)
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 ГПК України та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суддя Гушилик С.М.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2023 |
Оприлюднено | 18.05.2023 |
Номер документу | 110908393 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гушилик Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні