ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 22-ц/803/4113/23 Справа № 932/5064/21 Суддя у 1-й інстанції - Куцевол В. В. Суддя у 2-й інстанції - Космачевська Т. В.
УХВАЛА
30 травня 2023 року м. Дніпро
Дніпровський апеляційний суд у складі:
судді-доповідача Космачевської Т.В.,
суддів: Канурної О.Д., Халаджи О.В.,
розглянувши заяву позивачки ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за апеляційноюскаргою ОСОБА_1 на рішення Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська від 28 вересня 2022 року в цивільній справі номер 932/5064/21 за позовом ОСОБА_1 до Адвокатського об`єднання «Ваш адвокат» та Адвоката керуючого партнера Адвокатського об`єднання «Ваш адвокат» В`язового В`ячеслава Вікторовича про розірвання договору та стягнення матеріальної та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська від 28 вересня 2022 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Адвокатського об`єднання «Ваш адвокат» та Адвоката керуючого партнера Адвокатського об`єднання «Ваш адвокат» В`язового В`ячеслава Вікторовича про розірвання договору та стягнення матеріальної та моральної шкоди відмовлено.
Із вказаним рішенням не погодилась ОСОБА_1 , подала апеляційну скаргу.
24 квітня 2023 року відкрито апеляційне провадження за вказаною апеляційною скаргою.
Відповідно до ухвали Дніпровського апеляційного суду від 09 травня 2023 року справу призначено до розгляду на 31 травня 2023 року.
29 травня 2023 року на електронну адресу апеляційного суду надійшла заява позивачки ОСОБА_1 про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у зв`язку з перебуванням за межами країни.
Заслухавши суддю доповідача, перевіривши доводи заяви, апеляційний суд виходить з наступного.
Згідно зі статтею 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Пунктами 12, 32 частини першої статті 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги» передбачено, що електронний підпис - це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Частиною першою, другою статті 6, частиною першою статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
За визначеннями, наведеними у підпунктах 14, 16 пункту 1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, електронний документ - це оригінал електронного документу з обов`язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора. Електронний цифровий підпис - це електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства.
Відповідно до частини другої статті 183 ЦПК України письмові заяви, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. У частині четвертій статті 183 ЦПК України закріплено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Заява, подана позивачкою ОСОБА_1 в електронній формі, не містіть електронного цифрового підпису.
З огляду на наведене, апеляційний суд вважає, що заява позивачки ОСОБА_1 про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції підлягає поверненню без розгляду, оскільки вона не підписана особою, яка її подає.
Керуючись статтями 183, 381 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву позивачки ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції повернути заявнику без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
Суд | Дніпровський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2023 |
Оприлюднено | 01.06.2023 |
Номер документу | 111191245 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні