Справа № 712/4884/23
Провадження № 2/712/1947/23
У Х В А Л А
02 червня 2023 року Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ТОКОВА С.Є., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРНЕШНЛ ДРІНКС ПРОДАКШН ІМПЕКС»</a>, третя особа: ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні з роботи, відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРНЕШНЛ ДРІНКС ПРОДАКШН ІМПЕКС»</a>, третя особа: ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні з роботи, відшкодування моральної шкоди.
Під час вирішення питання щодо можливості відкриття провадження у цивільній справі встановлено, що позовна заява подана до суду без додержання вимог ст.cт. 175, 177ЦПК України.
Згідно ч.4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як на підставу для звільнення від сплати судового збору позивач посилається на п.1 ч.1ст.5 Закону України "Про судовий збір".
Так, відповідно до п.1 ч.1ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Водночас, пільга щодо сплати судового збору, передбачені пунктом 1 частини першоїстатті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (або за час вимушеного прогулу) під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Вказаний правовий висновок міститься в постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16 (провадження № 12-301гс18).
За таких обставин, вимога про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені, та про відшкодування моральної шкоди має бути оплачена судовим збором.
Відповідно до п.1 ч. 1ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір встановлюється в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу майнового характерустягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Додатково повідомляю, що платіжні реквізити для перерахунку судового збору в гривні містяться на сторінці Соснівського районного суду м. Черкаси на сайті Судова влада України за посиланням https://court.gov.ua/sud2316/gromadyanam/szb/.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За змістом ч. 3 ст. 185 ЦПК Україниякщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заявуОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРНЕШНЛ ДРІНКС ПРОДАКШН ІМПЕКС»</a>, третя особа: ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні з роботи, відшкодування моральної шкоди - залишити без руху, надавши позивачу строк у десять днів для усунення зазначених недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заяву вважати неподаною та повернути заявнику разом зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Соснівського
районного суду м Черкаси С.Є. Токова
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2023 |
Оприлюднено | 05.06.2023 |
Номер документу | 111288157 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Токова С. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні