Справа № 353/552/23
Провадження № 2/353/213/23
У Х В А Л А
31 травня 2023 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., ознайомившись з матеріалами за позовом ОСОБА_1 до Олешанської сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, третя особа без самостійних вимог: ОСОБА_2 , про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Олешанської сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, третя особа без самостійних вимог: ОСОБА_2 , про визнання права власності на земельну ділянку площею 0,4800 га, розташовану в урочищі «Гуниська» с. Одаїв Івано-Франківського району Івано-Франківської області, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, в порушення вищевказаної норми позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, зокрема, у позовній заяві відсутній чіткий зміст позовних вимог, належний спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а також виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Також відповідно до частини 5статті 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, позивач у позовній заяві посилається на те, що він звертався в землевпорядні органи та органи місцевого самоврядування про можливість усунення помилки в частині кадастрового номеру земельної ділянки. Однак, у позовній заяві відсутні посилання на докази, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме до позовної заяви не додано доказів звернення саме в землевпорядні органи з приводу усунення обставин, які перешкоджають йому успадкувати земельну ділянку, а додано лише відповідь ограну місцевого самоврядування Олешанської сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області.
Таким чином, суд вважає, що позивачем не надав суду документально підтверджених відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору, як цього вимагає п. 6 ч. 3ст. 175 ЦПК України.
Також, відповідно до ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача.
Проте, у позовній заяві не вказано, на якій стороні вступає третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 , а саме на стороні позивача чи відповідача. До цього ж, позивачем не наведено мотивів необхідності залучення ОСОБА_2 , в якості третьої особи, не вказано, як рішення суду у даній справі може вплинути на її права або обов`язки щодо однієї з сторін у справі.
Крім цього,зі зміступозовних вимогвбачається,що позивачхоче успадкуватиземельну ділянкупісля смертіматері ОСОБА_3 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку, який не зареєстрований у встановленому порядку. Спірна земельна ділянка має кадастровий номер: 2625681000:11:002:0001, однак вказаний кадастровий номер також присвоєний земельній ділянці, яка на праві власності належить ОСОБА_2 . Вказані обставини свідчать про те, що рішення по даній справі вплине на права та інтереси ОСОБА_2 , в т.ч. щодо її права власності на земельну ділянку з кадастровим номером: 2625681000:11:002:0001. Проте позивачем не залучено ОСОБА_2 до участі у справі в якості співвідповідачки, а тому позивачу слід визначитись з процесуальним статусом ОСОБА_2 . Також в позовній заяві позивач стверджує, що саме землевпорядні органи допустили помилку щодо визначення кадастрового номеру спірної земельної ділянки. Однак, позивачем не залучено до участі у справі відповідний землевпорядний орган.
Враховуючи вищенаведене суд позбавлений можливості постановити будь-яке рішення по справі за наявними матеріалами.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином позовна заява не відповідає вимогам передбаченим цивільно-процесуальним законодавством, а тому підлягає залишенню без руху з наданням позивачці строку необхідного для усунення вищенаведених недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260-261 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Олешанської сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, третя особа без самостійних вимог: ОСОБА_2 , про визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 , з часу вручення копії ухвали, десятиденний строк, для усунення недоліків.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
СуддяУ. Ю. ЛУКОВКІНА
Суд | Тлумацький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2023 |
Оприлюднено | 01.06.2023 |
Номер документу | 111205207 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
ЛУКОВКІНА У. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні