ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
06.06.2023м. СумиСправа № 920/1171/21
Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Балицького В.В., розглянувши клопотання № б/н від 18.05.2023 ліквідатора О. Фадєєва про продовження строку ліквідаційної процедури у справі № 920/1171/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сумська компанія насосного обладнання (40020, м. Суми, просп.. Курський, 105, код 37524115),
представники учасників:
кредиторів: ГУ ДПС у Сумській області Іванченко Т.С.; ТОО «Компания ЦДА» (в режимі відеоконференції) Стойчев Р.В.;
ліквідатор (в режимі відеоконференції): Фадєєв О.П..
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 25.11.2022 суд постановив відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Сумська компанія насосного обладнання.
Постановою від 19.05.2022 суд ухвалив визнати боржника ТОВ Сумська компанія насосного обладнання банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Фадєєва О.П.
18.05.2023 до суду надійшло клопотання ліквідатора О.Фадєєва про продовження строку ліквідаційної процедури ТОВ Сумська компанія насосного обладнання на 6 місяців до 18.10.2023.
Ухвалою від 19.05.2023 суд постановив призначити розгляд клопотання в судове засідання на 06.06.2023.
На обґрунтування клопотання ліквідатор банкрута зазначив, що з об`єктивних причин, які не залежать від нього, не має можливості закінчити ліквідаційну процедуру у строк до 19.05.2023, зокрема, вказує, що до набрання законної сили рішенням Господарського суду Сумської області від 16.02.2023 ліквідатор позбавлений можливості вчиняти подальші дії по витребуванню нерухомого майна та формуванню ліквідаційної маси. Крім того, станом на день подання клопотання, місцезнаходження транспортного засобу, який на підставі ухвали Господарського суду Сумської області від 22.09.2022 оголошено у розшук, не встановлено, що також перешкоджає ліквідатору здійснити заходи з формування ліквідаційної маси.
Частиною 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Згідно з ч.1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор з дня свого призначення, зокрема, формує ліквідаційну масу, продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Так, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури; подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства в редакції Закону України від 18.06.2020 № 728-ІХ установлено, що тимчасово, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 продовжуються строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність), звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з урахуванням внесених до неї постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2023 № 383 змін строк дії карантину на території України продовжено до 30 червня 2023 року.
Частиною 6 ст. 65 КУзПБ передбачено, що ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Ураховуючи викладене та клопотання ліквідатора банкрута, з огляду на неможливість завершення ліквідаційної процедури суд дійшов висновку про обґрунтованість та часткове задоволення клопотання ліквідатора та продовжити строк проведення ліквідаційної процедури до 30.06.2023.
Керуючись статтями 60, 65 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури задовольнити частково.
2. Продовжити строк ліквідаційної процедури у справі № 920/1171/21 про банкрутство ТОВ «Сумська компанія насосного обладнання» до 30.06.2023.
3. В іншій частині клопотання відмовити.
4. Роз`яснити всім зацікавленим особам, що ліквідатор у цій справі виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому Кодексом України з процедур банкрутства, тобто до затвердження судом відповідного звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
5. Копію ухвали надіслати кредиторам, ліквідатору.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку та строки, що визначені статтями 256,257 ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.
СуддяВ.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2023 |
Оприлюднено | 07.06.2023 |
Номер документу | 111337996 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні