ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
29 травня 2023 року м. ПолтаваСправа № 440/5247/23
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Алєксєєва Н.Ю., перевіривши матеріали заяви представника позивача Гонтара Валерія Миколайовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі №440/5247/23 за позовом ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції Центрального округу про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення середньомісячного заробітку,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної екологічної інспекції Центрального округу про:
- визнання протиправним та скасування наказу Державної екологічної інспекції Центрального округу №05/09.1-14 від 31.03.2023 Про накладення на ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення, яким притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення, за, нібито, прогул (у тому числі відсутність на службі більше трьох годин протягом робочого дня), що вчинено систематично 07.11.2022, 08.11.2022 та 09.11.2022 без поважних причин;
- визнання протиправним та скасування наказу Державної екологічної інспекції Центрального округу №70/09.1-09 від 31.03.2023 Про звільнення ОСОБА_1 ;
- поновлення ОСОБА_1 на роботі на посаді Головного спеціаліста відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Управління державного екологічного нагляду (контролю) в Полтавській області - державного інспектора з охорони навколишнього середовища Центрального округу з дати незаконного звільнення, тобто з 31.03.2023;
- стягнення з Державної екологічної інспекції Центрального округу середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу з 31.03.2023 і по дату винесення судом рішення в даній справі.
Ухвалою суду від 03.05.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, а також призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 29.05.2023.
26 травня 2023 року надійшла заява представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду через офіційний веб-портал судової влади.
Вирішуючи надану заяву, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно до ч. 2 ст. 195 КАС України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Отже, за приписами вказаної норми, особа повинна надати підтвердження надіслання клопотання іншим учасникам справи.
Заявником до заяви про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, доказів надіслання її іншим учасникам справи не надано.
Судове засідання з розгляду справи призначено на 29.05.2023 о 09:40 год. При цьому, заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції представником відповідача подана засобами електронного зв`язку лише 26.05.2023, тобто пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторони.
Зазначений спосіб участі сторони в судовому засіданні в режимі відеоконференції має винятковий характер, у зв`язку з чим повинні існувати об`єктивні причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
При цьому, згідно положень статті 44 КАС України позивач у справі має право, зокрема, подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Ухвалою суду якою відкрито провадження у справі, явка сторін у судове засідання не визнана обов`язковою, а представник позивача має можливість наводити суду свої доводи, міркування та вимоги у письмових процесуальних документах.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні вищевказаної заяви.
На підставі викладеного, керуючись статтями 44, 55, 195, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви представника позивача Гонтара Валерія Миколайовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі №440/5247/23 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2023 |
Оприлюднено | 31.05.2023 |
Номер документу | 111164839 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.Ю. Алєксєєва
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні