Справа № 761/18713/23
Провадження № 2/761/7692/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2023 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Романишена І.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Київської міської ради, Димерської селищної ради про визнання права власності в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
У травні 2023р. до Шевченківського районного суду м. Києва надійшли матеріали вказаної позовної заяви.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.05.2023р. для розгляду справи №761/18713/23 визначено суддю Романишену І.П.
Дослідивши матеріали позовної заяви, вбачаю, що вона не відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Разом з тим, виходячи зі змісту ст. 176 ЦПК України ціна позову повинна визначатися, виходячи із дійсної вартості зазначеного майна.
Так, у позові зазначено, що позивачі позбавлені можливості провести оцінку вартості майнових прав на об`єкт нерухомості у вигляді квартири, будівельний №179 житлово-офісного комплексу за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки об`єкт нерухомості не зданий в експлуатацію, а тому визначають вартість майнових прав станом на день укладення договору купівлі-продажу від 03.10.2017р. в загальному розмірі 400 627,61 грн.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22.12.1995 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.
Відповідно до п. 3 Національного стандарту № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затверджених постановою Кабінетів Міністрів України № 1440 від 10.09.2003 року, ринкова вартість це вартість, за яку можливе відчуження об`єкта оцінки на ринку подібного майна на дату оцінки за угодою, укладеною між покупцем та продавцем, після проведення відповідного маркетингу за умови, що кожна із сторін діяла із знанням справи, розсудливо і без примусу.
Процедури оцінки майна встановлюються нормативно-правовими актами з оцінки майна. У випадках проведення незалежної оцінки майна складається звіт про оцінку майна. У випадках самостійного проведення оцінки майна органом державної влади або органом місцевого самоврядування складається акт оцінки майна.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» оцінка майна, майнових прав (далі - оцінка майна) - це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами, зазначеними в статті 9 цього Закону (далі - нормативно-правові акти з оцінки майна), і є результатом практичної діяльності суб`єкта оціночної діяльності.
При цьому, вказаною статтею Закону визначено, що майновими правами, які можуть оцінюватися, визнаються будь-які права, пов`язані з майном, відмінні від права власності, у тому числі права, які є складовими частинами права власності (право володіння, розпорядження, користування), спеціальне майнове право на об`єкт незавершеного будівництва, майбутній об`єкт нерухомості, а також інші специфічні права (право на провадження діяльності, використання природних ресурсів тощо) та право вимоги.
Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»). Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
З викладено вбачається, що законодавством передбачена можливість для позивачів замовити актуальну оцінку вартості майнових прав на майбутній об`єкт нерухомості.
При цьому, суд наголошує увагу на тому, що за відсутності такої оцінки, констатувати підсудність даного позову Шевченківському районному суду м.Києва неможливо, оскільки ч.1 ст.30 ЦПК України передбачає, що пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
З огляду на викладене, приходжу до висновку, що позовна заява хоча і містить ціну позову, однак, відсутні належні докази на підтвердження дійсної вартості майнових прав на майбутній об`єкт нерухомості та відповідно дійсної ціни позову.
У відповідності з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, в порядку усунення недоліків, позивачам необхідно надати до суду докази на підтвердження дійсної вартості майнових прав на майбутній об`єкт нерухомості (висновок (звіт) про оцінку) станом на день звернення до суду та у разі перевищення визначеної у позовній заяві первісної вартості майнових прав на майбутній об`єкт нерухомості, надати до суду позовну заяву у новій редакції (для суду та сторін у справі), визначивши ціну позову виходячи із дійсної вартості майнових прав на майбутній об`єкт нерухомості.
Керуючись ст.ст. 175, 185, 353 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Київської міської ради, Димерської селищної ради про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали, попередивши, що в разі не усунення вказаних недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачу.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
СУДДЯ І.П. РОМАНИШЕНА
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2023 |
Оприлюднено | 08.06.2023 |
Номер документу | 111362994 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Романишена І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні