ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/8103/23
провадження № 2/753/4807/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" травня 2023 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Сирбул О.Ф., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 у порядку письмового провадження про виправлення описки в ухвалі Дарницького районного суду м. Києва від 22.05.2023 у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра», Приватного акціонерного товариства «РУСЬКОПОЛЯНСЬКИЙ МЕБЛЕВИЙ КОМБІНАТ», ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок ДТП та стягнення моральної шкоди, -
в с т а н о в и в:
До Дарницького районного суду м. Києва надійшла заява від представника позивача ОСОБА_1 у порядку письмового провадження про виправлення описки в ухвалі Дарницького районного суду м. Києва від 22.05.2023 у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра», Приватного акціонерного товариства «РУСЬКОПОЛЯНСЬКИЙ МЕБЛЕВИЙ КОМБІНАТ», ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок ДТП та стягнення моральної шкоди.
За змістом положень ч. 13 ст. 7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
У відповідності до ч.ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Судом встановлено, що ухвалою Дарницького районного суду міста Києва від 22.05.2023 було відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду по суті у порядку спрощеного позовного провадження із викликом сторін.
Між тим, при виготовленні тексту ухвали судом було допущено описку, а саме, у прізвищі позивача зокрема, замість « ОСОБА_2 », вказав « ОСОБА_2 ».
Як роз`яснено п. 19 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судове рішення у цивільній справі» від 18.12.2009 № 14, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає. Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено. Після внесення виправлень чи арифметичних помилок текст рішення змінювати не можна, проте у виконавчому листі наводяться формулювання резолютивної частини рішення в тій редакції, яку воно отримало у зв`язку з постановленням відповідної ухвали.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що дана описка є суттєвою та підлягає виправленню.
Керуючись ст.ст. 260, 261, 269, 353, 354, 355 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Виправити описку по тексту ухвали Дарницького районного суду міста Києва від 22.05.2023 у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Саламандра», Приватного акціонерного товариства «РУСЬКОПОЛЯНСЬКИЙ МЕБЛЕВИЙ КОМБІНАТ», ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок ДТП та стягнення моральної шкоди, у призвищі позивача зокрема, зазначивши « ОСОБА_2 », замість « ОСОБА_2 ».
Відповідно до положень ч. 1 та ч. 2 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2023 |
Оприлюднено | 05.06.2023 |
Номер документу | 111289690 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Сирбул О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні