Справа № 553/126/23
Провадження № 1-в/553/149/2023
У Х В А Л А
Іменем України
11.05.2023м. Полтава
Ленінський районний суд міста Полтави у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» - ОСОБА_4
засудженого ОСОБА_5 ,
захисника адвоката ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву захисника адвоката ОСОБА_6 в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, освіта середня, одружений, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
раніше судимий 21.01.2019 Крюківським районним судом м. Кременчука Полтавської області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі, ст.75 КК України - іспитовий строк 2 роки;
засудженого 08.07.2020 Крюківським районним судом м. Кременчука Полтавської області за ч. 1 ст. 122, ч. 4 ст. 296, ч. 1 ст. 70, ч. 1 ст. 71 КК України до 4 років 2 місяців позбавлення,
-про замінуневідбутої частинипокарання більшм`яким,згідно ст.82КК України,у видівиправних робіт,
в с т а н о в и в :
До Ленінського районного суду міста Полтави надійшла заяву захисника адвоката ОСОБА_6 , в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким, згідно ст. 82 КК України, у виді виправних робіт.
В обґрунтування заяви захисник зазначає, що ОСОБА_5 відбуває покарання в умовах Державної установи «Полтавська виправна колонія (№ 64)» за вироком Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 08.07.2020 у виді позбавлення волі строком 4 роки 2 місяці. Кінець строку відбуття покарання 29.07.2024. Термін застосування ст. 82 КК України, щодо заміни не відбутої частини покарання більш м`яким, за відбуття половини призначеного строку покарання, 29.06.2022. Згідно характеристики виданої ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» засуджений ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,з 02.09.2020 міру покарання відбуває у ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)». За час відбування покарання характеризується добре, адміністрацією установи заохочувався чотири рази за виконання покладених обов`язків та додержання правил поведінки, встановлений КВК України та правил внутрішнього трудового розпорядку, дотримання правил трудового розпорядку та вимоги безпеки праці. Працевлаштований на виробництві установи в бригаді електрозварювальників. До праці та виконання покладених обов`язків ставиться сумлінно, з поставленими завданнями справляється вчасно. Оцінка ступеню виправлення станом на 04.01.2023: «Став на шлях виправлення». Згідно оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення має середній рівень ймовірної небезпеки для суспільства.
За весь час відбування покарання ОСОБА_5 своєю сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення та перевиховання, зарекомендував себе з позитивного боку, не погашених стягнень не має. ОСОБА_5 має можливість та бажання працювати. ФОП ОСОБА_7 гарантує офіційне працевлаштування ОСОБА_5 пресувальником відходів (виробництво целюлози, паперу, картону і виробів з них) з умовою перерахування у дохід держави призначеного судом відсотку заробітної плати. При заміні невідбутої частини покарання на виправні роботи ОСОБА_5 буде працевлаштований, буде мати можливість виплачувати визначену судом суму витрат пов`язаних з розглядом справи, заробляти собі на існування та своїй сім`ї.
В ході судового розгляду заяви захисник адвокат ОСОБА_6 надав суду оновлений гарантійний лист Фізичної особи - підприємця ОП ОСОБА_7 за вих. № 04 від 30.04.2023 та витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами станом на 10.05.2023.
Захисник всудовому засіданніпідтримав заявута просивзадовольнити.Зазначив,що ОСОБА_5 на початкувідбування покараннямав двастягнення,які погашені,в подальшомузробив длясебе висновки,став нашлях виправлення,здобув середнюосвіту тапрофесію електрозварника, працевлаштований на виробництві виправної колонії, активно приймає участь у роботах по благоустрою установи.
У судовому засіданні в режимі відеоконференцзв?язку засуджений ОСОБА_8 підтримав заяву захисника, просив замінити невідбуту частину покарання на виправні роботи. Зазначає, що на початку строку відбуття покарання дійсно мав стягнення та переглянув свою поведінку, зробив відповідні висновки, отримав базову середню освіту, оволодів робітничою професією - електрозварник ручного зварювання в Полтавському навчальному центрі (№ 64 ), працевлаштований на виробництві в бригаді електрозварювальників з вересня 2020. Постійно працює з 08:00 год. до 15:30 год. та коли відсутні замовлення на виробництві зварює речі, які потребують ремонту, виконує роботи з благоустрою. Зазначає, що вину у вчиненому визнає, став на шлях виправлення, має намір працювати, сплатити судові витрати та допомагати рідним. Постійно підтримує зв`язок з матір`ю та дружиною, які на даний час виїхали за кордон, а також з сестрою, братом. З бабусею спілкується кожного дня засобами телефонного зв`язку та має намір проживати разом із нею за адресою: АДРЕСА_2 , допомагати, здійснювати догляд. Зазначає, що вину у вчиненому визнає, усвідомив протиправність своєї поведінки, став на шлях виправлення, має бажання працювати та сплачувати податки, сплатити судові витрати та допомагати рідним.
Представник Державної установи «Полтавська виправна колонія (№64)» - ОСОБА_4 заяву захисника адвоката ОСОБА_6 підтримав, просив задовольнити, застосувати до засудженого ст. 82 КК України. При прийнятті рішення просив врахувати надані оновлені матеріали та зазначив, що у поведінці засудженого є постійна позитивна динаміка, він активно пройшов програми навчання, здобув професію, постійно працює, виконує роботи з благоустрою, та коли не має замовлень на виробництві здійснює зварювальні роботи з ремонту в установі, до виконання обов`язків ставиться сумлінно, став на шлях виправлення, постійно підтримує зв`язок із рідними.
Прокурор Полтавськоїокружної прокуратури ОСОБА_3 в судомузасіданні заперечувавпроти заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі на виправні роботи засудженому ОСОБА_5 , оскільки можливість працевлаштування гарантує фізична особа підприємець, що не передбачено кримінальним виконавчим кодексом. Вважає, що засуджений не став на шлях виправлення, так як за час відбування покарання допускав порушення вимог режиму, працює нерегулярно, рішенням комісії від 01.11.2021 у застосуванні ст. 101 КВК України відмовлено, так як засуджений не досяг належного ступеня виправлення.
Суд, заслухавши представника колонії, засудженого та його захисника, прокурора, перевіривши доводи заяви, надані матеріали особової справи засудженого, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.ст. 537, 539 КПК України під час виконання вироків суд, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, має право вирішувати такі питання, зокрема - про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким, Питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ст. 82 КК України особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м`яким покаранням. У цих випадках більш м`яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині цього Кодексу для даного виду покарання, і не повинне перевищувати невідбутого строку покарання, призначеного вироком. Заміна невідбутої частини покарання більш м`яким може бути застосована, якщо засуджений став на шлях виправлення.
Нормами п. 2 ч. 4 ст.82 КК України передбачено, що заміна не відбутої частини покарання більш м`яким можлива після фактичного відбуття засудженим не менше половини строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин або кримінальне правопорушення, пов`язане з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона була засуджена до позбавлення волі.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» від 26.04.2002 умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можливі лише після повного і всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому головною умовою прийняття такого рішення є доведеність при заміні невідбутої частини строку основного покарання більш м`яким покаранням - того, що засуджений сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення.
При цьому, головною умовою прийняття такого рішення є доведеність того, що засуджений став на шлях виправлення.
Відповідно до ст. 6 КВК України передбачено, що виправлення засудженого - процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки. Ресоціалізація - свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства; повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві. Необхідною умовою ресоціалізації є виправлення засудженого. Основними засобами виправлення і ресоціалізації засуджених є встановлений порядок виконання та відбування покарання (режим), суспільно корисна праця, соціально-виховна робота, загальноосвітнє і професійно-технічне навчання, громадський вплив.
Пунктом 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 26 квітня 2002 року «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» передбачено, що оскільки судовий розгляд питання про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким, справляє великий виховний і запобіжний вплив як на самого засудженого, так і на інших осіб, суди під час судового засідання у справах цієї категорії повинні приділяти особливу увагу поясненням засудженого, представників органу, який відає виконанням покарання, спостережної комісії або служби у справах неповнолітніх по суті внесеного подання. Зокрема, слід ретельно з`ясовувати ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці та навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльних організаціях засуджених виправно-трудової установи, а також його наміри щодо прилучення до суспільно корисної праці та потребу в наданні допомоги при обранні місця проживання і працевлаштування.
Критеріями оцінки ступеня виправлення засудженого при застосуванні до нього положень ст. ст. 81, 82 КК України є:
- ставлення засудженого до дотримання вимог встановленого порядку відбування покарання (режим) за весь період відбування покарання;
- участь у суспільно-корисній праці;
- участь у виховних заходах;
- участь у загальноосвітньому та професійно-технічному навчанні;
- участь у самодіяльних організаціях та соціально-корисна активність;
- участь у роботах з благоустрою установ та прилеглих територій,
- поліпшенні житлово-побутових умов засуджених або допоміжних робіт по забезпеченню установи продовольством;
- прагнення засудженого до відшкодування нанесених злочином збитків, сплати аліментів (за наявності виконавчих листів);
- визнання своєї вини у вчиненому злочині і каяття в ньому;
- підтриманні соціально-корисних зв`язків та позитивних намірів на життя після звільнення.
Тобто, при вирішенні питання про те, чи довів засуджений своєю добросовісною поведінкою і відношенням до праці своє виправлення, суд виходить з аналізу усього процесу виправлення засудженого упродовж усього терміну відбування ним покарання, а не за короткий період часу.
Положення про те, що засуджений став на шлях виправлення, означає, що його зразкова поведінка і сумлінне ставлення до виконання обов`язків в період відбування покарання засвідчили успішність процесу виправлення і можливість ефективного продовження його за умови застосування до засудженого більш м`якого виду покарання.
Отже, становлення особи на шлях виправлення розцінюється як сукупність даних щодо прагнення засудженого до такого виправлення, тобто позитивні зрушення в його поведінці, так й його ставленні до праці, які, в свою чергу, свідчать про успішне здійснення процесу виправлення, що може бути ефективно продовжуватись й в умовах відбування менш суворого покарання.
При цьому, висновок про становлення особи на шлях виправлення ґрунтуватись не лише на характеристиці особи за період, що безпосередньо передує настанню строку, після відбування якого можливе застосування зміни невідбутої частини покарання більш м`яким, а на даних за весь час відбування покарання або принаймні протягом значної частини цього строку.
Разом з цим під сумлінною поведінкою необхідно розуміти дотримання режиму відбування покарання, виконання покладених на засудженого законних обов`язків, виконання законних вимог представників адміністрації органу, що виконує покарання, поведінкою в побуті, стримуванням від порушень режиму відбування покарання, від порушень правил внутрішнього розпорядку.
Діюче законодавство наголошує на тому, що при заміні невідбутої частини покарання більш м`яким, слід ретельно з`ясувати той факт, що засуджений став на шлях виправлення, що вбачається із сукупності даних, а саме: ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці та навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльності, а також його наміри щодо залучення до суспільно корисної праці тощо.
Положення про те, що засуджений став на шлях виправлення, означає, що його зразкова поведінка і сумлінне ставлення до виконання обов`язків у період відбування покарання засвідчили успішність процесу виправлення і можливість ефективного продовження його за умови застосування до засудженого більш м`якого виду покарання.
Сумлінна поведінка полягає у зразковому дотриманні засудженим вимог режиму, його участі в самодіяльних організаціях засуджених, беззаперечному виконанні законних вказівок і розпоряджень адміністрації установ виконання покарань, відсутності порушень дисципліни, товариському ставленні до інших засуджених.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 раніше судимий 21.01.2019 року Крюківським районним судом м. Кременчука Полтавської області за ч.2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі, іспитовий строк 2 роки згідно ст. 75, 76 КК України. Засуджений 08.07.2020 року Крюківським районним судом м. Кременчука Полтавської області за ст. 122 ч. 1, ст. 296 ч. 4, ст.ст. 70 ч. 1, 71 ч. 1 КК України до 4 років 2 місяців позбавлення волі. Зараховано в строк відбування покарання строк попереднього ув`язнення з 29.05.2020 року по 07.07.2020 року включно. Вирок набрав законної сили 10.08.2020. Початок строку: 08.07.2020 року. Кінець строку: 29.07.2024 року.
Згідно з характеристикою від 15.03.2023, яка затверджена начальником ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» - начальником арештного дому ОСОБА_9 , засуджений ОСОБА_5 в місцях позбавлення волі знаходиться з 29.05.2020 року.
Під час перебування в ДУ «Полтавська установа виконання покарання (№23)» характеризувався посередньо. Стягнень та заохочень не мав. До праці не залучався.
З 02.09.2020 міру покарання відбуває в ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)». За час відбування покарання характеризується добре. На початку строку відбування покарання за порушення встановлених правил поведінки два рази притягувався до дисциплінарної відповідальності. Під впливом проведених виховних заходів змінив свою поведінку на кращу. Стягнення погашено в установленому законом порядку. Адміністрацією установи заохочувався п`ять разів за виконання покладених обов`язків та додержання правил поведінки, встановлених КВК України та правил внутрішнього розпорядку, дотримання правил трудового розпорядку та вимог безпеки праці.
Працевлаштований на виробництві установи в бригаді електрозварювальників. До праці та до виконання покладених обов`язків ставиться сумлінно, з поставленими завданнями справляється вчасно. До виконання робіт по благоустрою території та приміщень установи виконання покарань відноситься з розумною ініціативою, приймає особисту участь у їх проведенні. Дбайливо ставиться до майна установи і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, здійснює за ними належний догляд, використовує тільки за призначенням. Дотримується санітарно-гігієнічних норм. Спальне місце та приліжкову тумбочку утримує у чистоті і порядку, має охайний зовнішній вигляд. Виконує роботи із самообслуговування. Не допускає порушень вимог пожежної безпеки і безпеки праці.
У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний, підтримує рівні взаємовідносини! з іншими засудженими. Дотримується правомірних та ввічливих взаємовідносин з персоналом установи. Виконує передбачені законом вимоги персоналу установи.
Відповідно до ст. 123 КВК України за час відбуванні покарання реалізовані програми диференційованого виховного впливу «Освіта» здобув базову середню освіту в ліцеї «Альтернатива» при установі та «Професія» оволодів робітничою професією «Електрозварник ручного зварювання» в Полтавському навчальному центрі (№ 64) при установі. Приймає участь у реалізації програми диференційованого виховного впливу «Правова просвіта». Відвідує лекції правового характеру, культурно-масові заклади.
Відповідно до ст.ст. 110, 114 КВК України підтримує зв`язок з матір`ю, дружиною, сестрою, братом та бабусею шляхом телефонних розмов. Стосунки доброзичливі.
Термін застосування ст. 101 КВК України щодо зміни умов тримання - за відбуттям однієї третини призначеного строку покарання, а саме: 19.10.2021 року. Рішенням комісії виправної колонії від 01.11.2021 в зміні умов тримання відмовлено враховуючи, що засуджений не досяг належного ступеня виправлення.
Термін застосування ст. 82 КК України, щодо заміни не відбутої частини покарання більш м`яким - за відбуттям половини призначеного строком покарання, а саме: 29.06.2022 року. Рішенням комісії від 01.07.2022 засудженому було відмовлено як особі, яка написала заяву про відмову від пільги.
Термін застосування умовно-дострокового звільнення від покарання згідно ст. 81 КК України - за відбуттям двох третин призначеного строку покарання, а саме: 10.03.2023 року.
Згідно з вироком Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 08.07.2020 провину у скоєному злочині визнав повністю. Після звільнення має намір мешкати за адресою: АДРЕСА_2 .
Станом на 15.03.2023 року дана оцінка ступеню виправлення: «Став на шлях виправлення»
Згідно до оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення має середній рівень ймовірної небезпеки для суспільства.
За даними довідки установи від 09.03.2023, заробітна плата засудженому ОСОБА_5 нараховувалася за фактично відпрацьовані місяці в період з вересня 2020 року по листопад 2022 року і становить 877,90 грн. Виконавчі листи на засудженого до установи не надходили, стягнення та судові витрати не проводилися. Станом на 09.03.2023 на особовому рахунку у засудженого ОСОБА_5 залишок коштів становить 38,11 грн.
Засуджений в періоди з 01.01.2021 по 01.02.2021, з 01.08.2021 по 31.12.2021, з 01.12.2022 по теперішній час, на виробництві установи не був працевлаштований, але на безоплатній основі, згідно ст. 118 КВК України добровільно, за власною ініціативою залучався до додаткових неоплачуваних робіт та активно приймав участь по благоустрою установи, до праці та до виконання покладених на нього обов`язків ставиться сумлінно, з постановленим задачами справляється.
Згідно довідки установи про заохочення та стягнення на засудженого ОСОБА_5 , засуджений мав дві догани, а саме 22.02.2021 та 26.05.2021, які погашені та має п`ять заохочень, останнє з яких 16.01.2023.
Захисником адвокатом ОСОБА_6 в судовому засіданні надано для долучення до матеріалів справи гарантійний лист ФОП ОСОБА_7 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за вих. № 04 від 30.04.2023, відповідно до якого Фізична особа - підприємець ОСОБА_7 в особі директора ОСОБА_7 , який займається діяльністю за КВЕД 38.11 «Збирання безпечних відходів з подальшою їх обробкою та продажем», гарантує працевлаштування громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на посаду пресувальник відходів (виробництво целюлози, паперу, картону і виробів з них), посадовим обов`язком якого буде переробка безпечних відходів під пресом. Графік виконання робіт установлюється з 09:00 год. до 18:00 год., обідня перерва з 13:00 год. до 14:00 год. ФОП ОСОБА_7 зобов`язується оплачувати заробітну плату працівнику у розмірі 7 800,00 грн. за місяць до кінця його виправного строку та терміну який йому призначить суд та після закінчення призначеного судом часу.
В судовому засіданні також досліджено витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами станом на 10.05.2023 платника податків ОСОБА_7 (податковий номер НОМЕР_1 ).
При вирішенні питання щодо можливості заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м`яким покаранням суд враховує поведінку засудженого за увесь період відбування покарання.
Засуджений ОСОБА_5 мав два дисциплінарних стягнення, які погашені в установленому законом порядку. Рішенням комісії виправної колонії від 01.11.2021 в зміні умов тримання відмовлено враховуючи, що засуджений не досяг належного ступеня виправлення.
При цьому, суд звертає увагу на ту обставину, що стягнення були застосовані на початку строку відбування покарання, за два роки до розгляду питання щодо застосування пільги, передбаченої ст. 82 КК України.
В подальшому поведінка засудженого істотно змінилось в бік покращення, він не вчинив жодного дисциплінарного правопорушення, натомість неодноразово заохочувався за виконання покладених обов`язків та додержання правил поведінки, встановлених КВК України та правилами внутрішнього розпорядку колонії, дотримання правил трудового розпорядку та вимог безпеки праці.
ОСОБА_5 здобув базову середню освіту при установі та оволодів робітничою професією «Електрозварник ручного зварювання», приймає участь у програмах виховного впливу, відвідує лекції правового характеру, культурно-масові заклади. Засуджений працевлаштований на виробництві в бригаді електрозварювальників, виконує роботи з благоустрою, має міцні соціальні зв`язку з рідними.
За висновком характеристики та пояснень представника установи в судовому засіданні засуджений ОСОБА_5 за час відбування покарання став на шлях виправлення.
Зазначені обставини свідчить про усталену правослухняну поведінку засудженого, позитивне відношення до праці та вказують на стійкі зміни його особистості в напрямку виправлення.
Суд враховує ту обставину, що засуджений ОСОБА_5 виказує позитивні плани на майбутнє та після можливого звільнення з місць позбавлення волі засуджений має намір влаштуватися на роботу, відшкодувати судові витрати, допомагати рідним, що свідчить про його бажання до соціальної адаптації, уникнення в подальшому асоціальної поведінки. Крім того, надані суду захисником засудженого документи свідчать про існування реальної можливості працевлаштування ОСОБА_5 .
Щодо доводів прокурора про неможливість відбування покарання засудженим у виді виправних робіт у фізичної особи-підприємця, суд вважає їх помилковими та такими що не ґрунтуються на нормах закону.
Суд вважає, що обов`язкові умови необхідні для застосування до засудженого пільги, передбаченої ст. 82 КК України, в даному випадку є доведеними.
Відповідно до ч. 1 ст. 57 КК України покарання у виді виправних робіт встановлюється на строк від шести місяців до двох років і відбувається за місцем роботи засудженого. Із суми заробітку засудженого до виправних робіт провадиться відрахування в доход держави у розмірі, встановленому вироком суду, в межах від десяти до двадцяти відсотків.
Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 57 КК України засудженому ОСОБА_5 може бути призначено покарання у виді виправних робіт, він не входить до переліку осіб, яким не можливо призначити дане покарання.
Крім того, суд наголошує, що такий вид покарання, як виправні роботи, є основним покаранням (ч. 1 ст. 52 КК України), яке може бути призначене судом засудженому у випадку заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м`яким (ч. 1 ст. 82 КК України ).
Порядок і умови виконання покарання у виді виправних робіт визначені главою 9 КВК України.
Порядок відрахувань із заробітку засуджених до виправних робіт регулюється ст. 45 КВК України.
Станом на 11.05.2023 невідбута частина покарання становить 1 рік 2 місяця 18 днів.
З оглядуна викладене,з урахуваннямданих проособу засудженого,гарантії працевлаштуваннязасудженого,суд приходитьдо переконання,що зачас перебування ОСОБА_5 у виправнійколонії нимдосягнуто значнихуспіхів нашляху досоціалізації, доведено можливістьстати повноціннимта законослухнянимчленом суспільства,засуджений сумлінноюповедінкою таставленням допраці довівсвоє виправлення, відбув половинустроку призначеногопокарання,має міцнісоціальні зв`язки,працездатний,по місцювідбування покаранняпрацевлаштований,добре відноситьсядо праці,йому гарантованепрацевлаштування післяможливого звільненняз місцьпозбавлення волі,а томує передбаченістаттею 82КК Українипідстави для заміни йомуневідбутої частинипокарання більшм`яким увиді виправнихробіт, з відрахуванням 20% заробітної плати в дохід держави щомісячно.
Керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, ст.ст. 57, 82 КК України, ст. 41 КВК України,
п о с т а н о в и в:
Заяву захисника адвоката ОСОБА_6 в інтересах засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким, згідно ст. 82 КК України, у виді виправних робіт - задовольнити.
Засудженому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , замінити невідбуту частину покарання за вироком Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 08.07.2020 у виді позбавлення волі на виправні роботи строком 1 (один) рік 2 (два) місяця 18 (вісімнадцять) днів з відрахуванням 20% із заробітної плати на користь держави.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 7 днів через Ленінський районний суд м. Полтави, а засудженим в той же строк з дня отримання ним копії ухвали..
Повний текст ухвали складено 17.05.2023.
Головуючий: суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2023 |
Оприлюднено | 31.05.2023 |
Номер документу | 111153862 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Полтави
Грошова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні