532/1305/22
1-кп/532/17/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 травня 2023 р. м. Кобеляки
Кобеляцький районний суд Полтавської області в складі:
судді - ОСОБА_1 ,
з участю:
прокурора ОСОБА_2 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки, кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України,
Встановив:
У провадженні суду перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.
У судовому засіданні прокурором заявлено письмове клопотання про продовження дії обраного стосовно ОСОБА_3 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання строком на два місяці, оскільки ухвалою суду стосовно ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання і на нього покладені обов`язки. На цей час, ризики, що стали підставою для обрання запобіжного заходу не зникли, тому прохає задовольнити подане клопотання.
Прокурор ОСОБА_2 у судовому засіданні підтримав клопотання і прохав його задовольнити. Крім цього зазначив, що прохає покласти на обвинуваченого тіж самі обов`язки, які були покладені на нього ухвалою суду.
Обвинувачений ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, оскільки вину свою не визнає і на це час підстави для задоволення клопотання відсутні.
Суд, заслухавши учасників процесу, розглянувши подане клопотання і перевіривши матеріали справи, дійшов до таких висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є, зокрема, забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною 1 вказаної статті Закону.
Відповідно до ст. 179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені ст. 194 цього Кодексу.
Ухвалою Кобеляцького районного суду Полтавської області від 02 вересня 2022 року до обвинуваченого ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у виді особистого зобов`язання. Крім цього, на обвинуваченого покладено обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України: прибувати до суду за першою вимогою; повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками, понятими, експертами у вказаному кримінальному провадженні, перелік яких зазначено в реєстрі матеріалів досудового розслідування.
Ухвалою Кобеляцького районного суду Полтавської області від 06 квітня 2023 року термін дії покладених на ОСОБА_3 обов`язків продовжено на два місяці.
Відповідно до ч. 4 ст. 194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, які свідчать про обґрунтованість підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення та про наявність достатніх підстав, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, але не доведе обставини, які свідчать про недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику, зазначеному у клопотанні, що має місце по даному кримінальному провадженню, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого, обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
Особисте зобов`язання найбільш м`який запобіжний захід, передбачений ч. 1 ст. 176 КПК України, є достатніми для запобігання ризикам та може запобігти доведеним під час розгляду ризикам, передбаченим п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України та забезпечить виконання обвинуваченою процесуальних обов`язків та її належну поведінку.
Суд вважає, що на цей час ризики, які стали підставою для обрання запобіжного заходу продовжують існувати. Так, на цей час судом прийнято рішення про повторний допит свідка ОСОБА_5 , а тому ризик впливу не зазначену особу існує.
Запобіжний захід, передбачений ч. 1 ст. 176 КПК України, такий як особисте зобов`язання, відповідає особі обвинуваченого, характеру та тяжкості діянь, які йому інкримінуються, адже ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні, в тому числі й тяжкого кримінального правопорушення, за яке можливе покарання у виді позбавлення волі на строк до шести років. Не визнання своєї вини обвинуваченим не є тією обставиною, яка б свідчила про відсутність ризикик установлених судом. Оцінку діям ОСОБА_3 в цій справі суд може надати лише в нарадчій кімнаті при прийнятті остаточного рішення.
Такий запобіжний захід як особисте зобов`язання не надає можливості перешкоджання інтересам правосуддя, є достатніми для запобігання ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України та забезпечить виконання обвинуваченим процесуальних обов`язків і його належну поведінку.
Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України обов`язки передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора.
Враховуючи зазначене, суд вважає, що на цей час існують підстави для задоволення клопотання прокурора щодо продовження обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, так як з`ясування обставин справи та перевірка їх доказами не завершена.
З урахуванням викладених обставин, суд вважає, що обов`язки покладені на обвинуваченого ОСОБА_3 в рамках запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, необхідно продовжити строком на два місяці.
Керуючись статтями 176-179, 184, 193-196, 331 КПК України, суд,
Постановив:
Продовжити, строком на два місяці, термін дії обов`язків, покладених на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Білики Кобеляцького району Полтавської області, мешканця АДРЕСА_1 , в рамках обраного запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання:
- прибувати до суду за першою вимогою;
- повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування зі свідком ОСОБА_5 у вказаному кримінальному провадженні, допит якого задоволено судом.
ОСОБА_3 роз`яснюється, що у разі невиконання покладених на нього обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід, а також накладено грошове стягнення у розмірах, передбачених ч. 2 ст. 179 КПК України.
Після закінчення строку, на який на обвинуваченого ОСОБА_3 покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
Контроль за строками та виконанням ухвали суду в частині застосо- ваного запобіжного заходу та покладених на обвинуваченого ОСОБА_3 обов`язків - доручити прокурору.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2023 |
Оприлюднено | 02.06.2023 |
Номер документу | 111222416 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання владою або службовим становищем |
Кримінальне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Назарьова Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні