Ухвала
від 11.09.2023 по справі 753/7950/23
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/7950/23

провадження № 1-кс/753/2981/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" вересня 2023 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 з секретарем судового засідання ОСОБА_2 розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого дізнавача відділу дізнання Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному проваджені № 12022105020002885,

В С Т А Н О В И В:

Старший дізнавач відділу дізнання Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 за погодженням з процесуальним керівником ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до медичної документації (рентген-знімків, МРТ, СКТ, медичної карти хворого) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", з можливістю її вилучення.

Клопотання обґрунтоване такими обставинами.

У провадженні відділу дізнання Дарницького УП ГУ НП ум. Києві знаходиться кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, відомості про яке 29.12.2022 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022105020002885.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 28.12.2022 приблизно о 16-00 год. за адресою: АДРЕСА_1 , невстановлена особа чоловічої статі нанесла тілесні ушкодження ОСОБА_5 .

У зв`язку з отриманими тілесними ушкодженнями потерпілий 30.12.2022 звертався за медичною допомогою до товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 ".

Клопотання мотивованетим,що з метою встановлення ступеня тяжкості отриманих потерпілим тілесних ушкоджень виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи, що зумовлює необхідність вилучення медичної документації, яка містить відомості про отримані потерпілим тілесні ушкодження.

Дізнавач ОСОБА_3 подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності.

Особа, у володінні якої знаходиться заявлена до доступу інформація (представник товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 "), в судове засідання не викликалась згідно ч. 2 ст. 163 КПК України.

Дослідивши копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість клопотання з таких підстав.

Зазначені у клопотанні обставини спричинення ОСОБА_5 тілесних ушкоджень мають місце та підтверджуються достатніми на цьому етапі розслідування доказами.

Згідно зданими консультативноговисновку неврологавід 30.12.2022вбачається,що ОСОБА_5 звертався за медичною допомогою до товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 ".

Відповідно до ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема, подія кримінального правопорушення та винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних (слідчих) розшукових дій, витребування та отримання речей, документів, відомостей, висновків експертів… (ст. 93 КПК України).

Відповідно до положень ст. 84 КПК України доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження. Процесуальними джерелами доказів є, зокрема, висновки експертів.

За приписами ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, яких залучають сторони кримінального провадження або слідчий суддя за клопотанням сторони захисту у випадках та порядку, передбачених статтею 244 цього Кодексу, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Слідчий або прокурор зобов`язані забезпечити проведення експертизи зокрема щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень (ч. 2 ст. 242 КПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Ч. 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

П. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах, документах, належать, зокрема, відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Отже з урахуванням сукупності встановлених досудовим розслідуванням обставин та предмету доказування у даному кримінальному провадженні суд визнає обґрунтованими доводи клопотання про те, що у володінні товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 " знаходиться медична документація потерпілого ОСОБА_5 ,а наявніу ційдокументації відомостінеобхідні дляпроведення судово-медичноїекспертизи і іншими способами довести обставини, які передбачається довести за її допомогою, неможливо.

Оскільки методика проведення судово-медичної експертизи передбачає зокрема дослідження оригіналів медичної документації, її вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

На підставі викладеного, керуючись статтями 163, 164 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання дізнавача задовольнити.

Надати старшому дізнавачу відділу дізнання Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 та/або іншим дізнавачам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 тимчасовий доступ до оригіналів медичної документації (рентген-знімків, МРТ, СКТ, медичної карти хворого) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні товариства зобмеженою відповідальністю" ІНФОРМАЦІЯ_2 " ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Надати старшому дізнавачу відділу дізнання Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 та/або іншим дізнавачам ОСОБА_6 та ОСОБА_7 можливість вилучити медичну документацію (рентген-знімки, МРТ, СКТ, медичну карту хворого) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні товариства зобмеженою відповідальністю" ІНФОРМАЦІЯ_2 " ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Строк дії даної ухвали складає два місяці з дня її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.09.2023
Оприлюднено30.04.2024
Номер документу113787574
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —753/7950/23

Ухвала від 11.09.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Трусова Т. О.

Ухвала від 19.09.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Кулик С. В.

Ухвала від 12.09.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 22.05.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

Ухвала від 22.05.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

Ухвала від 22.05.2023

Кримінальне

Дарницький районний суд міста Києва

Мицик Ю. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні