Дата документу 05.12.2023 Справа № 333/4692/21
ЗАПОРІЗЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Єдиний унікальний № 333/4692/21 Головуючий у 1 інстанції: Стоматов Е.Г
Провадження № 22-ц/807/1983/23 Суддя-доповідач: Дашковська А.В.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«05» грудня 2023 року м. Запоріжжя
Запорізький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого: Дашковської А.В.,
суддів: Подліянової Г.С.,
Кочеткової І.В.,
розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи цивільну справу з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 11 травня 2023 року у справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
В липні 2021 року ОСББ «Чумаченка, 41-А» звернулось до суду з позовом, який протягом розгляду справи уточнив, до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог зазначило, що ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 , є співвласником цього багатоквартирного будинку, у якому створено з 11 серпня 2016 року ОСББ «Чумаченка 41А».
Згідно із Статутом ОСББ «Чумаченка, 41-А» є балансоутримувачем і здійснює утримання та обслуговування будинку АДРЕСА_2 .
15 жовтня 2016 року загальними зборами ОСББ «Чумаченка, 41-А» був затверджений розмір внесків, що спрямовується на утримання будинку і споруд та прибудинкової територій (з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири чи нежитлового приміщення, що належить власнику), який складає 2,50 грн.
07 червня 2019 року загальними зборами ОСББ «Чумаченка, 41-А» був затверджений розмір внесків, що спрямовується на утримання будинку і споруд та прибудинкової територій (з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири чи нежитлового приміщення, що належить власнику), який складає 4,00 грн. з червня 2019 року.
ОСОБА_1 свої зобов`язання по оплаті наданих послуг не виконує, у зв`язку з чим утворилась заборгованість за отримані послуги у розмірі 12 663,77 грн. за період з січня 2018 року по травень 2021 року.
На підставі зазначеного просило стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Чумаченка, 41-А» заборгованість за період з січня 2018 року по травень 2021 року в розмірі 12663,77 грн. та судовий збір в розмірі 2270 грн.
Рішенням Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 11 травня 2023 року з виправленою опискою ухвалою суду від 13 липня 2023 року позов задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Чумаченка, 41-А» заборгованість в сумі 12663 гривні 77 копійок.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Чумаченка, 41-А» судовий збір в розмірі 2270 гривень.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на те, що позовна заява та заяви про уточнення позовних вимог не відповідають вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України; статут позивача суперечить Типовому статуту; прибудинкова територія у власність або користування позивача не надавалась; рішення загальних зборів щодо визначення порядку сплати, переліку та розмірі внесків і платежів співвласників він не отримував, а також не отримував рахунки на сплату комунальних послуг; відсутні докази про складові тарифів, відсутній кошторис; позивачем не надано обґрунтований розрахунок заборгованості; копії документів засвідчені з порушенням вимог ДСТУ 4163:2020; 11 травня 2023 року через повітряну тривогу він не встиг дістатись до суду, просив скасувати рішення суду та ухвалити нове про відмову в задоволенні позову.
Ухвалою Запорізького апеляційного суду від 06 жовтня 2023 року апеляційне провадження за вищезазначеною апеляційною скаргою відкрито, та ухвалою Запорізького апеляційного суду від 06 жовтня 2023 року справу призначено до апеляційного розгляду без повідомлення учасників справи в порядку ст. 369 ЦПК України.
Відповідно до частин першої, третьої статті 368 ЦПК України справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими цією главою. Розгляд справ у суді апеляційної інстанції здійснюється в судовому засіданні з повідомленням учасників справи, крім випадків, передбачених статтею 369 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст. 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Зважаючи на те, що ціна позову у справі становить менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, без виклику сторін.
Згідно з частиною тринадцятою статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції та обставини справи в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.
За приписами п.2 ч. 1 ст. 374ЦПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 376ЦПК України підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є: неповне з`ясування обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.
Судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні (ч.ч.1,2,5 ст. 263ЦПК України).
Рішення суду першої інстанції в повному обсязі вказаним вимогам не відповідає.
Матеріалами справи підтверджено, що ОСББ «Чумаченка 41 А» створено відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» і об`єднує власників квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 (а.с. 18).
Завданням і предметом діяльності об`єднання є: забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання (п. 3 Розділу ІІ Статуту).
Згідно з Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 232740799 від 16 листопада 2020 року ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_3 , загальною площею 42,73 кв. м (а.с. 7).
Відповідно до Витягу з протоколу № 3 Загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 від 15 жовтня 2016 року затверджено внески управління будинку за один квадратний метр 2,50 грн. (а.с. 8).
Згідно з протоколом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» від 07 червня 2019 року затверджено внески на управління будинку за один квадратний метр 4,00 грн. з червня 2019 року (а.с.9).
З розрахунку заборгованості за внесками на утримання багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , наданого позивачем, вбачається, що власник квартири АДРЕСА_4 ОСОБА_1 за період з січня 2018 року по травень 2021 року має заборгованість перед ОСББ «Чумаченка, 41 А» на загальну суму 12 663,77 грн., яка складається з щомісячних нарахувань оплати за послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території, холодної води, гарячої води (стоки) (а.с. 11, 12-17, 54-59).
За приписами ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», співвласники багатоквартирного будинку - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Відповідно до ч. 2 ст. 382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Статтею 385 ЦК України визначено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Згідно з вимогами частини першої статті 1, частини першої статті 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку є юридичною особою, яка створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна. Об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників відноситься до виключної компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, є обов`язковим для всіх співвласників.
За приписами ст. 13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.
Згідно зі ст.15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.
На підставі ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.
Статтею 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» врегульовано визначення часток внесків і платежів на утримання, експлуатацію та ремонт спільного майна. Так, частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення.
Статтею 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Відповідно до п. 5 та п. 10 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники зобов`язані виконувати рішення зборів співвласників та своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Згідно з ч. 2 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
За приписами ч.ч. 1-3 ст. 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» витрати на управління багатоквартирним будинком включають: 1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; 2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; 2-1) витрати, пов`язані з виконанням зобов`язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності; 3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення; 4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.
Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Таким чином, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що ОСОБА_1 , як власник квартири АДРЕСА_3 та зобов`язаний сплачувати встановлені внески.
Відповідно до Статуту ОСББ «Чумаченка, 41-А» вищим органом управління об`єднання є загальні збори співвласників багатоквартирного будинку, які вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об`єднання. До виключної компетенції загальних зборів входить, зокрема затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів оприлюднюється шляхом розміщення його тексту в місцях загального користування будинку та на сайті об`єднання. Співвласники мають право знайомитися з рішенням (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та за власний рахунок робити з них копії та виписки. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку (п.п. 2, 3, 10 Розділу ІІІ Статуту).
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилався, зокрема, на неналежне засвідчення копій додатків до позовної заяви, що є порушенням положень ст. 95 ЦПК України та п. 5.26 ДСТУ 4163:2020, а тому такі документи не можуть бути прийняті в якості належних доказів.
З матеріалів справи вбачається, що додатки до позовної заяви засвічені Головою ОСББ «Чумаченка, 41-А» Михайловим В.В., який призначений на посаду наказом № 9 по ОСББ «Чумаченка, 41-А» від 10 липня 2019 року (а.с.10).
Вимоги до процесуальних документів і додатків до них визначає процесуальний закон, а не ДСТУ 4163:2020. Правила проставлення відмітки про засвідчення копії документів, визначені у п. 5.26 ДСТУ 4163:2020 не поширюються на засвідчення копій документів, які учасники справи подають до суду.
Аналогічного висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду в постанові від 04 липня 2023 року у справі № 233/4365/18 (провадження №14-96цс21).
Таким чином, відсутні підстави для неприйняття вказаних доказів.
Згідно зі статтею 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Як передбачено статтями 76,77 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до статей 79, 80 ЦПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно з частиною другою статті 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Як встановлено статтею 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчинення нею процесуальних дій.
ОСОБА_1 не надав жодних належних і допустимих доказів того, що позивачем послуги за утримання будинку не надавалися, або надавалися в неналежній якості, а також доказів на спростування наявності заборгованості зі сплати послуг, наданих позивачем.
З огляду на те, що розрахунок заборгованості в частині нарахувань за утримання будинку відповідає встановленим протоколом № 3 Загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 від 15 жовтня 2016 року та протоколом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» від 07 червня 2019 року внескам управління будинку за один квадратний метр - 2,50 грн. та 4,00 грн. відповідно, ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_3 , загальною площею 42,73 кв. м, доказів ненадання зазначених послуг не надав, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для стягнення заборгованості в цій частині, яка становить 5918,19 грн. за період з січня 2018 року по травень 2021 року.
Статтею 322 Цивільного кодексу України визначено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 8 статті 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що відмова від оплати рахунків або несплата рахунків не допускається. Такі дії є порушенням прав інших членів об`єднання і підставою для звернення до суду про стягнення заборгованості із плати по відповідних рахунках у примусовому порядку.
Разом з тим, колегія суддів звертає увагу на те, рішенням загальних зборів такі витрати за холодну воду та гарячу воду (стоки) не включені до послуг з управління будинком, докази щодо права на їх стягнення як таких, що надавались позивачем, матеріали справи не містять.
З огляду на зазначене, відсутні підстави для стягнення вказаних витрат за холодну воду та гарячу воду (стоки).
Посилання ОСОБА_1 не невідповідність позовної заяви та заяв про уточнення позовних вимог вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України, неотримання від позивача рахунків на сплату послуг з утримання будинку, невідповідність змісту Статуту ОСББ «Чумаченка, 41-А» Типовому статуту, неотримання ним під розписку рішень загальних зборів щодо визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, відсутність у позивача свідоцтва на прибудинкову територію, не впливають на правильність висновків суду та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, які передбачені нормами ЦПК України як підстави для скасування рішень.
Доводи апеляційної скарги щодо ненадання позивачем обґрунтованого розрахунку заборгованості спростовуються матеріалами справи, які містять такий розрахунок.
Колегія суддів не приймає до уваги посилання ОСОБА_1 на те, що 11 травня 2023 року була оголошена повітряна тривога, яка закінчилась перед судовим засіданням в Комунарському районному суді м. Запоріжжя, оскільки будь-яких доказів відповідачем не було надано, цивільна справа знаходилась на розгляді з 2021 року, ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про розгляд справи, крім того, неодноразово надавав письмові пояснення.
Враховуючи викладене, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню, а рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позову та стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Чумаченка, 41-А» заборгованості за утримання будинку за період з січня 2018 року по травень 2021 року в розмірі 5918,19 грн. В іншій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.
За приписами ч. ч. 1, 13 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, цей суд відповідно змінює розподіл судових витрат.
У відповідності до вимог ст.141 ЦПК України позивач має право на компенсацію ОСОБА_1 суми судового збору, сплаченого за подання позовної заяви, пропорційно до задоволених вимог в розмірі 1060,84 грн.
ОСОБА_1 має право на компенсацію позивачем суми судового збору, сплаченого за подання апеляційної скарги, пропорційно до задоволених вимог в розмірі 1813,73 грн.,
Таким чином, з ОСББ «Чумаченка, 41-А» на користь ОСОБА_3 підлягає стягненню компенсація судового збору в розмірі 752,89 грн. (1813,73 грн. 1060,84 грн.).
Керуючись ст. ст. 279, 368, 369, 374, 376, 381-384 ЦПК України, апеляційний суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 11 травня 2023 року у цій справі скасувати та прийняти нову постанову.
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» заборгованість за утримання будинку за період з січня 2018 року по травень 2021 року в розмірі 5918 (п`ять тисяч дев`ятсот вісімнадцять) гривень 19 копійок.
В задоволенні іншої частині позову відмовити.
Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Чумаченка, 41-А» на користь ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 752 (сімсот п`ятдесят дві) гривні 89 копійок.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, проте може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту цієї постанови, лише у випадку якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до ЦПК України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії малозначних помилково.
Повний текст постанови складений 05 грудня 2023 року.
Головуючий А.В. Дашковська
Судді: Г.С. Подліянова
І.В. Кочеткова
Суд | Запорізький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2023 |
Оприлюднено | 07.12.2023 |
Номер документу | 115405320 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Запорізький апеляційний суд
Дашковська А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні