ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
19 грудня 2023 року Справа № 903/472/23
Господарський суд Волинської області у складі судді Слободян О.Г.,
розглянувши справу про банкрутство
за заявою ОСОБА_1
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС"
за відсутності учасників справи
встановив: 09 травня 2023 року від ОСОБА_1 до Господарського суду Волинської області надійшла заява від 08.05.2023р. про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС".
Ухвалою суду від 01.06.2023 суддею Войціховським В.А. відкрито провадження у справі про банкрутство боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (м. Луцьк, пр. Волі, 50, код ЄДРПОУ 37755744); визнано у встановленому порядку доведені кредиторські вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" на загальну суму 217 140 грн. та зобов`язано розпорядника майна включити вимоги до реєстру вимог кредиторів; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів до 18 листопада 2023 року включно. Розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" призначено арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №310 від 12.03.2013р., м. Луцьк, вул. Коперника, 36, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
У відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства 01.06.2023 на офіційному веб-порталі судової влади України судом було здійснено оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Прайм-А-сервіс" (дата публікації 01.06.2023 за №70733).
Згідно розпорядження керівника апарату Господарського суду Волинської області №01-4/63 від 20.06.2023, у зв`язку зі смертю 17.06.2023 судді Войціховського В.А. здійснено повторний автоматизований розподіл судової справи №903/472/23.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.06.2023 справа розподілена судді Слободян О.Г.
Ухвалою суду від 10.07.2023 заяву кредитора АТ "Банк інвестицій та заощаджень" про визнання грошових вимог до боржника задоволено. Визнано у встановленому порядку доведені грошові вимоги АТ "Банк інвестицій та заощаджень" до ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" на загальну суму 20914190грн. 72коп. та зобов`язано розпорядника майна ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича відповідно до ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства внести до реєстру вимог кредиторів.
Постановою суду від 15.08.2023 процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" та повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна) Григор`єва Валерія Васильовича припинено; ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" строком на 12 місяців; скасовано арешти та інші обмеження по розпорядженню, накладені на майно боржника; ліквідатором ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" призначено арбітражного керуючого Григор`єва В.В.
У відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства, 16.08.2023 судом було здійснено оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" (дата публікації на офіційному веб-порталі судової влади України 17.08.2023 за № 71207).
01.09.2023, 03.10.2023, 01.11.2023 від арбітражного керуючого (ліквідатора) Григор`єва В.В. надійшли проміжні звіти у справі про банкрутство ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС".
01.12.2023 на адресу суду від арбітражного керуючого (ліквідатора) надійшло клопотання, в якому він просить: затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС"; визнати погашеними вимоги кредиторів, що не задоволені у зв`язку із недостатністю майна ТОВ Прайм-А-Сервіс; винести ухвалу про ліквідацію банкрута ТОВ Прайм-А-Сервіс; затвердити Звіт ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат; здійснити часткову сплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому Григор`єву В.В. в сумі 24 638,71 грн за виконання повноважень ліквідатора ТОВ Прайм-А-Сервіс у справі №903/472/23, з депозитного рахунку Господарського суду Волинської області за рахунок коштів авансованих на депозитний рахунок суду в якості авансування винагороди арбітражному керуючому за три місяці виконання повноважень; закрити провадження в справі №903/472/23.
До клопотання арбітражний керуючий долучив звіт ліквідатора у справі №903/472/23 від 29.11.2023, ліквідаційний баланс ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" станом на 29.11.2023, реєстр вимог кредиторів у справі про банкрутство ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" станом на 29.11.2023, протокол №2 засідання зборів комітету кредиторів ТОВ "ПРАЙМ-А-СЕРВІС" від 29.11.2023, звіт ліквідатора у справі №903/472/23 про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат від 29.11.2023.
Ухвалою суду від 04.12.2023 клопотання ліквідатора Григор`єва В.В. призначено до розгляду в судовому засіданні "19" грудня 2023 р; явку учасників справи у судове засідання визнано на їх розсуд.
15.12.2023 кредитор - АТ "Банк інвестицій та заощаджень" надіслав суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника кредитора. Також повідомив, що підтримує клопотання ліквідатора Григор`єва В.В. та вважає його таким, що підлягає задоволенню.
19.12.2023 від арбітражного керуючого Григор`єва В.В. надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Інші кредитори у визначений судом день та час своїх представників в засідання суду не направили.
Оскільки явка учасників справи у судове засідання обов`язковою не визнавалася, суд дійшов висновку про розгляд справи за відсутності учасників справи.
Дослідивши наявні у справі письмові докази, суд встановив наступне.
Відповідно ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі, має право, зокрема, отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ст. 30 КУзПБ, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду, котра складається з основної та додаткової грошових винагород.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, або коштів фонду, створеного кредиторами для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (у разі його створення).
Кредитори можуть створювати фонд для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) та затверджуються ухвалою господарського суду.
Господарський суд за заявою кредитора має право зменшити розмір грошової винагороди арбітражного керуючого, у разі, якщо середньомісячна заробітна плата керівника боржника є надмірно високою порівняно з мінімальним розміром заробітної плати.
Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
В даному випадку, засіданням зборів комітету кредиторів ТОВ "Прайм-А-Сервіс", яке відбулося 29.11.2023 за участю кредитора ОСОБА_1 (130 - 0,62% голосів), представника кредитора АТ "Банк інвестицій та заощаджень" (20908 - 99,38% голосів) та ліквідатора Григор`єва В.В. (право дорадчого голосу) були прийняті рішення:
- схвалити звіт арбітражного керуючого про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у даній справі;
- роботу ліквідатора визнати задовільною, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс прийняти до відому та схвалити, а також рекомендувати ліквідатору звернутися до господарського суду із клопотанням про затвердженням звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ "Прайм-А-Сервіс" та припинення провадження у справі.
На засіданні зборів комітету кредиторів претензій до нарахування та розміру грошової винагороди не було.
Засідання зборів комітету кредиторів ТОВ "Прайм-А-Сервіс" було оформлено протоколом №2 від 29.11.2023.
Поданим суду розрахунком нарахування грошової винагороди, який узгоджується судом, арбітражний керуючий (ліквідатор) підтвердив правильність нарахування грошової винагороди відповідно до ставок мінімальної заробітної плати у відповідні періоди. За період з 15.08.2023 по 29.11.2023 ліквідатор нарахував суму основної грошової винагороди у розмірі 3-х мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень у розмірі 70652,28грн.
Суд зазначає, що оплата послуг арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, є обов`язковою та є платою за працю арбітражного керуючого.
Суд вважає, що звіт ліквідатора Григор`єва В.В. у справі №903/472/23 про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, який був схвалений комітетом кредиторів ТОВ "Прайм-А-Сервіс", є законним, обґрунтованим та підлягає затвердженню на суму 70652,28грн.
Згідно платіжної інструкції №5 від 19.09.2023 грошова винагорода ліквідатора була оплачена частково у розмірі 468,54грн за рахунок коштів, наявних на банківському рахунку ТОВ "Прайм-А-Сервіс". Розмір неоплаченої грошової винагороди ліквідатора Григор`єва В.В. становить - 70184грн 04коп.
Постановою суду від 15.08.2023 було затверджено звіт розпорядника майна за період з 01.06.2023 по 24.07.2023 та сплачено розпоряднику майна ТОВ "Прайм-А-Сервіс" Григор`єву В.В. основну грошову винагороду у розмірі 35661грн 29коп. за рахунок коштів, внесених Самчуком В.В. на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області згідно квитанції №37 від 19.05.2023. Залишок суми основної грошової винагороди у розмірі 24638,71грн арбітражному керуючому не сплачено.
Згідно звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу ТОВ "Прайм-А-Сервіс" у банкрута відсутні кошти та майнові активи, від продажу яких можна було б здійснити оплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого в повному об`ємі.
Таким чином, Кодексом визначено, що сплата грошової винагороди арбітражного керуючого в справі про банкрутство можлива за рахунок: 1) авансування коштів заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду; 2) коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності; 3) коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі; 4) коштів створеного комітетом кредиторів фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого.
У поданому клопотанні від 29.11.2023 ліквідатор Григор`єв В.В. просить суд здійснити часткову сплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора у справі на суму 24638,71грн за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області в якості винагороди арбітражному керуючому за три місяці виконання повноважень.
Щодо клопотання ліквідатора Григор`єва В.В. про затвердження звіту ліквідатора у справі №903/472/23 про банкрутство ТОВ "Прайм-А-Сервіс", ліквідаційного балансу банкрута та ліквідацію ТОВ "Прайм-А-Сервіс" суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 61 КУзПБ, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов`язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов`язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; подає відомості (інформацію), необхідні для ведення Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов`язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
На виконання постанови про визнання банкрутом від 15.08.2023 ліквідатором вчинялись дії на виконання заходів ліквідаційної процедури, за результатами яких було надано суду ліквідаційний баланс ТОВ "Прайм-А-Сервіс" станом на 29.11.2023.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Прайм-А-Сервіс" (код ЄДРПОУ 37755744) зареєстроване як юридична особа суб`єкт господарської діяльності за адресою: 43010, Волинська обл, м. Луцьк, просп. Волі, буд.50. Керівником банкрута є Оніщук Олександр Васильович. Основний вид діяльності товариства - 6820 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
За результатами розгляду судом звіту ліквідатора у справі №903/472/23 про банкрутство ТОВ "Прайм-А-Сервіс" від 29.11.2023, а також підтверджуючих документів судом встановлено, що на виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства (надалі - КУПБ) після винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора в Єдиний державний реєстр юридичних осіб фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ліквідатором було внесено відомості про ліквідатора банкрута та перебування банкрута в стані припинення, що підтверджується випискою з ЄДРПОУ.
За результатами визнання кредиторських вимог кредиторами в даній справі є наступні особи: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) та АТ "Банк інвестицій та заощаджень" (04119, м.Київ, вул. Юрія Іллєнка, буд.83-Д, код ЄДРПОУ 33695095).
Загальними зборами кредиторів банкрута було обрано комітет кредиторів в складі ОСОБА_1 та АТ "Банк інвестицій та заощаджень".
З метою з`ясування та підтвердження інформації про майнові активи боржника, було надіслано відповідні запити до: Державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій»; Державної служби морського та річкового транспорту України; Західного міжрегіонального управління Держпраці; Головного управління Держгеокадастру у Волинській області; Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області; Державної авіаційної служби України; Державного космічного агентства України; Державної служби геології та надр України; Державної інспекції архітектури та містобудування України; АТ «Українська залізниця», «Головного інформаційно-обчислювального центру»; Головного управління ДПС у Волинській області; Волинської митниці Держмитслужби; Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Волинській області.
Із відповідей на вищенаведені запити вбачається наступне.
Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області повідомило, що за боржником трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні, причіпні та начіпні машини в ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області не зареєстровані.
Державна авіаційна служба України, Управління підтримання льотної придатності повідомили, що у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за боржником повітряні судна не зареєстровані.
Державна організація «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» на запит ліквідатора повідомило, що за результатами іменного інформаційного пошуку відомостей про об`єкти інтелектуальної власності, що зареєстровані за ТОВ «Прайм-А-Сервіс» за останні три роки не виявлено.
АТ «Українська залізниця» Філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр», повідомила, що інформації про вагони боржника, як власника, в АБД ПВ немає. Також в інформаційних базах відсутні відомості про зареєстровані локомотиви зазначеного боржника.
Державна служба геології та надр повідомила, що відповідно до відомостей, введених до бази даних Державного науково-виробничого підприємства «Державний інформаційний геологічний фонд України» інформація щодо наявності у ТОВ «Прайм-А-Сервіс» спеціальних дозволів на користування надрами відсутня.
Головне управління ДПС у Волинській області надало перелік відкритих банківських рахунків боржника.
Волинська митниця Держмитслужби повідомила, що ТОВ «Прайм-А-Сервіс» в зоні діяльності Волинської митниці не здійснювало митного оформлення товарів.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомила, що ТОВ «Прайм-А-Сервіс» серед власників пакетів голосуючих акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств відсутнє.
Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Волинській області повідомив, що інформація про зареєстровані за боржником транспортні засоби відсутня.
Державне космічне агентство повідомило, що зареєстрованих унікальних об`єктів космічної діяльності у ТОВ «Прайм-А-Сервіс» немає.
Західне міжрегіональне управління держпраці повідомило, що за боржником великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, не зареєстровано.
Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України повідомила про відсутність відомостей щодо суден власником або судновласником яких є боржник.
Державна інспекція архітектури та містобудування України повідомила, що шляхом перевірки відомостей, які містяться в архівній складовій реєстру будівельної діяльності, за параметром пошуку «замовник будівництва ТОВ «Прайм-А-Сервіс» наявна інформація про зареєстровану декларацію про початок виконання будівельних робіт за реєстраційним номером ОД08312130944 щодо об`єкта будівництва «Капітальний ремонт нежитлового приміщення кафе першого поверху та підвалу без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані м. Одеса, пр. Олександрівський, буд. 6. Також повідомлено про наявність відомостей про зареєстровану декларацію про готовність об`єкта до експлуатації за реєстраційним номером ОД14312147538 щодо об`єкта будівництва «Капітальний ремонт нежитлових приміщень кафе першого поверху та підвалу; м. Одеса, пр. Олексанрівський №6.
При дослідженні можливої наявності активів боржника ліквідатором було встановлено, що боржником в 2011 році згідно укладеного договору оренди від 23.11.2011 орендувалась частина нежитлових приміщень першого поверху та підвалу, що розташовані за адресою м. Одеса, пр. Олександрівський, буд. 6 щодо якого було проведено відповідні ремонтні роботи про які йдеться у відповіді ДІАМ, однак право власності на даний об`єкт чи його частину у боржника відсутнє.
Головне управління Держгеокадастру у Волинській області повідомило, що в Державному реєстрі земель згідно наявних електронних даних за ТОВ «Прайм-А-Сервіс» не виявлено зареєстрованих земельних ділянок на території Волинської області.
Поряд з отриманням вищенаведених відповідей, також було отримано інформаційну довідку з єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо ТОВ «Прайм-А-Сервіс», із змісту якої вбачається відсутність у товариства нерухомого майна та земельних ділянок.
Також було отримано витяг з ЄДР юридичних осіб фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за критеріями пошуку «Код ЄДРПОУ засновника-юридичної особи» в результаті чого було встановлено відсутність юридичних осіб засновником яких виступає боржник.
Із відомостей отриманих на веб-сайтах Міністерства юстиції України щодо «реєстру боржників» та «реєстру виконавчих проваджень», не вбачається виконавчих проваджень, у яких ТОВ «Прайм-А-Сервіс» є стягувачем.
Із витягів з реєстру обтяжень рухомого майна не вбачаються наявності в банкрута активів.
Зважаючи на фінансове становище боржника, обставини встановлені під час проведення процедури розпорядження майном та результати проведеного фінансового аналізу можливостей санації чи інших реорганізаційних позасудових заходів відновлення платоспроможності боржника не було, тому застосування відкритої процедури ліквідації було єдиним доцільним рішенням щодо майбутнього ТОВ «Прайм-А-Сервіс».
Відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатором повідомлено про своє призначення державний орган з питань банкрутства та здійснено інші повноваження якими наділений ліквідатор.
На виконання повноважень ліквадатора, останнім згідно наказу від 16.08.2023 ОСОБА_2 було звільнено з посади директора ТОВ «Прайм-А-Сервіс».
Зважаючи на вищевикладені положення КУзПБ Оніщуку О.В., який виконував повноваження керівника банкрута ТОВ «Прайм-А-Сервіс», було надіслано відповідні листи з проханням передати по акту приймання-передачі бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута, а також документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов`язковому зберіганню.
30.08.2023 було проведено інвентаризацію активів банкрута за наслідком чого складено відповідні акти інвентаризації та інвентаризаційні описи. Жодних активів при проведенні інвентаризації виявлено не було.
Відповідно до ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додається зокрема довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Відповідно до ст.67 Кодексу України з процедур банкрутства спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноважена ним архівна установа зобов`язані прийняти архівні документи банкрута на зберігання без додаткових умов.
Архівні документи банкрута - ТОВ «Прайм-А-Сервіс» було передано у архівну установу на зберігання, що підтверджується довідкою КУ "Трудовий архів Рівненської міської ради" від 18.09.2023.
Також, ліквідатором було закрито банківські рахунки банкрута, про що свідчать довідки АТ КБ "Приватбанк" від 21.09.2023, від 09.10.2023, АБ "Укргазбанк" від 12.09.2023, АТ "Банк інвестицій та заощаджень" від 12.09.2023.
12.09.2023 Корольовському ВДВС у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) було надіслано клопотання ліквідатора з проханням виконати постанову Господарського суду Волинської області від 15.08.2023 у справі №903/472/23 та скасувати обтяження (арешти та заборони), накладені на активи ТОВ «Прайм-А-Сервіс» (ЄДРПОУ: 37755744) в межах виконавчого провадження № 71309552. Арешти та обтяження було знято.
Внаслідок проведення ліквідатором аналізу на предмет можливості субсидіарної відповідальності посадових осіб боржника чи його засновників, які сприяли доведенню його до стану неплатоспроможності та виникненню заборгованості перед кредиторами, а також встановлення обставин можливого доведення боржника до банкрутства чи інших злочинів посадових осіб боржника, які сприяли настанню неплатоспроможності боржника, що може бути підставою для притягнення таких осіб до відповідальності за зобов`язаннями боржника у справі про банкрутство підстав для звернення до суду з заявою про покладання субсидіарної чи солідарної відповідальності на третіх осіб не виявлено.
Відповідно відсутні підстави для заявлення вимог до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну чи солідарну відповідальність за зобов`язаннями боржника у зв`язку з доведенням його до банкрутства. Тому реалізувати субсидіарну чи солідарну відповідальність засновника чи третіх осіб в межах провадження не є можливим.
Щодо проведення ліквідатором аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника, виявлення (за наявності) ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.
На виконання вказаної норм КУзПБ та ухвали Господарського суду Волинської області від 01.06.2023 директору боржника було надіслано листи від 02.06.2023, 20.06.2023 та 13.07.2023 з проханнями надати квартальні баланси за 2019-2023рр.; квартальні звіти про фінансові результати за 2019-2023рр.; річні звіти про рух грошових коштів за 2019-2023рр.; річні звіти про власний капітал 2019-2023рр.; примітки до річної фінансової звітності за 2019-2023рр.; звіти про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) за 2019-2023рр.; звіти про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість за 2019-2023рр.
Також, було висловлено прохання окремо надати письмову довідку з документальним підтвердженням щодо дебіторської заборгованості боржника та повну інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника, однак відповіді на дані листи ліквідатором отримано не було, документи не було отримано, у зв`язку з чим замовити у сертифікованого експерта висновок за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного підприємства, в тому числі про наявність ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства не виявилось за можливе.
Поряд з цим, 20.06.2023 до ГУ ДПС у Волинській області було надіслано запит розпорядника майна з проханнями надати копії фінансової звітності ТОВ «Прайм-А-Сервіс» за 2019-2023 роки та надати копії інших наявних документів датованих 2019-2023 роками, з яких можливо отримати інформацію для проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності ТОВ «Прайм-А-Сервіс» та його становища на ринках.
Листом від 28.06.2023 ГУ ДПС було надано частину поданої ТОВ «Прайм-А-Сервіс» звітності до ГУ ДПС у Волинській області, однак отриманих документів було не достатньо для замовлення у сертифікованого експерта висновку за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного підприємства.
Водночас, в процесі проведення процедури розпорядження майном в межах наявної інформації та документів не було виявлено ознак приховування стійкої фінансової неспроможності, ознак фіктивного банкрутства чи дій, які можуть кваліфікуватися за статтею 219 Кримінального Кодексу України (доведення до банкрутства) чи інших незаконних дій (чи бездіяльності) посадових осіб підприємства. Економічних ознак фіктивного банкрутства ТОВ «Прайм-А-Сервіс» та фактів перерозподілу, приховування чи заниження вартості майна на користь інших суб`єктів підприємницької діяльності, не виявлено.
За результатами аналізу наявних документів та відомостей ТОВ «Прайм-А-Сервіс» можна зробити висновок, що на момент звернення кредитора ОСОБА_1 до Господарського суду Волинської області підприємство боржник не мало фактичної можливості акумулювати кошти і негайно задовольнити доведені кредиторські вимоги, а також погасити в повному обсязі інші боргові зобов`язання, що свідчить про перебування товариства в скрутному фінансовому положенні, яке призвело до подальшого порушення провадження в справі про банкрутство.
За результатами проведення ліквідаційної процедури ліквідатор дійшов висновку про відсутність в банкрута активів для погашення кредиторської заборгованості.
Суд зазначає, що під час здійснення ліквідаційної процедури заяв від юридичних та фізичних осіб, які б бажали взяти участь у санації боржника, не надходили.
Таким чином, ліквідатором Григор`євим В.В. в ліквідаційній процедурі у справі №903/472/23 здійснено всі належні дії по виявленню активів та пасивів боржника, доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів та необхідність його ліквідації. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються доказами долученими до справи.
На засіданні комітету кредиторів ТОВ «Прайм-А-Сервіс», яке відбулося 29.11.2023 було прийнято рішення визнати роботу ліквідатора задовільною, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс прийняти до відому та схвалити, а також рекомендувати ліквідатору звернутися до господарського суду із клопотанням про затвердженням звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ «Прайм-А-Сервіс» та припинення провадження у справі.
Відтак, ліквідатор просить суд затвердити поданий звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ТОВ «Прайм-А-Сервіс», ліквідувати ТОВ «Прайм-А-Сервіс» та закрити провадження у справі №903/472/23 про банкрутство ТОВ «Прайм-А-Сервіс».
Згідно із ст. 65 КУзПБ, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури; подання звіту здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Згідно ч.7 ст.64 КУзПБ, вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
За результатами розгляду звітів ліквідатора про його роботу та обґрунтовуючих їх документів судом встановлено, що за наслідками здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором було вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника, доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів та необхідність його ліквідації. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, долученими до справи.
Судом також встановлені відсутність у ТОВ «Прайм-А-Сервіс» дебіторських заборгованостей, наявного у третіх осіб майна, котре б належало банкруту.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора.
Пунктом 7 ч.1 ст.90 КУзПБ передбачено, що господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) у разі, зокрема, затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) може бути закрито у випадках, передбачених пунктами 2, 3, 5, 9, 11 і 12 частини першої цієї статті, на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) (до та після визнання боржника банкрутом), у випадках, передбачених пунктами 1, 4, 6, 8 і 10 частини першої цієї статті, - лише до визнання боржника банкрутом, а у випадку, передбаченому пунктом 7 частини першої цієї статті, - лише після визнання боржника банкрутом (ч.2 ст. 90 КУзПБ).
Про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.
У випадках, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню (ч.3, 4 ст. 90 КУзПБ).
Враховуючи викладене, та беручи до уваги, що за результатами ліквідаційної процедури у банкрута не було виявлено майна, а також грошових коштів, за рахунок яких було б можливе погашення кредиторських вимог, суд дійшов висновку, що вимоги кредиторів ТОВ «Прайм-А-Сервіс» слід вважати погашеними, зазначеного суб`єкта господарської діяльності-банкрута необхідно ліквідувати, а провадження у справі про банкрутство закрити.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 30, 61, 64, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
у х в а л и в :
1. Клопотання арбітражного керуючого (ліквідатора) Григор`єва Валерія Васильовича задовольнити.
2. Звіт ліквідатора Григор`єва Валерія Васильовича у справі №903/472/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Прайм-А-Сервіс» про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період з 15.08.2023 по 29.11.2023 в загальному розмірі 70652грн 58коп затвердити.
3. Сплатити арбітражному керуючому (ліквідатору) Товариства з обмеженою відповідальністю «Прайм-А-Сервіс» Григор`єву Валерію Васильовичу (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора № 310 від 12.03.2013, адреса: вул. Коперника, буд. 36 А, м.Луцьк, Волинська область, 43010, РНОКПП НОМЕР_1 ) основну грошову винагороду у розмірі 24638грн 71коп, на рахунок арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича (рахунок НОМЕР_3 ; банк одержувача: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"; код ЄДРПОУ банку: 14360570; МФО 305299; РНОКПП одержувача: НОМЕР_1 ) за рахунок коштів, внесених Самчуком Антоном Миколайовичем на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області згідно квитанції №37 від 19.05.2023.
4. Наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю «Прайм-А-Сервіс» (43010, Волинська обл, м. Луцьк, просп. Волі, буд.50, код ЄДРПОУ 37755744) затвердити.
5. Товариство з обмеженою відповідальністю «Прайм-А-Сервіс» (43010, Волинська обл, м. Луцьк, просп. Волі, буд.50, код ЄДРПОУ 37755744) ліквідувати.
6. Зобов`язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та спрямовані на припинення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «Прайм-А-Сервіс» (43010, Волинська обл, м. Луцьк, просп. Волі, буд.50, код ЄДРПОУ 37755744) .
7. Провадження у справі №903/472/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Прайм-А-Сервіс» (43010, Волинська обл, м. Луцьк, просп. Волі, буд.50, код ЄДРПОУ 37755744) закрити.
8. Встановити, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлені цим Кодексом України з процедур банкрутства строки або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
У відповідності до ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника, прийняті господарським судом у справі про банкрутство (неплатоспроможність), набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку і строки встановлені ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала законної сили 19.12.2023.
СуддяО. Г. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2023 |
Оприлюднено | 25.12.2023 |
Номер документу | 115815854 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні