569/12706/19
2/465/200/23
У Х В А Л А
судового засідання
19.05.2023 року Франківський районний суд м.Львова в складі:
головуючої судді Мартьянової С.М.
при секретарі Сеньків А.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПК-Україна» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Франківського районного суду м. Львова в судді Мартьянової С.М. перебуває цивільна справа за позовною заявою ТзОВ «ВПК-Україна» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики.
Ухвалою суду від 07 березня 2023 року у справі призначено судову експертизу, проведення якої доручено експертам Науково-дослідницькому Інституту судових експертиз та права. Провадження у справі було зупинене на час проведення експертизи.
На адресу суду 04.04.2023 року надійшло клопотання від заступника директора Інституту судових експертиз та права Сороченко Ірини. В якому зазначено, що проведення експертизи у справі доручено експерту Юрченку Євгену Миколайовичу, який відповідає вимогам ст.72 ЦПК. Просять надання дозволу на пошкодження рукописних текстів в досліджуваних оригіналах документів в межах передбачених методиками проведення судових експертиз (пошкоджується 1 слово із тексту документа) та оплати рахунка у справі № 569/12706/19. У зв`язку з чим ухвалою від 16.05.2023 року провадження у справі поновлено для вирішення даного клопотання.
Позивач та його представник в судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.
Відповідач та його представник звернулись до суду з заявою від 13.04.2023 року. В які зазначено, що останні не заперечували щодо задоволення клопотання експерта та здійснили оплату рахунка за проведення судової фізико-хімічної експертизи матеріалів документів, про що свідчить долучена до заяви копія квитанції про сплату такого рахунку від 12.04.2023 року № 9302-3476-4434-3902.
Дослідивши подане клопотання, оцінивши подані клопотання, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 72 ЦПК України експерт має право, зокрема заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом.
Згідно ч. 1 ст. 107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Відповідно до змісту п.4.11 «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5, якщо за характером дослідження зберегти об`єкт неможливо, а в документі про призначення експертизи (залучення експерта) відсутній дозвіл на пошкодження (знищення) цього об`єкта, то на його пошкодження чи знищення має бути отримана письмова згода органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта).
Згідно ч. 3, п. 1 ч. 4 ст. 108 ЦПК України експерт повинен забезпечити збереження об`єкта експертизи. Якщо експертне дослідження пов`язане з повним або частковим знищенням об`єкта експертизи або зміною його властивостей призначений судом експерт має одержати на його проведення відповідний дозвіл суду, який оформляється ухвалою.
Враховуючи вищенаведене, оскільки для проведення фізико-хімічної експертизи необхідно здійснити пошкодження рукописних текстів в досліджуваних оригіналах документів в межах передбачених методиками проведення судових експертиз (пошкоджується 1 слово із тексту документа), суд приходить до висновку про необхідність надання дозволу на часткове пошкодження об`єктів дослідження.
Враховуючи наведене в клопотанні від заступника директора Інституту судових експертиз та права Сороченко Ірини, суд погоджується із запропонованою кандидатурою експерта для проведення експертизи.
Згідно з п.1.13. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень затверджена наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 року, строк проведення експертизи встановлюється залежно від складності дослідження з урахуванням експертного навантаження фахівців керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) у межах від 10 календарних днів до понад 90 календарних днів. Більший розумний строк установлюється за письмовою домовленістю з органом, який призначив експертизу, після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів.
На підставі викладеного, враховуючи необхідність проведення у даній справі судової фізико-хімічної експертизи, з метою справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення спору, суд погоджує проведення експертизи у більш тривалий строк.
Керуючись ст. 108, 260, 261 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання заступника директора Інституту судових експертиз та права ОСОБА_2 - задовольнити.
Надати дозвіл експерту, якому доручено проведення по справі фізико-хімічної експертизи, на пошкодження рукописних текстів в досліджуваних оригіналах документів в межах передбачених методиками проведення судових експертиз.
Продовжити термін виконання експертизи.
Провадження у справі - зупинити.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного суду.
СуддяМартьянова С.М.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2023 |
Оприлюднено | 22.05.2023 |
Номер документу | 110964049 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Мартьянова С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні