Справа № 405/2622/23
2-а/405/25/23
УХВАЛА
24 квітня 2023 року м. Кропивницький
Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Драний В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до інспектора УПП в Кіровградській області Хлівного Р.Ю. про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до інспектора УПП в Кіровградській області Хлівного Р.Ю. про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення серії ЕАС № 6820936 від 12.04.2023 року.
За правилами адміністративного процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст.ст. 160-161 КАС України.
Проте, позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог зазначених статтей, а саме у ній не вказано:
-поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), офіційну електронну адресу та адресу електронної пошти позивача;
-повне найменування (для юридичних осіб) та ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб), поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти відповідача;
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору;
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того,суд звертаєувагу,що підповним найменуванням (ім`ям) відповідача слід розуміти не лише прізвище, відповідної посадової особи, але й повну, без застосування абревіатур та скорочень, назву посади, структурного підрозділу та органу, в якому працює відповідна посадова особа, а також її ім`я та по-батькові (а не ініціали). Відтак, для усунення неповноти найменування учасників справи слід вказати повну, без застосування абревіатур та скорочень, назву посади, структурного підрозділу та органу, в якому працює відповідна посадова особа, а також ім`я та по-батькові відповідача-посадової особи.
При цьому,згідно п.2ч.1ст.125КАС Україниу повістціпро викликзазначаються найменування органу, підприємства, установи, організації, представник яких викликається.
Окрім того,згідно п.2ч.9ст.171КАС Українипро прийняттяпозовної заявидо розглядута відкриттяпровадження усправі судпостановляє ухвалу,в якій,зокрема,зазначаються: найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб).
Відсутність повного найменування (імені) учасників справи позбавляє суд можливості постановити ухвалу про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі у відповідності до вимог ч. 9 ст. 171 КАС України, а також здійснити їх належний виклик у судове засідання, що унеможливлює встановлення зазначених у позовній заяві сторін у судовому засіданні після відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями160,161цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням строку на усунення недоліків позовної заяви у п`ятиденний термін з дня отримання копії цієї ухвали.
Керуючись ст.ст. 160-161, ч.ч. 1, 2 ст.169, ст.248 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора УПП в Кіровградській області Хлівного Р.Ю. про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху, надавши п`ятиденний строк з дня отримання позивачем зазначеної ухвали для усунення недоліків.
Запропонувати позивачу в зазначений строк виправити вказані в ухвалі недоліки, а саме: надати нову редакцію позовної заяви з додержанням вимог, викладених у статтях160,161 КАС України, разом з копіями позовної заяви та копіями всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості учасників справи.
У разі невиконання вказаних вимог позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного суду
м. Кіровограда В.В. Драний
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2023 |
Оприлюднено | 18.05.2023 |
Номер документу | 110909743 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Драний В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні