ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО
01 червня 2023 року провадження №08/903/472/23
Господарський суд Волинської області у складі судді Войціховського Віталія Антоновича, за участі секретаря судового засідання Ведмедюка Михайла Петровича
та за відсутності представників сторін у зв`язку з їх неявкою в судове засідання,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні Господарського суду Волинської області матеріали по справі №903/472/23
за заявою Самчука Антона Миколайовича , м. Луцьк
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС", м. Луцьк
про відкриття провадження у справі про банкрутство,
встановив: 09 травня 2023 року від Самчука Антона Миколайовича до Господарського суду Волинської області надійшла заява від 08.05.2023р. про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС". При цьому заявник просив суд розпорядником майна призначити арбітражного керуючого Григор`єва В.В.
Ухвалоювід 10.05.2023р. заяву Самчука А.М. було залишено без руху та запропоновано заявнику впродовж 10 днів з дня вручення ухвали усунути встановлені при поданні заяви недоліки. Із заявою про усунення допущених недоліків з долученням відповідних матеріалів Самчук А.М. звернувся до суду 19.05.2023р.
Відтак, ухвалою від 22.05.2023р. заяву Самчука А.М. було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 01.06.2023р., зобов`язано заявника надати суду додаткові докази в обґрунтування заяви, зобов`язано боржника надати суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, інші документи.
24 травня 2023 року відділом документального забезпечення та контролю суду було зареєстровано клопотання від 24.05.2023р. про розгляд справи без участі заявника. При цьому, на виконання вимог ухвали від 22.05.2023р. було повідомлено, що заявлена сума кредиторських вимог не забезпечена заставою майна боржника, заявлені кредиторські вимоги не були предметом судового спору та із наведеними в заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство вимогами до суду заявник не звертався, відповідно виконавчі документи за такими вимогами не видавались, виконавчі провадження не відкривались, у зв`язку із чим відомості про стан здійснення виконавчого провадження органом ДВС, приватними виконавцями за виконавчими документам та докази неможливості виконання виконавчого провадження за виконавчим документом, акти державного/приватного виконавця про відсутність майна, на яке може бути звернено стягнення, відсутні.
У визначений судом день та час Самчук А.М. своїм правом на участь в судовому розгляді не скористався, причини неявки (особистої чи представника) в судове засідання суду не повідомив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" повноважного представника в судове засідання також не направило, хоча про дату, час та місце розгляду справи було повідомлене належним чином.
Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Частиною 1 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначається, що неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства не перешкоджають проведенню засідання, котре, згідно статті 35 Кодексу України з процедур банкрутства проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.
Проаналізувавши подані ініціюючим кредитором на обґрунтування своїх вимог докази, беручи до уваги, що кредитор та боржник належним чином повідомлялись про дату, час та місце судового розгляду справи, проте не направили в засідання суду своїх представників, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами.
Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи, дослідивши надані докази, суд засвідчує наступне:
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (код ЄДРПОУ 37755744) зареєстроване в якості юридичної особи - суб`єкта господарської діяльності за адресою: м. Луцьк, пр. Волі, 50.
Відповідно ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ), за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі.
Перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 КУзПБ, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство; боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
При цьому, грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 6 ст. 39 КУзПБ, суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
Відповідно до ст. 34 КУзПБ, до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, 01 лютого 2021 року між адвокатом Самчуком Антоном Миколайовичем (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (Замовник) було укладено договір про надання правової допомоги у відповідності до умов котрого замовник доручає, а виконавець приймає на себе зобов`язання вчиняти дії правового характеру обумовлені договором в інтересах та на користь замовника. Виконану виконавцем роботу замовник зобов`язується оплатити в терміни і на умовах обумовлених договором.
Відповідно до п.п. 2.2.-2.2.6. договору від 01.02.2021р., виконавець має право та зобов`язаний надавати консультації правового характеру, що стосуються господарської діяльності товариства, в тому числі, щодо змін у законодавстві (податковому, господарському, законодавстві, що стосується інтелектуальної власності, авторських прав та т.п.). Здійснювати, за необхідності, захист та представництво інтересів замовника у всіх підприємствах, установах, організація, в тому числі усіх судових інстанціях, правоохоронних та каральних органах, виконавчій службі з питань, що прямо чи опосередковано стосуються інтересів замовника. Представляти інтереси замовника у інших справах за його усним проханням, що прямо не стосується п. 2.2.1. Договору. Оформляти або допомагати в оформленні документів, що стосуються пов`язаних з цим судових спорів та потребують спеціальних юридичних знань. Представляти та захищати інтереси замовника на стадії судового розгляду. Надавати замовнику з приводу справи консультації роз`яснення та пропозиції, складати необхідні процесуальні документи тощо.
Для виконання повноважень за цим договором адвокат уповноважений вести справи в усіх судових органах з усіма правами, які надані законом стороні та третій особі по справі (ГПК України, ЦПК України, КАС України), іншому учаснику процесу (з використанням прав, передбачених у КУпАП України та КПК України), в тому числі підписувати апеляційні та касаційні скарги, відмовлятись від поданих касаційних скарг. Подання адвокатських запитів в інтересах Замовника, зокрема щодо майна, котре належить чи належало замовнику. Відмовитись від надання юридичної допомоги третім особам з питань, які прямо чи опосередковано конфліктують з інтересами замовника та суперечать правилам адвокатської етики.
Узгоджувати усі свої дії з замовником, на письмову вимогу - надати звіт про виконану роботу.
Згідно п. 3.1. договору, вартість послуг виконавця обумовлюється додатковою угодою (угодами) між сторонами даного договору.
Відповідно до п. 4.1. договору від 01.02.2021р., договір набуває чинності з дня його підписання сторонами та діє до повного виконання сторонами обумовлених обов`язків.
Додатковою угодою №1 від 01.04.2021р. до договору про надання правової допомоги від 01.02.2021р. сторонами було погоджено суму вартості послуг 40 000 грн., котра повинна бути перерахованою на рахунок виконавця, протягом 15 календарних днів з дати підписання договору.
Додатковою угодою №2 від 01.07.2021р. до договору про надання правової допомоги від 01.02.2021р., сторонами було погоджено суму вартості послуг 40 000 грн., котра повинна бути перерахованою на рахунок виконавця, протягом 15 календарних днів з дати підписання договору.
Додатковою угодою №3 від 01.12.2021р. до договору про надання правової допомоги від 01.02.2021р., сторонами було погоджено суму вартості послуг 50 000 грн., котра повинна бути перерахованою на рахунок виконавця, протягом 15 календарних днів з дати підписання договору.
Як вбачається з матеріалів, на виконання договору про надання правової допомоги від 01.02.2021р. та додаткових угод №1 від 01.04.2021р., №2 від 01.07.2021р. №3 від 01.12.2021р. адвокат Самчук А.М. надав, а ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" прийняло послуги з правової допомоги на загальну суму 130 000 грн., про що сторонами складено двосторонній акт виконаних робіт (надання послуг) від 01.12.2021р., що підписаний уповноваженими представниками сторін без жодних зауважень, скріплений відтисками печаток виконавця та замовника.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" взяті на себе згідно договору про надання правової допомоги від 01.02.2021р. зобов`язання в частині проведення з адвокатом Самчуком А.М. розрахунків по оплаті наданих послуг (у строки, порядку та розмірах, визначених угодою) не виконало, вартість останніх у зв`язку з чим заборгувало виконавцю 130 000 грн.
З метою досудового врегулювання спору щодо неналежного виконання ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" зобов`язань за договором від 01.02.2021р., адвокатом Самчуком А.М. 01.02.2022р. на адресу боржника було направлено претензію з вимогою проведення розрахунків по оплаті наданих послуг та погашення існуючої заборгованості в сумі 130 000 грн.
05 травня 2022 року адвокатом Самчуком А.М. було отримано відповідь ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" з повідомленням, що товариство від взятих на себе зобов`язань по оплаті наданих послуг адвокатом згідно договору про надання правової допомоги від 01.02.2021р. не відмовляється, проте, в силу політичних та військових обставин не в змозі сплатити даний борг.
Непроведення належних розрахунків виступило підставою для звернення кредитора до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство та визнання грошових вимог до боржника на суму 130 000 грн.
Відповідно до ст. 144 ГК України, майнові права та майнові обов`язки суб`єктів господарювання виникають з угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Статтею 901 ЦК України визначено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
В даному випадку, відносини між сторонами носять договірний характер, укладений між ними договір про надання правової допомоги від 01.02.2021р.предметом судових розглядів не виступав, недійсним судом не визнавався, сторонами розірваний чи змінений не був.
Відповідно до ст. 173 ГК України та ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно з положеннями ст. 193 ГК України, ст.ст. 526, 527, 530 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цих Кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено законом або договором, не випливає із суті зобов`язання. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно із статтею 629 ЦК України договір є обов`язковим до виконання сторонами.
Статтею 525 ЦК України визначено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
У відповідності до ст. 599 ЦК України, зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
З огляду на викладене, враховуючи укладення між сторонами договору, надання адвокатом на виконання його умов боржнику послуг, прийняття послуг ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" та непроведення при цьому всіх належних розрахунків і платежів, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання грошових вимог кредитора до ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" на загальну суму зобов`язань 130 000 грн., котра, в свою чергу, повністю підтверджується наявними в матеріалах справи документами, у встановленому порядку не була спростована чи заперечена боржником.
Враховуючи викладені обставини суд засвідчує, що загальний розмір доведених у встановленому порядку та документально підтверджених вимог Самчука А.М. до ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" складає 217 140 грн. (130 000 грн. заборгованість, 26 840 грн. судовий збір за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство у даній справі, 60 300 грн. витрат пов`язаних з розглядом цієї справи (авансовий платіж згідно ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відтак, в підготовчому засіданні судом не встановлено підстав для відмови в відкритті провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС".
Зважаючи на викладене, за результатами розгляду у підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС", суд дійшов висновку, що товариство-боржник неспроможне виконати свої грошові зобов`язання перед ініціюючим кредитором, доводи про ініціювання провадження у справі про банкрутство боржника, на думку суду, є обґрунтованими, узгоджуються з нормами КУзПБ та підлягають задоволенню.
За змістом частини 1 статті 64 КУзПБ, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:
1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв`язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов`язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв`язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п`яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Відповідно до ст. 1 КУзПБ, грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях.
Вимоги Самчука А.М. до ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" в частині 130 000 грн. заборгованості відносяться до 4 (четвертої) черги задоволення вимог кредиторів .
Крім того при поданні заяви про грошові вимоги до боржника Самчук А.М. сплатив 26 840 грн. судового збору за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство у даній справі згідно з платіжної квитанції №36 від 19.05.2023р. та 60 300 грн. витрат, пов`язаних з розглядом цієї справи (авансовий платіж згідно ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства) згідно платіжної квитанції №37 від 19.05.2023р., котрі, згідно з ст. 64 КУзПБ, підлягають включенню до першої черги вимог кредиторів.
Керуючись положеннями ст. 64 КУзПБ, суд дійшов висновку, що грошові вимоги кредитора Самчука А.М. підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:
- 87 140 грн. - вимоги першої черги;
- 130 000 грн. - вимоги четвертої черги;
Відповідно статті 39 КУзПБ, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).
Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним.
Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім`я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім`я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника.
Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом.
Пунктом 21 "Прикінцеві та перехідні положення" КУзПБ визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених ч. 1 ст. 34, ч. 2 ст. 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.
Частиною 3 ст. 28 КУзПБ встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають конфлікт інтересів;
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Судом встановлено, що ініціюючий кредитор - Самчук А.М. в заяві про відкриття провадження у справі просить суд розпорядником майна у справі про банкрутство призначити арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича. До заяви Самчук А.М. про відкриття провадження у справі долучено заяву арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича від 09.05.2023р. про згоду останнього на участь у справі в якості розпорядника майна.
Суд, розглянувши заяву арбітражного керуючого Григор`єва В.В. від 09.05.2023р. про участь в даній справі в якості розпорядника майна, зазначає, що арбітражним керуючим було повідомлено суд про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, передбачених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства. Арбітражний керуючий повідомив суд про наявність організаційних та технічних можливостей виконувати обов`язки розпорядника майна у даній справі. До заяви долучено Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №310 від 12.03.2013р., свідоцтва про підвищення кваліфікації, договір страхування відповідальності арбітражного керуючого №046-0000298/01ВАК від 30.05.2022р.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Григор`єва В.В. розпорядником майна боржника у даній справі про банкрутство.
Частиною 15 ст. 39 КУзПБ визначено, що ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її постановлення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, місцевого загального суду, відповідного органу або особі, яка здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів, за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 28, 34, 39, 41, 44, 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (м. Луцьк, пр. Волі, 50, код ЄДРПОУ 37755744).
2. Визнати у встановленому порядку доведені кредиторські вимоги Самчука Антона Миколайовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (м. Луцьк, пр. Волі, 50, код ЄДРПОУ 37755744) на загальну суму 217 140 грн. та зобов`язати розпорядника майна включити вимоги до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:
- 87 140 грн. - вимоги першої черги;
- 130 000 грн. - вимоги четвертої черги;
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (м. Луцьк, пр. Волі, 50, код ЄДРПОУ 37755744).
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (м. Луцьк, пр. Волі, 50, код ЄДРПОУ 37755744) строком на сто сімдесят календарних днів до 18 листопада 2023 року включно.
5. Розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (м. Луцьк, пр. Волі, 50, код ЄДРПОУ 37755744) призначити арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №310 від 12.03.2013р., м. Луцьк, вул. Коперника, 36, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ).
6. Грошову винагороду розпоряднику майна визначити в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним відповідних повноважень за рахунок коштів Самчука Антона Миколайовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області.
7. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (м. Луцьк, пр. Волі, 50, код ЄДРПОУ 37755744), текст котрого додається.
8. Зобов`язати розпорядника майна Григор`єва Валерія Васильовича повідомити органи державної виконавчої служби (приватних виконавців) за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та місцезнаходженням його майна про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Докази повідомлення надати господарському суду до 17.06.2023р.
9. Зобов`язати розпорядника майна Григор`єва Валерія Васильовича в строк до 07.07.2023р.:
9.1 подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів в строк, який не повинен перевищувати місяця та двадцяти днів після проведення підготовчого засідання;
9.2 скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду в строк, який не повинен перевищувати одного місяця та двадцяти днів після проведення підготовчого засідання;
9.3 разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації усіх активів боржника, у тому числі встановити обсяг майна, що підлягає обов`язковій реєстрації, та визначити його вартість; документально оформлені результати проведеної інвентаризації та визначення вартості майна боржника подати у наступне судове засідання;
9.4 проаналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; вчинити дії щодо виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, докази чого надати у наступне судове засідання;
9.5 надати до господарського суду:
- докази звернення з відповідною заявою до органу реєстрації для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича;
- докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності, користування, повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної організація національний офіс інтелектуальної власності, Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної авіаційної служби України, територіального органу Державної служби праці України у Волинській області (щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів, об`єктів підвищеної небезпеки, великотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об`єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд), Волинської митниці Державної фіскальної служби України, інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), територіального органу Держгеокадастру у Волинській області, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, ПАТ "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);
- письмову довідку з документальним підтвердженням щодо дебіторської заборгованості боржника;
- докази того чи є боржник засновником інших юридичних осіб;
- повну інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника;
- додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування; підтверджуючі документи подати суду.
10. Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
11. Розгляд справи в попередньому засіданні призначити на "10" липня 2023 р. на 09:30 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а, в залі судових засідань №210).
У відповідності до ст. 41 КУзПБ, мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо. Дія мораторію припиняється з дня закриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно із ч. 4 ст. 40 КУзПБ, заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією або до прийняття постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до закриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 14 ст. 39 КУзПБ, з моменту відкриття провадження у справі: пред`явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому цим Кодексом, та в межах провадження у справі; пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом; арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство; корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом; задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки у майні боржника у зв`язку з виходом із складу його учасників забороняється; рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному цим Кодексом.
У відповідності до ч. 12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення.
З врахуванням положень ст.ст. 253, 256, 257 ГПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду може буте подана до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана 01.06.2023р.
Суддя В. А. Войціховський
ухвалу направити:
- Самчуку Антону Миколайовичу ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
- Товариству з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (м. Луцьк, пр. Волі, 50);
- Відділу з питань банкрутства Управління банкрутства Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (info@vl.minjust.gov.ua; ІНФОРМАЦІЯ_4);
- Луцькому міськрайонному суду Волинської області (inbox@lc.vl.court.gov.ua);
- Першому та Другому відділу Державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) (info1@lcm.vl.dvs.gov.ua; info2@lcm.vl.dvs.gov.ua);
- Державному реєстратору відділу реєстрації бізнесу та дозвільних процедур Департаменту "Центр надання адміністративних послуг у м.Луцьку" Луцької міської ради (cnap@lutskrada.gov.ua);
- Головному управлінню Пенсійного фонду України у Волинській області (gu@vl.pfu.gov.ua);
- Головному управлінню Державної податкової служби у Волинській області (vl.official@tax.gov.ua);
- розпоряднику майна Григор`єву В.В. ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_3 ).
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2023 |
Оприлюднено | 02.06.2023 |
Номер документу | 111248017 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні