Справа № 357/10558/22
Провадження № 2/357/400/23
У Х В А Л А
01 червня 2023 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі - головуючий суддя Цуранов А. Ю., при секретарі Олексієнко Ю.В.,
за участю:
представник позивача адвокат Савченко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики,
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2022 року до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшла вказана позовна заява.
Вказана позовна заява подана представником позивача ОСОБА_1 адвокатом Савченко Валерієм Вікторовичем, за допомогою системи «Електронний суд».
02.02.2023 ухвалою судді прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
В судовому засіданні представник позивача адвокат Савченко В.В., зазначив, що в позовній заяві наявна «опечатка» в частині по-батькові відповідача, оскільки відповідачем є саме ОСОБА_3 , а не ОСОБА_2 . З цього приводу ним може бути подана заява.
Відповідач в судове засідання не з`явився, надіслана на ім`я « ОСОБА_2 » судова повістка повернулась на адресу суду з довідкою поштового відділення про причини повернення адресат відсутній за вказаною адресою.
При вирішенні питання щодо відповідності позову встановленим ЦПК України вимогам щодо форми та змісту, суд виходить з наступного.
За приписами ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Звернення до суду не є беззаперечним і повинно відбуватись за правилами визначеними процесуальним законом.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч. 1 ст. 13 ЦПК України).
З доданих до позову додатків вбачається про наявність договору позики від 17.12.2021, укладеного між позикодавцем ОСОБА_1 та позичальником ОСОБА_3 , за умовами якої останній отримав у позику грошові кошти в розмірі 5 600 000 грн. та зобов`язався їх повернути в строк до 01.09.2022.
Згідно позовної заяви та ухвали про відкриття провадження у справі від 02.02.2023 відповідачем у справі є « ОСОБА_2 », тобто відмінна (інша) особа ніж « ОСОБА_3 ».
Разом з цим, ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 28.11.2022 відмовлено у задоволенні заяви представника ОСОБА_1 - адвоката Савченка Валерія Вікторовича, про забезпечення позову.
В ухвалі суду від 28.11.2022 зазначено, зокрема, що в заяві про забезпечення позову висловлено прохання накласти арешт на майно, що належить відповідачу « ОСОБА_4 », тобто відмінної (іншої) особи ніж « ОСОБА_3 ».
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
В порушення наведеної вище правової норми у позовній заяві не конкретизовано ім`я відповідача, а саме по батькові для фізичних осіб, при цьому представник позивача в судовому засіданні підтвердив «опечатку» в цій частині.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
З огляду на зазначене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду письмової заяви, де має бути зазначено повні відомості про особу відповідача у даній справі з урахуванням наведеного вище.
Частиною 12 ст. 187 ЦПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Керуючись ст. 13, 175, 177, 187, 260, 353 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А. Ю. Цуранов
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2023 |
Оприлюднено | 05.06.2023 |
Номер документу | 111252133 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Цуранов А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні