Справа № 404/3715/23
Номер провадження 1-кс/404/1420/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2023 року м. Кропивницький місто Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Кіровського районного суду міста Кіровограда клопотання слідчого третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку по матеріалам кримінального провадження 42023164110000003, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 5 ст. 426-1, ст. 368-5 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з клопотанням, про надання дозволу на проведення обшуку дачного будинку, об`єкту житлової нерухомості, що по АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_5 .
У судовому засіданні слідчий підтримав доводи заявленого клопотання і зазначив, що тільки результати обшуку забезпечать припинення можливого злочину, належну процесуальну фіксацію доказів у кримінальному провадженні, сприятимуть встановленню кола осіб причетних до кримінального правопорушення.
За версією досудового розслідування, начальник ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_6 , використовуючи умови збройної агресії Російської Федерації проти України, при проведенні загальної мобілізації, організував протиправну схему уникнення від призову осіб, які підлягають мобілізації до лав Збройних Сил України за неправомірну винагороду. Такі умисні дії ОСОБА_6 полягають у сталому вибірковому виконанні уповноваженими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 вимог норм Законів України та Указів Президента України, щодо необхідності проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації за отримання неправомірної винагороди. Унаслідок отримання неправомірної вигоди, ОСОБА_6 , як уповноважена особа на виконання функцій держави через членів родини опосередковано набув активи, вартість яких перевищує правомірно отримані доходи такої особи більше ніж на одну тисячу неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1 статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
На підтвердження заявлених вимог, слідчий долучив копію протоколу допиту в якості свідка ОСОБА_7 , який повідомив, що він входить до складу ГО «Міжнародний центр розшуку корупційних активів». Члени цього ГО провели журналістське розслідування, за результатами якого привернуло увагу діяльність ОСОБА_6 , який займає посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зібрані факти, у своїй сукупності переконливо свідчать про перевищення видатків ОСОБА_6 у порівнянні з отриманими ним доходами. За твердженням свідка, незаконне збагачення начальника комісаріату стало можливим внаслідок перевищення наданих йому службових повноважень, шляхом надання незаконних вказівок підлеглим йому працівникам про ухилення від призову осіб, які підлягають мобілізації Збройних Сил України.
Згідно інформації Головного управління ДПС в Одеській області, ОСОБА_6 за період з 2018 по 2022 роки, отримав сукупний дохід у розмірі 2 мільйони 185 тис. грн.
Мати ОСОБА_6 ОСОБА_8 , отримала сукупний дохід за той же період приблизно у розмірі 3 млн. 945 тис. грн.
Теща ОСОБА_6 ОСОБА_9 , отримала сукупний дохід за той же період приблизно у розмірі 2 млн. 792 тис. грн.
Колишня дружина ОСОБА_6 ОСОБА_5 , отримала сукупний дохід за той же період приблизно у розмірі 228 тис. грн.
Дочка ОСОБА_6 ОСОБА_10 , отримала сукупний дохід за той же період приблизно у розмірі 29 тис. грн.
Разом з цим в листопаді 2022 року ОСОБА_6 придбав та зареєстрував на свою дружину ОСОБА_11 автомобіль марки «Mercedes-Benz» моделі «G 63 AMG» 2022 року випуску, ринкова вартість якої становить приблизно 250 тис. дол. США.
15 грудня 2022 року мати ОСОБА_6 ОСОБА_8 , згідно договору купівлі-продажу, зареєструвала право власності на віллу в місті Марбелья Королівства Іспанія вартістю 3,95 млн. Євро.
В квітні 2023 року теща ОСОБА_6 - ОСОБА_9 придбала та зареєструвала право власності на автомобіль марки Toyota LAND CRUISER PRADO чорного кольору, 2023 року випуску ринкова вартість якого становить 3 млн. 394 тис. грн.
Таким чином, заслуговують на перевірку обґрунтовані доводи слідчого про те, що ОСОБА_6 може бути причетним до вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 426-1, ст. 368-5 КК України.
Заслуговують на перевірку твердження сторони обвинувачення, що ОСОБА_6 та члени його родини за останні 4 роки у сукупності отримали менше доходу ніж витратили на придбання активів в 2022 році у період дії воєнного стану на території України.
Отже в цьому кримінальному провадженні існує легітимна мета і суспільна потреба дослідити обставини версії представників сторони обвинувачення та надати дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання колишньої дружини ОСОБА_6 ОСОБА_5 в домоволодінні по АДРЕСА_1 .
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 235 КПК України, слідчий підтвердив належність нерухомого майна, в якому поставлено за мету провести обшук.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно дачний будинок, об`єкт житлової нерухомості, що по АДРЕСА_1 , належить ОСОБА_5 , де фактично проживає остання, тобто є фактичним володільцем заявленого до обшуку нерухомого майна (а.к.8-9).
Згідно з п. 1 ч. 1-2 ст.91 КПК України, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення) підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 цього Кодексу, покладається на слідчого, прокурора (ч.1 ст. 92 КПК України).
Згідно з ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих дій.
Завданням цього провадження, є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, захист встановленої системи етичних норм, правил поведінки, що склалися у суспільстві на основі традиційних духовних і культурних цінностей, можливість припинити злочинні дії.
Означений перелік завдань має пріоритет і перевагу перед тимчасовим обмеженням особи у недоторканості її володіння.
Слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування і можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні іншому володінні особи, та переконав, що саме обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, а також дієвим заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Предмети, вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном ( ч.7 ст. 236 КПК України). На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.206, 234-235, 309, 369-372, 376 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку (один раз) дачного будинку, об`єкту житлової нерухомості, що по АДРЕСА_1 , власником та фактичним володільцем якого є ОСОБА_5 , з метою відшукання та вилучення:
- документів, що посвідчують набуття права власності на рухоме та нерухоме майно: ОСОБА_6 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ТОВ «ЮГ ГРЕЙН»;
- документів на відкриття рахунків в іноземних банківських чи інших фінансових установах;
- грошових коштів, дорогоцінних металів та ювелірних виробів;
- банківських карток;
- мобільних телефонів, планшетів, телекомунікаційних пристроїв,чорнових записів, флеш-накопичувачів, технічних пристроїв, які мають технічну можливість зберігати файли.
Строк дії даної ухвали встановити по 16 червня 2023 року включно.
Ухвала не оскаржується в апеляційному порядку.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2023 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 110931455 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні