ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
п р о в і д к р и т т я п р о в а д ж е н н я у с п р а в і
18 травня 2023 року Справа № 926/2075/23
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Ніколаєва Михайла Ілліча, розглянувши матеріали справи, за участі секретаря судового засідання Голіней Я.І.
представники сторін:
від позивача не з`явився
від відповідача не з`явився
за позовом Акціонерного товариства Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»
до Чернівецького учбово-виробничого підприємства українського товариства глухих
про стягнення боргу за неналежне виконання грошових зобов`язань 88877,06 грн.
СУТЬ СПОРУ: Акціонерне товариство Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України (далі АТ «НАК «Нафтогаз України») звернулося до Господарського суду Чернівецької області із позовною заявою до Чернівецького учбово-виробничого підприємства українського товариства глухих про стягнення заборгованості за поставлений згідно Договору постачання природного газу №21/21-8219-ТЕ-38 від 29.09.2020 природній газ в загальній сумі 88877,06 грн., в тому числі 50000,00 грн. основного боргу, 5803,58 грн. пені нарахованої за період з 29.12.2020 по 26.10.2021, 28470,44 грн. інфляційних за період з 01.03.2021 по 28.02.2023 та 4603,04 грн. 3% річних за період з 29.12.2020 по 28.02.2023.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач здійснив часткову оплату не виконавши зобов`язання у визначений договором строк чим порушив пункт 5.1 Договору внаслідок чого утворилася заборгованість в сумі 50000,00 грн.
На підставі п. 7.2 позивач просить стягнути з відповідача 5803,58 грн пені за період з 29.12.2020 по 26.10.2021.
Керуючись ст. 625 ЦК України АТ «НАК «Нафтогаз України» просить стягнути з Чернівецького учбово-виробничого підприємства українського товариства глухих 3% річних за період з 29.12.2020 по 28.02.2023 та 28470,44 грн. інфляційних за період з 01.03.2021 по 28.02.2023.
Протоколом автоматичного розподілу судової справи між суддями від 17.05.2023 позовну заяву передано судді Ніколаєву М.І.
Розглянувши позовну заяву, суд встановив, що вона подана особою, яка має процесуальну дієздатність; відповідає вимогам, встановленим статтями 162-164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), даний спір підлягає розгляду в порядку господарського судочинства; справа підсудна Господарському суду Чернівецької області.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Статтею 12 ГПК України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).
Разом із позовною заявою позивачем подано клопотання про розгляд справи в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.
Згідно з частинами 1, 2 статті 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Положеннями частини 5 статті 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 статті 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 1 статті 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи прохання позивача про здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, ціну позову, категорію справи, рівень складності предмета спору, обсяг та характер поданих доказів, а також кількість сторін, вбачаються підстави для розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Керуючись статтями 12, 176, 234, 247, Господарського процесуального кодексу України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 926/2075/23.
2.Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (без проведення судового засідання) за наявними у справі матеріалами.
У випадку наявності у сторін заперечень проти розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, наявності клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, встановити відповідачу строк для подання відповідних заперечень та/або клопотання - протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали, а позивачу - не пізніше 5 днів з дня отримання відзиву.
3. Запропонувати учасникам справи:
Відповідачу:
- протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відповідно до вимог статей 165, 178 ГПК України відзив на позовну заяву, а його копію з додатками надіслати усім учасникам справи;
- у 5-ти денний строк з дня отримання від позивача відповіді на відзив (за наявності) надати суду, а також усім учасникам справи заперечення з урахуванням вимог частин третьої - шостої статті 165 та статті 167 ГПК України.
Позивачу:
- у 5-ти денний строк з дня отримання відзиву на позов подати суду, а також усім учасникам справи відповідь на відзив з урахуванням вимог частин третьої - шостої статті 165 та статті 166 ГПК України.
Учасникам справи:
- при поданні заяв по суті справи надати суду докази на підтвердження дати отримання таких заяв від інших учасників для перевірки судом дотримання строку подачі відповідних заяв;
- заяви, клопотання, заперечення, пояснення щодо суті справи подавати до суду у письмовому вигляді, використовуючи переважно електронні засоби зв`язку, з доказами надсилання на адресу іншим учасникам справи, з дотриманням визначених законом чи судом процесуальних строків та відповідно до вимог, серед іншого, статей 169, 170 ГПК України
- рекомендувати подавати до суду клопотання про отримання процесуальних документів в електронному вигляді та повідомити суду офіційні електронні адреси з метою здійснення судових викликів та повідомлень відповідно до ст.ст. 120, 242 ГПК України шляхом надсилання судових рішень в електронній формі.
4. Роз`яснити учасникам справи, що:
- відповідно до статті 252 ГПК України строк подання заяв по суті справи обмежений. Процесуальні дії можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі, тобто до 22.08.2022 включно;
- відповідно до статей 80, 119 Господарського процесуального кодексу України докази подаються в порядку та у встановлений законом або судом строк; подання доказів поза межами встановлених законом чи судом строків потребує обгрунтування неможливості їх подання в указаний строк з причин, що не залежали від учасника судового процесу; пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника процесу від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію; поновлення пропущеного строку, встановленого законом та продовження процесуального строку, встановленого судом, здійснюється судом за заявою учасника справи (заява про продовження процесуального строку подається до закінчення такого строку).
5. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом та законом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 18.05.2023
Повідомити учасників справи про те, що інформація у цій справі доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: : http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/
Суддя М.І. Ніколаєв
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2023 |
Оприлюднено | 22.05.2023 |
Номер документу | 110957275 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ніколаєв Михайло Ілліч
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні