Постанова
від 03.09.2010 по справі 2а-6372/10/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



        

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

03 вересня 2010 р. , 16 год. 15 хв.                       м. Львів                                       № 2а-6372/10/1370  

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді                                                   Кравчука В.М.,

за участі секретаря судового засідання                     Ганачівської Л.Ю.,

представника позивача                                         Звіра Р.П.,

розглянувши адміністративну справу за позовом

 Державна податкова інспекція у Жовківському районі   

до

 Виробничий кооператив "Дубляни Будінвест"   

про

 про стягнення податкового боргу ,

ВСТАНОВИВ:

ДПІ у Жовківськом районі звернулась до суду з адміністративним позовом до Виробничого кооперативу «Дубляни Будінвест»про стягнення податкового боргу в сумі 151444,80 грн. за рахунок активів.

В обгрунтування позовних вимог, покликається на те, що відповідач подавав податкові декларації з орендної плати за земельні ділянки за 2009-2010 р.р. в яких задекларував зобов‘язання на суму 139488,84 грн. Нарахована сума є узгодженим податковим зобов’язанням несплаченим в граничний термін платником, тому відповідачеві нараховано пеню на суму 11955,96 грн. Зазначені суми є податковим боргом, що відповідно до Закону України № 2181-ІІІ підлягає стягненню до державного бюджету.

Представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позові.

Відповідач в судове засідання не з‘явився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, заперечень по суті спору та доказів на їх обґрунтування не надав, причини неявки суду не повідомив. Оскільки процесуальні права відповідача на участь у судовому засіданні були забезпечені, Суд розцінює його неявку як небажання користуватися процесуальними правами, а тому вважає за можливе розглянути справу за наявними доказами відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі –КАС України).

Перевіривши матеріали справи, з’ясувавши дійсні обставини справи,  дослідивши зібрані по справі докази, Суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідач –Виробничий кооператив «Дубляни Будінвест»зареєстроване як юридична особа та є платником податку на прибуток.

Відповідач подавав декларації орендної плати, в яких самостійно задекларував зобов‘язання зі сплати орендної плати в сумі 34787,21 грн щомісяця за жовтень –грудень 2009р., 34787,15 грн. за лютий 2010 р. Проте зазначені зобов‘язання сплачені не були. У зв‘язку з цим відповідачеві нараховано пеню у розмірі 11955,96 грн. за період з 20.06.2009р. по 01.02.2010р.

Рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу прийняте 23 липня 2009р. № 12310/24-О

Нараховані суми податкового зобов‘язання є узгодженими, проте несплачені в граничний термін, встановлений п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”.

Спірні правовідносини, які склались між позивачем та відповідачем, регулюються Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2181) та Законом України „Про систему оподаткування” № 1251-XII від 25.06.1991 року з наступними змінами та доповненнями (далі-Закон № 1251-XII).

Відповідно до ст.4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов‘язок сплачувати податки і збори (обов‘язкові платежі).

Відповідно до ст.9  Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов‘язкових платежів) зобов‘язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов»язкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов‘язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.

У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за № 2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями (надалі Закон № 2181), податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.1.2 Закону № 2181-III податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Податковим боргом (недоїмкою) у відповідності до п.1.3 ст.1 згадуваного Закону вважається податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Згідно положень п. 5.1, п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; податкове зобов‘язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп.4.2 та 4.3 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначені законодавством строки.

Відповідно до п.п. 17.1.1. ст. 17 Закону № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до 5.4.1. Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

На виконанння п.п 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону № 2181, якою передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, ДПІ у Личаківському районі м. Львова було направлено на адресу ТзОВ «Тонсан-Європа»:

-          першу податкову вимогу від 08.05.2009 р. № 1/15;

-          другу  податкову вимогу від 22.06.2009 р. № 2/110.

Вказані податкові вимоги не вдалось вручити платнику податків, а тому вони були розміщені на дощі оголошень, відповідно 22.05.2009 р. та 22.06.2009 р.

Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що ним вказана сума податкового зобов‘язання та пені оспорювалася в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи згадане податкове зобов‘язання дійсно є податковим боргом.

Відповідач не надав суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача.

У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене, Суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача податкового боргу.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд –

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Виробничого кооперативу «Дубляни Будінвест» (ідентифікаційний номер 34904664, м. Львів, вул. Гречана, буд. 14) на користь державного бюджету України 151444 (сто п‘ятдесят одну тисячі чотириста сорок чотири) гривні 80 (вісімдесят) копійок.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 06 вересня 2010 року о 17:40

                  Суддя                                                                                                          Кравчук В.М.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.09.2010
Оприлюднено14.09.2010
Номер документу11132681
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6372/10/1370

Постанова від 03.09.2010

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравчук Володимир Миколайович

Ухвала від 13.07.2010

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравчук Володимир Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні