Справа №2-394/11
пр № 6/464/97/23
У Х В А Л А
23 травня 2023 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова Тімченко О.В., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інвестохіллс Хеліантус» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,
в с т а н о в и в:
у провадженні суду цивільна справа № 2-394/11, в якій заявником АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інвестохіллс Хеліантус» подано заяву про заміну стягувача у виконавчому провадженні.
22.05.2023 на адресу суду від представника заявника Макєєва Є.Ю. надійшла заява про проведення судового засідання у режимі відеоконференції. Заява обґрунтована відсутністю можливості прибуття з Києва до Львова та активними військовими діями.
Дослідивши матеріали справи та подану заяву, суд дійшов висновку, що у задоволенні такої слід відмовити, виходячи з наступного.
Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється ст.212 ЦПК України, частиною п`ятою якої передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно з ч.2 вказаної норми процесуального закону учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони. Крім того, такий спосіб участі має винятковий характер, та має бути обумовлений обґрунтованими причинами, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
У заяві про проведення судового засідання в режимі відеоконференції представник заявника не надав жодних доказів, на підтвердження обставин, що перешкоджають йому або іншому представнику заявника прибути у судове засідання для участі у розгляді справи.
Враховуючи незначну територіальну віддаленість та належне транспортне сполучення між містами Києвом та Львовом, суд не вбачає обставин, які б могли ускладнити участь представника позивача у судовому засіданні.
З огляду на подання відповідної заяви з порушенням строків, визначених ч.2 ст.212 ЦПК України, відсутності виключних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції, та норми ч.3 ст.442 ЦПК України, за якою неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви представника заявника.
Керуючись ст. ст. 212, 259, 260, 261 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
відмовити у задоволенні заяви представника заявника Макєєва Є.Ю. про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання 23.05.2023.
Суддя Олена ТІМЧЕНКО
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2023 |
Оприлюднено | 25.05.2023 |
Номер документу | 111047952 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Сихівський районний суд м.Львова
Тімченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні