Рішення
від 22.05.2023 по справі 754/10919/22
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження 2/754/1288/23

Справа №754/10919/22

РІШЕННЯ

Іменем України

22 травня 2023 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Панченко О.М.

при секретарі - Сарнавському М.О.

за участю:

представника позивачів - Яціва О.Р.

представника відповідача - Скорини Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовними вимогами ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_5 , яка діє в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , треті особи: Обслуговуючий кооператив Житлово-будівельний кооператив «Маяк-2», П`ятнадцята Київська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2022 року позивачі - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулися до Деснянського районного суду м. Києва з позовною заявою про визнання за ОСОБА_9 та ОСОБА_4 права власності за кожною на 1/5 частку квартири АДРЕСА_1 як на спадкове майно в порядку спадкування за законом яке залишилось після смерті ОСОБА_10 як чоловіка по відношенню до ОСОБА_3 та як батька по відношенню до ОСОБА_4 в зв`язку з наступними обставинами. ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_10 . Так, за своє життя батьки ОСОБА_10 , а саме - ОСОБА_11 та ОСОБА_12 сплатили пайовий внесок за квартиру АДРЕСА_1 . Пай був оформлений на батька ОСОБА_10 , а саме на ОСОБА_11 . В 1980 році шлюб між ОСОБА_11 та ОСОБА_12 було розірвано про що в книзі реєстрації актів про розірвання шлюбу в 1980 році січня місяця 17 числа був зроблений відповідний запис за №76. Після розірвання шлюбу ОСОБА_12 взяла собі своє дівоче прізвище ОСОБА_12 . Так громадянин ОСОБА_11 написав відповідну заяву якою він передав свій пай на квартиру АДРЕСА_1 і саму квартиру АДРЕСА_1 своїй колишній дружині - ОСОБА_12 .

Відповідно до данної заяви громадянина ОСОБА_11 було виключено з членів ЖБК «Маяк-2», а громадянку ОСОБА_12 на підставі її заяви та згідно протоколу житлової комісії №21/4-80 від 20 березня 1980 року по ЖБК «Маяк-2» було прийнято як нового члена кооперативу ЖБК «Маяк-2» та закріплено за ОСОБА_12 квартиру АДРЕСА_1 .

З метою підтвердження наявності певних документів які підтверджують оформлення права власності на дану квартиру від 15 Київської державної нотаріальної контори міста Києва був зроблений відповідний запит до ЖБК «Маяк-2». На даний запит було отримано відповідь, що у ЖБК «Маяк-2» відсутня інформація яка підтверджує право власності на АДРЕСА_1 , що унеможливлює надати дублікат Довідки про право власності ОСОБА_10 на квартиру АДРЕСА_1 . Причина - відсутність будь яких документів щодо дати та розміру виплати сум пайових внесків мешканцями будинку АДРЕСА_1 з 1972 по 2020 роки.

Крім цього від 15 Київської державної нотаріальної контори був зроблений відповідний запит до КМ БТІ на який було отримано відповідь за №КВ-2022 №10517 від 14.06.2022 року відповідно до якої було повідомлено 15 Київську державну нотаріальну контору що згідно з даними реєстрових книг Бюро кв. АДРЕСА_1 на праві власності не зареєстрована.

Особистий рахунок по квартирі кв. АДРЕСА_1 за життя ОСОБА_12 був оформлений на останню. ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 66 років померла ОСОБА_12 , про що 25 листопада 2015 року було складено відповідний актовий запис №1586. На підтвердження чого було видане свідоцтво про її смерть на бланку НОМЕР_1 від 25 листопада 2015 року.

Після смерті ОСОБА_12 відкрилась спадщина на квартиру кв. АДРЕСА_1 яку фактично прийняв її син - ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який продовжував користуватися квартирою АДРЕСА_1 та всіма речами які знаходились в даній квартирі, сплачував комунальні платежі та інші платежі за дану квартиру, так як він фактично вступив в свої права як спадкоємець та фактично прийняв спадщину після смерті своєї матері - ОСОБА_12 на підставі ч.1 ст. 549 ЦК України який діяв на той час, але до кінця спадщину не оформив, а саме не отримав свідоцтва про право власності за законом після смерті своєї матері. Пройшов певний період часу та ІНФОРМАЦІЯ_4 у віці 48 років помер ОСОБА_10 .

Після смерті ОСОБА_10 відкрилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1 .

У встановлений законом термін та порядок після смерті ОСОБА_10 до П`ятнадцятої київської державної нотаріальної контори звернулась - ОСОБА_5 як законний представник спільних з ОСОБА_10 малолітніх дітей, а саме - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5 . Крім них до П`ятнадцятої Київської державної нотаріальної контори звернулась ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_6 як дружина померлого та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 як донька померлого з відповідними заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_10 .

Відповідно до даних заяв 10.01.2022 року була відкрита спадкова справа №8/2022 від в м. Києві, так як нерухоме майно а саме квартира АДРЕСА_1 , та померлий ОСОБА_10 на момент смерті був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Що стосується інших спадкоємців то ОСОБА_5 як законний представник своїх малолітніх дітей, а саме - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5 надала підтверджуючи родинні стосунки її дітей з померлим батьком - ОСОБА_10 документи до П`ятнадцятої київської державної нотаріальної контори. Відповідно до ст. 1222 та ст. 1265 Цивільного кодексу України ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_6 як дружина; - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 як донька; - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_5 як син; - ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 як син; - ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5 як донька є спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_10 . Згідно ст. 1258 ЦК України - спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Інших осіб крім вище перерахованих, які б претендували на спадкове майно ОСОБА_10 не має і права свої вони не заявляли.

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

За результатами звернень представника позивачів отримано технічну документацію та всі інші необхідні документи крім право установчого документу на квартиру АДРЕСА_1 так як було встановлено що мати померлого - ОСОБА_10 , а саме ОСОБА_12 за своє життя не зареєструвала за собою право власності на квартиру АДРЕСА_1 так само і після її смерті її син - ОСОБА_10 фактично прийнявши спадщину після її смерті не переоформив її на себе і не здійснив процедуру реєстрації даної квартири.

16 листопада 2022 року була написана відповідна заява до Пятнадцятої київської державної нотаріальної контори (державний нотаріус Демяносова В.Ф.) стосовно видачі ОСОБА_3 свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_10 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме на частину нерухомого майна - 1/5 частину квартири АДРЕСА_1 , що належала померлому на день його смерті, але не була належним чином оформлена.

Державний нотаріус П`ятнадцята київської державної нотаріальної контори Демяносова В.Ф. надала відповідь (винесла Постанову про відмову у вчиненні нотаріальних дій) та повідомила, що в складі спадщини, яка була прийнята спадкоємцями є нерухоме майно, та те, що видати свідоцтво про право на спадщину за законом на майно померлого ОСОБА_10 , а саме на квартиру АДРЕСА_1 не можливо по причині відсутності право установчих документів на дану нерухомість.

Так як право установчий документ на квартиру АДРЕСА_1 , не був оформлений ОСОБА_10 після смерті його матері - ОСОБА_12 , а тому це унеможливлює нам як спадкоємцям оформити спадщину в П`ятнадцятій Київський державній нотаріальній конторі без відповідного звернення до суду. Також, було запропоновано звернутись до суду для вирішення цього питання в судовому порядку. Тим самим було відмовлено Державним нотаріусом П`ятнадцятої Київської державної нотаріальної контори Демяносовою В.Ф. у вчиненні нотаріальної дії, а саме у видачі Свідоцтв про право на спадщину за законом на нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_1 .

Враховуючи вищезазначені обставини, позивачі були вимушені звернутися до суду з даним позовом.

Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 02.12.2022 відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання та витребувано докази.

10.01.2023 на адресу суду від 15-ї Київської державної нотаріальної контори надійшла копія спадкової справи №8/2022 заведеної після смерті померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_10 .

02.03.2023 на адресу суду від законного представника своїх малолітніх дітей: ОСОБА_5 надійшла зустрічна позовна заява про припинення спільної сумісної власності на квартиру в порядку спадкування та визнання права власності на частку, як спільна часткова власність.

Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 03.03.2023 вищевказану зустрічну позовну заяву було повернуто заявнику.

У судовому засіданні представник позивачів - адвокат Яців О.Р. просив визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/5 частину квартири, визнати за ОСОБА_4 право власності на 1/5 частину квартири. Судові витрати покласти на позивачів.

Представник відповідача ОСОБА_5 - адвокат Скорина Т.І. у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позову.

Представник третьої особи - П`ятнадцятої Київської державної нотаріальної контори у судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином. В ході розгляду справи від представника надійшла заява в якій просив розгляд справи проводити за його відсутності у зв`язку з великою завантаженістю працівників нотаріальної контори, та прийняти рішення згідно чинного законодавства.

Представник третьої особи - Обслуговуючо гокооперативу житлово-будівельний кооператив "Маяк-2"у судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином.

За таких обставин, суд дійшов висновку про можливість проведення розгляду справи у відсутності представників третіх осіб.

Заслухавши пояснення представника позивачів, представника відповідача, дослідивши письмові матеріали справи та зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності

Статтями 15, 16 ЦК України, передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачка ОСОБА_3 є дружиною померлого ОСОБА_10 , що підтверджується копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Деснянського районного управління юстиції у м. Києві 18 лютого 2004 року. Родинні стосунки між ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_1 як батьком та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 як донькою підтверджуються свідоцтвом про народження ОСОБА_4 виконаним на бланку НОМЕР_3 виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Вишгородського районного управління юстиції Київської області 08 липня 2004 року.

Відповідно до свідоцтва про смерть, ОСОБА_10 , помер, про що 30 грудня 2021 року було складено відповідний актовий запис №29930 та на підтвердження чого було видане свідоцтво про його смерть на бланку НОМЕР_4 від 05 січня 2022 року.

Згідно копії витягу про реєстрацію в спадковому реєстрі про відкриття спадкової справи №8/2022 від 10.01.2022 року після смерті ОСОБА_10 відкрилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1 .

У встановлений законом термін та порядок після смерті ОСОБА_10 до П`ятнадцятої київської державної нотаріальної контори звернулась - ОСОБА_5 як законний представник спільних з ОСОБА_10 малолітніх дітей, а саме - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5 . Крім них до П`ятнадцятої Київської державної нотаріальної контори звернулась ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_6 як дружина померлого та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 як донька померлого з відповідними заявами про прийняття спадщини після смерті - ОСОБА_10 .

Відповідно до даних заяв 10.01.2022 року була відкрита спадкова справа №8/2022 від в м. Києві, так як нерухоме майно а саме квартира АДРЕСА_1 , та померлий ОСОБА_10 на момент смерті був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Представник позивачів - адвокат Яців О.Р. звернувся до відповідних установ та організацій для підтвердження за померлим ОСОБА_10 права власності на квартиру АДРЕСА_1 . За результатами звернень було отримано технічну документацію та всі інші необхідні документи крім право установчого документу на квартиру АДРЕСА_1 так як було встановлено що мати померлого - ОСОБА_10 , а саме ОСОБА_12 за своє життя не зареєструвала за собою право власності на квартиру АДРЕСА_1 так само і після її смерті її син - ОСОБА_10 фактично прийнявши спадщину після її смерті не переоформив її на себе і не здійснив процедуру реєстрації даної квартири. Дана обставина підтверджується відповідь КМ БТІ за №КВ-2022 №10517 від 14.06.2022 року відповідно до якої було повідомлено що згідно з даними реєстрових книг Бюро кв. АДРЕСА_1 на праві власності не зареєстрована.

Стаття 1298 ЦК України передбачає, що свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

Згідно з ч. 8 ст. 67 Закону України «Про нотаріат» свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно, що підлягає реєстрації (крім земельної ділянки), може бути видане уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування спадкоємцям першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення на підставі правовстановлюючих документів та довідки зазначеного органу місцевого самоврядування з викладенням характеристики будівлі, на яку видається свідоцтво.

Відповідно до п. 4.15 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 року № 296/5, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно, крім випадків, передбачених пунктом 3 глави 7 розділу І цього Порядку, та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.

Відповідно до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» № 7 від 30.05.2008 року, свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідно до ст. 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно ч. 1 ст. 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Статтею 1217 ЦК України визначено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ч.1 ст.1222 ЦК України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Згідно ч.ч.1, 3 ст.1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Згідно з вимогами ч.2 ст.1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, прийняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини, право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу (спадкування за законом).

Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

У відповідності до ст.ст.1268, 1269 ЦК України спадкоємець вважається таким, що прийняв спадщину, у разі якщо він постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини або він подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, згідно ч.1ст. 1270 ЦК України, якщо він не заявив про відмову від неї.

16 листопада 2022 року була написана відповідна заява до Пятнадцятої київської державної нотаріальної контори (державний нотаріус Демяносова В.Ф.) стосовно видачі ОСОБА_3 свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_10 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме на частину нерухомого майна - 1/5 частину квартири АДРЕСА_1 , що належала померлому на день його смерті, але не була належним чином оформлена.

Як вбачається із відповіді Державного нотаріуса П`ятнадцятої київської державної нотаріальної контори Демяносової В.Ф., позивачці ОСОБА_3 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, у зв`язку з відсутністю правоустановчих документів на дану нерухомість.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Зі змісту цієї статті вбачається, що право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.

Статтею 1297 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.

Що стосується інших спадкоємців то ОСОБА_5 , як законний представник своїх малолітніх дітей, а саме - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5 надала підтверджуючи родинні стосунки її дітей з померлим батьком - ОСОБА_10 документи до П`ятнадцятої київської державної нотаріальної контори.

Відповідно до ст. 1222 та ст. 1265 Цивільного кодексу України - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_6 як дружина; - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 як донька; - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_5 як син; - ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 як син; - ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5 як донька є спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_10 .

Згідно ст. 1258 ЦК України - спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Інших осіб крім вище перерахованих, які б претендували на спадкове майно ОСОБА_10 не має і права свої вони не заявляли.

Таким чином, на основі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які були посилання як на підставу вимог, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 12, 13, 76, 77, 81, 89, 133, 137, 141, 235, 263, 264, 352, 354-355 ЦПК України, Законом України «Про нотаріат», ст.ст.316, 321,328, 384, 392, 1216, 1218, 1261, 1296, 1297,1298 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_5 право власності на 1/5 частину квартири АДРЕСА_1 як на нерухоме майно набуте в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка - ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Визнати за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_6 право власності на 1/5 частину квартири АДРЕСА_1 як на нерухоме майно набуте в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: О.М. Панченко

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.05.2023
Оприлюднено26.05.2023
Номер документу111087393
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —754/10919/22

Рішення від 22.05.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Рішення від 22.05.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Ухвала від 03.03.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

Ухвала від 02.12.2022

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Панченко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні