Єдиний унікальний номер справи 333/4692/21
Номер провадження 2/333/137/23
РІШЕННЯ
іменем України
11 травня 2023 року місто Запоріжжя
Комунарський районний суд міста Запоріжжяу складі: за участю: головуючого судді секретаря судового засідання представника позивача адвокатаСтоматова Е.Г. Корнієнко А.О. Петрова Г.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» (вул. Чумаченка, буд. 41-А, м. Запоріжжя, 69104) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
09 липня 2021 року, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» звернулося до суду з позовною заявою про стягнення з ОСОБА_1 суми заборгованості за період з січня 2018 року по травень 2021 року в сумі 12 663 гривень 77 копійок та, крім того, судового збору в розмірі 2270,00 грн.
В обґрунтуванняпозову позивачзазначив,що ОСОБА_1 (надалі відповідач) є власником квартири за адресою: АДРЕСА_2 та є співвласником багатоквартирного будинку в якому створене в 2016 році Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» (далі Об`єднання).
Згідно Статуту Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» являється балансоутримувачем і здійснює утримання та обслуговування будинку в АДРЕСА_3 .
Відносини з приводу створення та діяльності об`єднань співвласників багатоквартирних об`єднань регулюються Законом України Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», їх статутом.
07 червня 2019 poкy загальними зборами Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» був затверджений розмір внесків, що спрямовується на утримання будинку і споруд та прибудинкової територій (з розрахунку i на 1 кв. метр загальної площі квартири чи нежитлового приміщення, що належить власнику), який складає 4,00 грн. з червня 2019 року.
15 жовтня 2016 poкy загальними зборами Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» був затверджений розмір внесків, що спрямовується на утримання будинку і споруд та прибудинкової територій (з розрахунку i на 1 кв. метр загальної площі квартири чи нежитлового приміщення, що належить власнику), який складає 2,50 грн.
Таким чином. Відповідач повинен був сплатити Об`єднанню за період з січня 2018 року по травень 2021 року заборгованість в розмірі 12 663,77 гривень.
В результаті чого за власником кв. АДРЕСА_4 ( ОСОБА_1 ) виникла заборгованість по внескам що спрямовується на утримання будинку і споруд та прибудинкової територій а також сплаті за житлово-комунальні послуги (розподіл холодної води, приймання стоків по ГВП) у сумі 12663,77 гривень.
Ухвалою Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 15 липня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по цивільній справі в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, визначено сторонам строк для подання заяв по суті спору.
01 листопада 2021 року від представника позивача надійшла уточнена позовна заява.
10 червня 2022 року від представника позивача надійшла уточнена позовна заява.
Ухвалою Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 12 липня 2022 року відмовлено у задоволені клопотання відповідача ОСОБА_1 про визнання позовної заяви неподаною та повернути її.
22 грудня 2022 року від відповідача надійшли письмові пояснення, в яких ОСОБА_1 зазначає, що по суті позовних вимог пояснює, що позовні вимоги є безпідставними, не підтвердженими належними та допустимими доказами, а тому є такими, що не підлягають задоволенню виходячи з наступного:
1. З метою підготовки мотивованого відзиву на позов, в тому числі для визнання позовних вимог в повному обсязі або частково, ОСОБА_1 31.08.2021 р. направив позивачу звернення з проханням надати йому інформацію на паперовому носію.
2. Листом від 28.09.2021 р. без номеру позивач відмовив у наданні необхідної інформації з посиланням на ст. 14 Закону України від 29.11.2001 р.
Але, відповідно до абзацу 5 частини першої ст. 14 Закону № 2866, співвласник має право одержувати в установленому порядку інформацію про діяльність об`єднання.
3. За період з 01.01.2018 р. по травень 2021 р., а також до теперішнього часу відповідач не отримував і не отримує рахунки на сплату комунальних послуг. В справі відсутні докази про вручення або направленні йому вказаних рахунків.
Висновок: за таких обставин неможливо виконувати обов`язки по сплаті комунальних послуг та внесків на утримання будинку.
Має місце прострочка кредитора позивача по справі.
4. Рахунки на сплату комунальних послуг оформлені належним чином, тобто мають підпис бухгалтера ОСОБА_2 , а ті рахунки, які розкладають по поштовим скринькам не мають ні якого підпису, тобто не до чого не зобов`язують членів ОСББ.
5. В позові позивач посилається на порушення відповідачем порядку своєчасної сплати, відмову від сплати розмірів внесків і платежів на утримання та проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання. При цьому позивач не надав доказів встановлення позивачем переліку виконаних робіт/послуг, їх вартість порядку і строків по сплаті i виконаних робіт і вказаних платежів.
6. Позивач посилається на виникнення заборгованості по сплаті внесків і платежів на утримання будинку і споруд та прибудинкової території, але при цьому не вказує перелік виконаних робіт, їх вартість.
Висновок: розмір заборгованості по сплаті виконаних робіт та наданих послуг не має підтвердження належними та допустимими доказами.
7. Позивач сплачує вартість робіт по прибиранню прибудинкової території, покосу трави, обрізки гілок дерев та видаленню дерев.
Оплата вказаних робіт за рахунок співвласників будинку є незаконною, тому, що відповідно до вимог Земельного кодексу України, земля в Україні може перебувати у власності, або передаватись в аренду (тимчасове чи безстрокове володіння). Право власності на землю або право володіння землею підтверджується свідоцтвом на право власності або володіння землею.
В справі відсутні вказані свідоцтва, позивачем суду не надавались. За таких обставин випливає висновок: за відсутності у позивача вказаних свідоцтв, роботи по утриманню прибудинкової території повинні виконуватись за рахунок територіальної громади м. Запоріжжя, а не за рахунок коштів членів ОСББ.
8. Посилання позивача на оплату наданих житлово-комунальних послуг у строки встановленні відповідними договорами (ст.7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст.525, 526, 530 ЦК України) не ґрунтуються на посилання на конкретні строки, в позові такі строки не вказані.
9. Відповідач не відмовляється від сплати наведених робіт/послуг, але повинен знати які роботи/послуги необхідно оплатити, і про це відповідач вказав у своєму зверненні від 31.08.2021 р.
На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити з підстав, зазначених в ньому.
В судовому засіданні відповідач не з`явився, але в попередніх засіданнях надав суду письмові заперечення та надав усні пояснення.
Суд, заслухавши пояснення учасників справи, вивчивши наявні в матеріалах справи докази, доходить висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносин, що виникають у державі.
Згідно з п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною 17.07.1997 року, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.
Положеннями ст.4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтями 12, 13 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи на принципах змагальності і диспозитивності, не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст.ст.76, 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як напідставу своїх вимог і заперечень. Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
На підставі статуту ОСББ «Чумаченка 41 А» встановлено, що останнє створено відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» і об`єднує власників квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 . Завданням і предметом діяльності об`єднання є, забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна№232740799 від 16.11.2020 року відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_5 , загальною площею 42,73 кв.м. (а.с.7).
З розрахунку заборгованості за внесками на утримання багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 власником квартири АДРЕСА_4 ОСОБА_1 за період з січня 2021 року по травень 2018 року має заборгованість перед ОСББ «Чумаченка 41 А» на загальну суму 12 633 гривень 77 копійок (а.с.12-17,54-59).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», співвласники багатоквартирного будинку - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Відповідно до ч. 2 ст.382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Отже, відповідач є співвласником багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .
Статтею 385 ЦК України визначено, що власники квартир та не житлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та не житловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Відповідно до вимог частини першої статті 1, частини першої статті 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку є юридичною особою, яка створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна. Об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників відноситься до виключної компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, є обов`язковим для всіх співвласників.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 11 травня 2018 року по справі № 922/3087/17 і залишається незмінною.
Згідно ст. 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Згідно ст. 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.
На підставі ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.
Статтею 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» врегульовано визначення часток внесків і платежів на утримання, експлуатацію та ремонт спільного майна. Так, частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення.
Аналогічна правові позиції викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 03 грудня 2020 року по справі № 910/6471/18 та постанові Верховного Суду від 11.05.2018 року по справі № 922/3087/17.
Згідно зі ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Відповідно до Статуту, вищим органом управління об`єднання є загальні збори співвласників багатоквартирного будинку, які вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об`єднання.
До виключної компетенції загальних зборів входить, зокрема затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
Загальні збори скликаються і проводяться правлінням об`єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників.
У загальних зборах мають право брати участь усі співвласники.
Кожний співвласник під час голосування у загальних зборах має один голос, незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності (пункт 7 розділу ІІІ).
Згідно зі Статутом вбачається, що рішення на загальних зборах приймаються шляхом відкритого поіменного голосування. Рішення про визначення переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, порядок управління та користування спільним майном, передачу у користування фізичним та юридичним особам спільного майна, а також про реконструкцію та капітальний ремонт багатоквартирного будинку або зведення господарських споруд вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини загальної кількості усіх співвласників.
Рішення загальних зборів викладається письмово та засвідчується особистим підписом кожного, хто проголосував із зазначенням результату його голосування за чи проти.
Якщо в результаті проведення загальних зборів для прийняття рішення не набрало кількості голосів за або проти, встановленої пунктом 7 цього розділу, ініціатором зборів проводиться письмове опитування серед співвласників, які не голосували на загальних зборах.
Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.
Рішення загальних зборів оприлюднюється шляхом розміщення його тексту в місцях загального користування будинку та на сайті об`єднання.
Співвласники мають право знайомитися з рішенням (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та за власний рахунок робити з них копії та виписки.
Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.
Судом встановлено, що на загальних зборах ОСББ «Чумаченка 41 А» були прийняті рішення про затвердження обов`язкового щомісячного внеску на утримання будинку.
Відповідно до п.5 та п.10 ч.1ст.7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники зобов`язані виконувати рішення зборів співвласників та своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Відповідно до ч. 2 ст.7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Відповідно до ч.ч.1-3ст.12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» витрати на управління багатоквартирним будинком включають: 1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; 2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; 2-1) витрати, пов`язані з виконанням зобов`язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності; 3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення; 4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.
Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.
Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Згідно з ч. 4 ст. 319 ЦК України власність зобов`язує.
Статтею 322 Цивільного кодексу України визначено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 8 статті 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що відмова від оплати рахунків або несплата рахунків не допускається. Такі дії є порушенням прав інших членів об`єднання і підставою для звернення до суду про стягнення заборгованості із плати по відповідних рахунках у примусовому порядку.
Відповідно до частини третьоїстатті 13 Конституції України, з якою кореспондується частина четвертастатті 319 ЦК України, власність зобов`язує, власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.
Згідно з ч.1ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до ч.2ст. 509 ЦК України, зобов`язання виникають з підстав, встановленихстаттею 11 ЦК України.
У відповідності до ст.ст.526,530 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином та у встановлені строки відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст.ст. 610, 611 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Згідно зі ст.13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», у разі відмови власника приміщення укладати договір або сплачувати обов`язкові платежі на утримання та ремонт відповідної частки загального майна об`єднання має право звернення до суду для стягнення нарахованих платежів у судовому порядку.
ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_6 .Оскільки ОСОБА_1 у період з січня 2018 року по травень 2021 року не сплачував внески на утримання будинку, у нього утворилася заборгованість перед ОСББ «Чумаченка 41 А» у сумі 12663,77 гривень, що підтверджується відповідним розрахунком, наданим представником позивача.
Таким чином, у зв`язку із викладеним, аналізуючи зібрані у справі докази та вимоги чинного законодавства, враховуючи обставини справи, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню.
Ознайомлення/неознайомлення співвласника з документами господарської діяльності ОСББ не звільняє його від обов`язку сплачувати внески на утримання будинку та прибудинкової території у розмірах, затверджених загальними зборами ОСББ.
В даному випадку суду не надані докази того, що прийняті загальними зборами ОСББ рішення про затвердження розміру внесків на утримання будинку та прибудинкової території були оскаржені в судовому порядку, визнані незаконними та скасовані як судом, так і загальними зборами ОСББ самостійно. Тобто, ці рішення є чинними і відповідач як співвласник спільного майна ОСББ зобов`язаний їх виконувати.
Вирішуючи питання про судові витрати у справі, суд керується статтями133та141 ЦПК України.
У відповідності дост.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно дост.141 ЦПК України, відповідно до якої судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі задоволення позову покладаються на відповідача.
Враховуючи, що позовна заява підлягає задоволенню, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений при зверненні до суду судовий збір у розмірі 2 270,00 грн.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 76-82, 133, 141, 258, 263, 264, 265, 273 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» (вул. Чумаченка, буд. 41-А, м. Запоріжжя, 69104) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» (ЄДРПОУ: 20612363, юридична адреса: вул.. Чумаченка, буд. 41-а, м. Запоріжжя, 69104) заборгованість в сумі12663 гривні 77 копійок (дванадцять тисяч шістсот шістдесят три гривні сімдесят сім копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» (ЄДРПОУ: 20612363, юридична адреса: вул.. Чумаченка, буд. 41-а, м. Запоріжжя, 69104) судовий збір в розмірі 2270 гривень 00 копійок (дві тисячі двісті сімдесят гривень нуль-нуль копійок).
Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 354 ЦПК України).
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України).
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України (ч. 3 ст. 354 ЦПК України).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано (ч. 1 ст. 273 ЦПК України).
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 2 ст. 273 ЦПК України).
Повний текст рішення складено та підписано 16 травня 2023 року.
Суддя Комунарського районного суду
міста Запоріжжя Е.Г. Стоматов
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2023 |
Оприлюднено | 19.05.2023 |
Номер документу | 110926631 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Стоматов Е. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні