Ухвала
від 18.05.2023 по справі 910/8585/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

18.05.2023Справа № 910/8585/19

Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., розглянувши матеріали заяви Інституту теплоенергетичних технологій Національної академії наук України

про поновлення строку для пред`явлення до виконання наказу у справі

у справі за позовом Інституту вугільних технологій Національної академії наук України

до приватного підприємства «Глорія-дей»

про стягнення 52348,37 грн,

Представники:

не прибули

встановив:

09 жовтня 2019 року суд видав наказ про стягнення з приватного підприємства «Глорія-дей» на користь Інституту вугільних технологій Національної академії наук України 46072,20 грн боргу, 4495,62 грн пені, 423,09 грн 3% річних, 1357,46 грн інфляційних втрат, 1921,00 грн судового збору.

Інститут теплоенергетичних технологій Національної академії наук України звернувся до суду з заявою про поновлення строку для пред`явлення наказу до виконання. Заявник зазначив, що протягом вказаного в наказі строку для пред`явлення наказу до виконання звертався до органів виконання рішень, проте не досяг позитивного результату.

Статтею 329 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі пропуску строку для пред`явлення наказу, судового наказу до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, і розглядається в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про поновлення пропущеного строку.

Відновлення процесуального строку означає, що суд надає дозвіл особі вчинити процесуальну дію, незважаючи на те, що строк для її вчинення пропущений.

У кожному конкретному випадку причини поважності пропуску процесуального строку суд оцінює, зважаючи на обґрунтування поважності цих причин та наданих доказів.

За загальним правилом, поважними визнаються лише ті обставини, які є об`єктивно непереборними і пов`язані з дійсними істотними труднощами для вчинення процесуальних дій.

Клопотання чи заява про відновлення процесуального строку повинна містити роз`яснення причин пропуску і підстав, з яких стягувач вважає ці причини поважними. У клопотанні чи заяві повинні бути докази того, що здійснити відповідні процесуальні дії у визначений строк у стягувача не було можливості.

Подання скаржником клопотання про відновлення строку не кореспондується з автоматичним обов`язком суду відновити цей строк, оскільки таке клопотання, з огляду на приписи статті 119 Господарського процесуального кодексу України повинно містити обґрунтування поважності пропуску цього строку.

Згідно з частиною 3 статті 13, частиною 1 статті 76, частиною 1 статті 78, частиною 1 статті 79 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Отже, звертаючись із заявою про поновлення строку на пред`явлення виконавчого документа до виконання заявник повинен навести обставини, які не залежали від нього та зумовили пропуск строку на пред`явлення виконавчого документа до виконання, а також надати докази на підтвердження цих обставин.

Натомість заява Інституту теплоенергетичних технологій Національної академії наук України не містить посилання на обставини, які зумовили пропущення строку для пред`явлення наказу до виконання.

Наведена у заяві інформація про пред`явлення наказу до виконання не є обставинами, які зумовлюють поновлення пропущеного строку, а може свідчити про переривання строку його пред`явлення відповідно до ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження».

На підставі викладеного, керуючись статтями 232-235, 329 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити Інституту теплоенергетичних технологій Національної академії наук України у задоволенні заяви про поновлення строк для пред`явлення до виконання наказу Господарського суду міста Києва № 910/8585/19 від 09.10.2019.

Ухвала набрала законної сили 18.05.2023.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Північного апеляційного господарського суду.

Повний текст ухвали складено 19.05.2023.

Суддя С. А. Ковтун

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.05.2023
Оприлюднено22.05.2023
Номер документу110960486
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/8585/19

Ухвала від 18.05.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Рішення від 18.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 09.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні