Ухвала
від 26.05.2023 по справі 677/425/23
КРАСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 677/425/23

Провадження № 2/677/364/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.05.2023року м.Красилів

Суддя Красилівськогорайонного судуХмельницької областіШовкун В.О.,розглянувши заявупредставникапозивача ОСОБА_1 адвоката Пасічника Сергія Петровича про відвід судді Шовкуна В.О. від розгляду цивільної справи № 677/425/23 за позовом ОСОБА_1 до Красилівської державної нотаріальної контори,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Красилівського районного суду Хмельницької області перебуває цивільна справа № 677/425/23 за позовом ОСОБА_1 до Красилівської державної нотаріальної контори, третя особа на стороні відповідача: Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), про зобов`язання вчинити дії.

26.05.2023року досуду надійшлазаява представникапозивача ОСОБА_1 адвоката Пасічника С.П. про відвід судді Шовкуна В.О. від розгляду цивільної справи № 677/425/23.

Дослідивши матеріали справи, доходжу таких висновків.

Вищевказану заявупредставником позивача ОСОБА_2 до суду було надіслано в електронному вигляді на електронну пошту суду inbox@kmm.km.court.gov.ua.

Згідно з частинами п`ятою, шостою і восьмої статті 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

Відповідно до положень статті 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система (далі - ЄСІТС). ЄСІТС відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в добровільному порядку. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в ЄСІТС, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) (надалі Положення).

Відповідно до п. 24 Положення підсистема «Електронний суд» (Електронний суд) підсистема ЄСІТС, що забезпечує можливість користувачам у передбачених законодавством випадках відповідно до наявних технічних можливостей підсистеми ЄСІТС реалізованого функціоналу створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи до суду, інших органів та установ у системі правосуддя, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші документи.

Відповідно до п. 25 Положення процесуальні та інші документи, пов`язані з розглядом справ у суді та розглядом у Вищій раді правосуддя справ про порушення суддею (прокурором) вимог щодо несумісності, дисциплінарного проступку судді, втручання в діяльність судді, можуть подаватися до суду та Вищої ради правосуддя в електронній формі виключно з використанням підсистеми «Електронний суд».

Відповідно до підпункту 15.16 пункту 15 розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України створення та забезпечення функціонування ЄСІТС здійснюються поетапно. Окремі підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) ЄСІТС. Про початок функціонування ЄСІТС у складі всіх необхідних для її повного функціонування підсистем (модулів) Вища рада правосуддя публікує оголошення у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади України. Оголошення про створення та забезпечення функціонування окремої підсистеми (модуля) ЄСІТС має містити посилання на відповідний підпункт підпункту 15 пункту 1 розділу XIII «Перехідні положення» цього Кодексу, який передбачає особливості вчинення тих процесуальних (або інших) дій, порядок вчинення яких зазнає змін після початку функціонування такої підсистеми (модуля).

Так, у газеті «Голос України» від 04.09.2021 року № 168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох підсистеми (модулів) ЄСІТС «Електронний кабінет», «Електронний суд», підсистеми відеоконференцзв`язку та вказано, про зміну порядку вчинення процесуальних (або інших) дій, особливості вчинення яких передбачені підпунктами 15.1, 15.5, 15.6, 15.14, 15.16 підпункту 15 пункту 1 розділу XIІI «Перехідні положення» ЦПК України.

Також вказано, що зазначені дії вчиняються з використанням підсистем (модулів) ЄСІТС у порядку, визначеному Положенням та нормами процесуального законодавства, що регулюють порядок вчинення таких дій після початку функціонування відповідних підсистем (модулів) ЄСІТС.

Зазначені в оголошенні Вищої ради правосуддя підсистеми (модулі) ЄСІТС почали офіційно функціонувати з 05.10.2021 року.

Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду з позовними заявами, відзивами на позовні заяви, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи через підсистему «Електронний кабінет».

Отже, в електронній формі процесуальні документи (заяви, клопотання) подаються з використанням сервісу «Електронний суд», що розміщений за посиланням «https://cabinet.court.gov.ua/login» з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.

Альтернативного способу подання процесуальної заяви (клопотання) в електронній формі, зокрема електронною поштою, ЦПК України не передбачено.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 08.07.2021 року у справі № 9901/75/21.

Відповідно до частини четвертої статті 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

З урахуваннямвикладеного,заяву представникапозивача ОСОБА_1 адвоката Пасічника С.П. про відвід судді Шовкуна В.О. від розгляду цивільної справи № 677/425/23 слід повернути йому без розгляду на підставі частини четвертої статті 183 ЦПК України.

Керуючись ст. 43, 174, 178, ст. 183 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву представникапозивача ОСОБА_1 адвоката Пасічника Сергія Петровича про відвід судді Шовкуна В.О. від розгляду цивільної справи № 677/425/23 за позовом ОСОБА_1 доКрасилівської державноїнотаріальної контори,третя особана сторонівідповідача:Центрально-Західнеміжрегіональне управлінняМіністерства юстиції(м.Хмельницький),про зобов`язаннявчинити дії- повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя В.О. Шовкун

СудКрасилівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення26.05.2023
Оприлюднено30.05.2023
Номер документу111137692
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —677/425/23

Рішення від 30.01.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Рішення від 30.01.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 15.11.2023

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 29.05.2023

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 29.05.2023

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 26.05.2023

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 02.05.2023

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

Ухвала від 20.03.2023

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Шовкун В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні