Ухвала
від 22.05.2023 по справі 753/7950/23
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/7950/23

провадження № 1-кс/753/1699/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" травня 2023 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого дізнавача відділу дізнання Дарницького управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12022105020002885 від 29.12.2022,за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач відділу дізнання Дарницького управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналів медичної документації та можливість її вилучення (рентген-знімків, МРТ, СКТ, медичної карти хворого) ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,що перебуваєу володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Обґрунтовуючи внесене клопотання, дізнавач вказує, що у провадженні відділу дізнання Дарницького управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12022105020002885 від 29.12.2022, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 28.12.2022 року близько 16 год. 00 хв., за адресою: АДРЕСА_1 , невстановлена особа чоловічої статті нанесла тілесні ушкодження ОСОБА_4 .

В матеріалах наявні відомості, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 30.12.2022 звертався за медичною допомогою до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

В ході досудового розслідування даного кримінального провадження, у слідства виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи, зокрема, для отримання відомостей, які є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у цьому провадженні, встановлення ступеня тяжкості й характеру завданих особі тілесних ушкоджень. У свою чергу, проведення судово-медичної експертизи вимагає надання експертові для ознайомлення відомостей про стан особи як на момент отримання тілесних ушкоджень, так і в подальшому.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження є достатні підстави вважати, що історія хвороби ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зберігається у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , має суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, дізнавач просить клопотання задовольнити.

Дізнавач, повідомлена належним чином, у судове засідання не з`явилась, в клопотанні просила розгляд справи проводити за її відсутності.

Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

В зв`язку з неявкою учасників, фіксування звукозаписувальними технічними засобами у відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалося.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає його таким, що підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

У відповідності до ч. ч. 1, 2 ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора (ст. 132 КПК України).

Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку) (ч. 1 ст. 159 КПК України).

До охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю та персональні дані особи (п. 2, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України).

Відповідно до ст. 32 Конституції України, ст.ст. 39-1, 40 «Основ законодавства про охорону здоров`я», ст.ст. 10,11,12 Закону України «Про інформацію», ст.ст. 7,14 Закон України «Про захист персональних даних» відомості про стан здоров`я фізичної особи становлять лікарську таємницю та відносяться до конфіденційної інформації (інформації з обмеженим доступом), доступ до якої надається у випадках та в порядку, передбачених чинним законодавством. Медична інформація про фізичну особу надається лікувально-профілактичним закладом в рамках цивільного, адміністративного судочинства та кримінального провадження в порядку, встановленого відповідним процесуальним законодавством.

Медичну документацію, до якої дізнавач просить надати тимчасовий доступ, знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »», та відповідно до ст.ст. 161, 162 КПК України, є документами, що становлять лікарську таємницю та персональні дані особи.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Крім того, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 7 ст. 163 КПК України).

Слідчий суддя вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку, що речі і документи, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 , та до яких дізнавач просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Клопотання дізнавача в частині надання дозволу на тимчасовий доступ дізнавачам ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , задоволенню не підлягає, оскільки згідно витягу з ЄРДР, останні не входять до групи дізнавачів у вказаному кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого дізнавача відділу дізнання Дарницького управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 задовольнити частково.

Надати дізнавачам відділу дізнання Дарницького УП ГУ НП у місті Києві, ОСОБА_7 , ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів медичної документації та можливість її вилучення (рентген-знімків, МРТ, СКТ, медичної карти хворого) ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.05.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу111127879
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —753/7950/23

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Трусова Т. О.

Ухвала від 19.09.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Кулик С. В.

Ухвала від 12.09.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 22.05.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

Ухвала від 22.05.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

Ухвала від 22.05.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні