ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.05.2023Справа № 910/8585/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., розглянувши матеріали заяви Інституту теплоенергетичних технологій Національної академії наук України
про поновлення строку для пред`явлення до виконання наказу у справі
у справі за позовом Інституту вугільних технологій Національної академії наук України
до приватного підприємства «Глорія-дей»
про стягнення 52348,37 грн,
Представники:
не прибули
встановив:
09 жовтня 2019 року суд видав наказ про стягнення з приватного підприємства «Глорія-дей» на користь Інституту вугільних технологій Національної академії наук України 46072,20 грн боргу, 4495,62 грн пені, 423,09 грн 3% річних, 1357,46 грн інфляційних втрат, 1921,00 грн судового збору.
Інститут теплоенергетичних технологій Національної академії наук України звернувся до суду з заявою про поновлення строку для пред`явлення наказу до виконання. Заявник зазначив, що протягом вказаного в наказі строку для пред`явлення наказу до виконання звертався до органів виконання рішень, проте не досяг позитивного результату.
Статтею 329 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі пропуску строку для пред`явлення наказу, судового наказу до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, і розглядається в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про поновлення пропущеного строку.
Відновлення процесуального строку означає, що суд надає дозвіл особі вчинити процесуальну дію, незважаючи на те, що строк для її вчинення пропущений.
У кожному конкретному випадку причини поважності пропуску процесуального строку суд оцінює, зважаючи на обґрунтування поважності цих причин та наданих доказів.
За загальним правилом, поважними визнаються лише ті обставини, які є об`єктивно непереборними і пов`язані з дійсними істотними труднощами для вчинення процесуальних дій.
Клопотання чи заява про відновлення процесуального строку повинна містити роз`яснення причин пропуску і підстав, з яких стягувач вважає ці причини поважними. У клопотанні чи заяві повинні бути докази того, що здійснити відповідні процесуальні дії у визначений строк у стягувача не було можливості.
Подання скаржником клопотання про відновлення строку не кореспондується з автоматичним обов`язком суду відновити цей строк, оскільки таке клопотання, з огляду на приписи статті 119 Господарського процесуального кодексу України повинно містити обґрунтування поважності пропуску цього строку.
Згідно з частиною 3 статті 13, частиною 1 статті 76, частиною 1 статті 78, частиною 1 статті 79 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Отже, звертаючись із заявою про поновлення строку на пред`явлення виконавчого документа до виконання заявник повинен навести обставини, які не залежали від нього та зумовили пропуск строку на пред`явлення виконавчого документа до виконання, а також надати докази на підтвердження цих обставин.
Натомість заява Інституту теплоенергетичних технологій Національної академії наук України не містить посилання на обставини, які зумовили пропущення строку для пред`явлення наказу до виконання.
Наведена у заяві інформація про пред`явлення наказу до виконання не є обставинами, які зумовлюють поновлення пропущеного строку, а може свідчити про переривання строку його пред`явлення відповідно до ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження».
На підставі викладеного, керуючись статтями 232-235, 329 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити Інституту теплоенергетичних технологій Національної академії наук України у задоволенні заяви про поновлення строк для пред`явлення до виконання наказу Господарського суду міста Києва № 910/8585/19 від 09.10.2019.
Ухвала набрала законної сили 18.05.2023.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Північного апеляційного господарського суду.
Повний текст ухвали складено 19.05.2023.
Суддя С. А. Ковтун
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2023 |
Оприлюднено | 22.05.2023 |
Номер документу | 110960486 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ковтун С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні