Ухвала
від 16.05.2023 по справі 757/54728/21-к
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2023 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3

секретаря судового засідання - ОСОБА_4

за участю:

адвоката - ОСОБА_5

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву адвоката ОСОБА_5 , який діє в інтересах ПРАТ «РЕНОМЕ РЕНТ», про роз`яснення судового рішення - ухвали колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду від 11 травня 2022 року,-

В с т а н о в и л а:

Цією ухвалою:

«Апеляційну скаргу прокурора відділу особливих доручень управління правової допомоги Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 , - задоволено;

ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 19 жовтня 2021 року, якою відмовлено в задоволенні клопотання сторони кримінального провадження №62020100000000583 від 13.03.2020 - прокурора відділу особливих доручень управління правової допомоги Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 про арешт майна, - скасовано;

постановлено нову ухвалу, якою клопотання сторони кримінального провадження №62020100000000583 від 13.03.2020 - прокурора відділу особливих доручень управління правової допомоги Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора ОСОБА_6 про арешт майна, - задоволено;

накладено арешт на майно, а саме корпоративні права ПРАТ «РЕНОМЕ РЕНТ» (ЄДРПОУ 19247460, дата створення 15.04.2004), кінцевим бенефіціаром якого є ОСОБА_7 , розмір статутного капіталу становить 19 550 000,00 грн., з забороною відчуження та розпорядження, вчинення будь-яких дій, пов`язаних з виділом, поділом, реєстрацією та перереєстрацією прав власності, вчинення будь-яких інших правочинів із вказаним вище майном - частками в статутному капіталі зазначеного підприємства, а також забороною державним реєстраторам вчиняти будь-які дії, пов`язані з перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів».

14.03.2023 року адвокат ОСОБА_5 , який діє в інтересах ПРАТ «РЕНОМЕ РЕНТ», звернувся до апеляційного суду з заявою про роз`яснення судового рішення - ухвали колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду від 11 травня 2022 року, посилаючись на те, що останнє є незрозумілим в частині його виконання, а тому підлягає роз`ясненню.

Вказує на те, що із змісту вказаної ухвали колегії суддів неможливо встановити чи передбачає арешт корпоративних прав заборону на проведення реєстраційних дій з питань звільнення керівника (директора) юридичної особи за поданою заявою про звільнення.

При цьому, під час вирішення питання про зміну (звільнення або призначення) керівника юридичної особи. Відчуження або зміна частки у статутному капіталі чи відчуження корпоративних прав не відбувається.

Заслухавши доповідь судді, думку адвоката, який підтримав подану заяву та просив її задовольнити, перевіривши та обговоривши підстави, викладені в заяві про роз`яснення судового рішення, вивчивши матеріали судового провадження, колегія суддів дійшла наступного висновку.

Так, на особу, що звертається з заявою про роз`яснення рішення покладається обов`язок зазначити, що саме в ньому є незрозумілим, у чому полягає ця незрозумілість, які припускаються варіанти тлумачення тих чи інших формулювань, як це впливає на реалізацію судового рішення тощо.

Роз`яснюючи ухвалу суд не вправі змінювати зміст такої ухвали, тобто не має права змінювати зміст відомостей, викладених в ухвалі. Вимоги, які пред`являє кримінальний процесуальний закон до змісту ухвали, містяться у статті 372 КПК України.

Тож у вирішенні питання про межі, в яких суд вправі діяти, надаючи роз`яснення ухвали, слід виходити з приписів статей 372 КПК України щодо змісту ухвали.

Варто зазначити, що роз`яснення судового рішення, яке на думку певних осіб є незрозумілим, виступає ще одним (крім передбаченого ст. 379 КПК України) способом усунення його недоліків, а щодо передбачених ст. 380 КПК України роз`яснень змісту судового рішення та інших його аспектів, то вони не обумовлені потребою усунення його формальних чи змістових недоліків.

Роз`яснення рішення - це викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення. У ході роз`яснення рішення суд повинен тлумачити юридичні терміни, а не загальновживані слова.

Зрозумілість рішення полягає в тому, що воно є доступним для сприйняття, дохідливим, таким, що не припускає варіантності свого тлумачення. Суд не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення так само, як і вирішувати питання, що не були предметом судового розгляду. Він може лише, змінивши форму викладення, більш повно, чітко і зрозуміло навести ті частини рішення, що породжують певні труднощі для однозначного сприйняття.

Відповідно до ч. 1 ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.

Колегія суддів вивчивши заяву, дослідивши матеріали провадження, не встановила необхідності роз`яснення судового рішення, оскільки під час судового розгляду заяви встановлено, що ухвала колегії суддів відповідає вимогам статті 372 КПК України, за своїм змістом є зрозумілою, зміст не містить неоднозначного трактування, підстави та мотиви прийняття даного рішення наведені в ухвалі.

Враховуючи викладене, колегія суддів за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до висновку про безпідставність заяви про роз`яснення судового рішення та, як наслідок у її задоволенні вважає за необхідне відмовити.

Керуючись ст. 380, 404, 405, 407, 422 КПК України, колегія суддів, -

П о с т а н о в и л а:

У задоволенні заяви адвоката ОСОБА_5 , який діє в інтересах ПрАТ «РЕНОМЕ РЕНТ», про роз`яснення судового рішення - ухвали колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду від 11 травня 2022 року - відмовити.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена впродовж трьох місяців з дня проголошення ухвали.

СУДДІ:




ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

Справа № 21-з/824/28/2023 Категорія ст. 380 КПК України

Доповідач: ОСОБА_1

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення16.05.2023
Оприлюднено24.05.2023
Номер документу111014514
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності

Судовий реєстр по справі —757/54728/21-к

Ухвала від 16.05.2023

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Рибак Іван Олексійович

Ухвала від 11.05.2022

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Рибак Іван Олексійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні