Справа №717/900/23
УХВАЛА
24.05.2023 року смт. Кельменці
Кельменецький районний суд Чернівецької області, у складі головуючого судді Туржанського В.В., розглянув позовну заяву ОСОБА_1 до приватного підприємства «Спецбудтранс» та товариства з обмеженою відповідальністю «Технобудавто» про відшкодування завданої моральної шкоди.
ВСТАНОВИВ:
Потерпілий ОСОБА_1 подав до суду позовну заяву у якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно, яке належить приватному підприємству «Спецбудтранс» та товариству з обмеженою відповідальністю «Технобудавто» із забороною відчуження майна із внесенням у відповідний реєстр відомостей про накладення арешту. Стягнути солідарно з приватного підприємства «Спецбудтранс» та товариства з обмеженою відповідальністю «Технобудавто» на його користь 2000000 гривень заподіяної злочином моральної шкоди.
Згіднодо п.6ч.1ст.5Закону України«Про судовийзбір» відсплати судовогозбору підчас розглядусправи вусіх судовихінстанціях звільняються позивачі - у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчиненнякримінального правопорушення.
Предметом позову є відшкодування моральної шкоди.
Згідно до ч.6 ст. 151 ЦПК України, до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно до ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову , яка подана юридичною особою визначена у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно до статті 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2023 рік встановлено у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня - 2684 гривні.
Таким чином, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 536 гривень 80 копійок.
Разом з тим, до заяви про забезпечення позову не додані документи що підтверджують сплату судового збору.
Всупереч вимогам ст. 151 ЦПК України, у позовній заяві не зазначено обгрунтування необхідності заходу забезпечення позову, який належить застосувати.
Згідно до ч.10 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи наведене, заяву про забезпечення позову слід повернути потерпілому, оскільки заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 ЦПКУкраїни,а самене зазначено обгрунтування необхідності заходу забезпечення позову, який належить застосувати і до заяви не доданий документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Враховуючи викладене вище, керуючись ст.ст. 151, 153 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути потерпілому ОСОБА_1 заяву про забезпечення його позову до приватного підприємства «Спецбудтранс» та товариства з обмеженою відповідальністю «Технобудавто» про відшкодування завданої моральної шкоди.
Апеляційну скаргуна ухвалуможе бутиподано доЧернівецького апеляційногосуду протягомп`ятнадцятиднів здня їїпроголошення.Учасник справи,якому ухвалане булавручена удень їїпроголошення абоскладення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя:
Суд | Кельменецький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2023 |
Оприлюднено | 29.05.2023 |
Номер документу | 111123553 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки виробництва Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою |
Кримінальне
Кельменецький районний суд Чернівецької області
Туржанський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні