Справа №760/3091/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2023 року Солом`янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Кушнір С.І.,
секретар судового засідання - Федоренко Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Репецького С.В. про відвід головуючого судді Кушнір С.І. у справі №760/3091/22 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАШЕ АВТО», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_1 про визнання недійсними правочинів та витребування майна, -
встановив:
В провадженні Солом`янського районного суду м. Києва на розгляді перебуває цивільна справа №760/3091/22 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАШЕ АВТО», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_1 про визнання недійсними правочинів та витребування майна.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 10.02.2022 р. зазначену цивільну справу передано в провадження судді Солом`янського районного суду м. Києва Кушнір С.І.
Ухвалою суду від 03.06.2022 р., відкрито загальне позовне провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАШЕ АВТО», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_1 про визнання недійсними правочинів та витребування майна, та призначено підготовче судове засідання.
15.03.2023 р., до суду від представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Репецького С.В., надійшли аналогічні за змістом заяви про відвід головуючого судді Кушнір С.І. від участі у розгляді справи №760/3091/22, зареєстровані в канцелярії суду за №еп-5191 та №15460.
Ухвалою суду від 10.04.2023 року заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Репецького С.В. про відвід головуючого судді Кушнір С.І. визнано необґрунтованою та передано для вирішення в порядку ч.1 ст.33 ЦПК України.
Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 26.05.2023 року у задоволенні заяви представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Репецького С.В. про відвід головуючого судді Кушнір С.І. відмовлено.
У судовому засіданні 02.06.2023 року представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Репецький С.В. заявив відвід головуючому судді Кушнір С.І. від участі у розгляді справи №760/3091/22, зареєстровані в канцелярії суду за №еп-5191 та №15460.
В обґрунтування заяви вказано, що у судових засіданнях 26.09.2022 року, 07.11.2022 року та 14.03.2023 року під час розгляду цієї справи суддя проявила зацікавленість виключно на користь та в інтересах позивача, що викликає у відповідача обґрунтований сумнів у неупередженості та об`єктивності цього судді у розгляді даної справи. Так суддя поновила представнику позивача строк на подачу відповіді на відзив, відмовила в задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_6 про витребування оригіналу свідоцтва.
Представник позивача - адвокат Петренко І.Л. вказав, що заява про відвід є необґрунтованою та безпідставною.
Відповідач ОСОБА_6 та його представник при вирішенні заяви про відвід поклалися на розсуд суду.
Перевіривши обґрунтованість наведених у заяві про відвід головуючому судді підстав, суд приходить до наступного висновку.
Кожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характер - ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ч. 1 ст. 9 Конституції України.
Статтею 36 ЦПК України визначені підстави для відводу (самовідводу) судді.
Так, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.
До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Стаття 36 ЦПК України містить вичерпний перелік обставин, на підставі яких суддя не може брати участь у справі і підлягає відводу.
Відповідно до частин 1-3 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.
Представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Репецький С.В., заявляє відвід судді Кушнір С.І. відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК, а саме: є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості чи об`єктивності судді.
Для відведення судді необхідно належним чином обґрунтувати наявність обставин, які об`єктивно можуть вказувати на можливу упередженість.
Суд, вважає, що обставини, які наведено заявником у заяві щодо відводу судді, не можуть слугувати підставою для відводу, оскільки фактично свідчать про незгоду представника з процесуальними рішеннями судді. Таким чином, викладені доводи в заяві про відвід судді у своїй сукупності не свідчать про наявність необ`єктивності та упередженості судді при розгляді цієї справи і не є такими, які б давали підстави особам, що приймають участь у справі висловлювати недовіру головуючому.
У рішенні (п. п. 126, 127) у справі «Агрокомплекс проти України» (Заява № 23465/03) Європейський суд з прав людини зазначив, що стосовно питання «безсторонності» у розумінні пункту 1 статті 6, в усталеній практиці Суду чітко визначено, що стосовно цієї вимоги існують два критерії: суб`єктивний і об`єктивний. Передусім, суд має бути безстороннім з суб`єктивної точки зору, тобто, жоден з членів суду не має проявляти будь-яку особисту прихильність або упередженість чи зацікавленість. Якщо немає доказів протилежного, діє презумпція особистої безсторонності. По-друге, суд має також бути безстороннім з об`єктивної точки зору - тобто, забезпечувати достатні гарантії для виключення будь-якого обґрунтованого сумніву з цього приводу (див. ухвалу щодо прийнятності у справі «Кіїскінен проти Фінляндії» (Kiiskinen v. Finland), заява № 26323/95, ECHR 1999-V (витяги)). Зокрема, при застосуванні об`єктивного критерію необхідно визначити, чи існують, окрім поведінки самих суддів, безсумнівні факти, що можуть служити підставою для сумніву в їхній безсторонності (див. рішення у справі «Клейн та інші проти Нідерландів» (Kleyn and Others v. the Netherlands) [ВП], заяви № 39343/98 та інші, п. 191, ECHR 2003-VI).
При вирішенні питання щодо наявності у певній справі обґрунтованих підстав для сумніву у дотриманні цих вимог, позиція відповідної особи має важливе, але не вирішальне значення. Вирішальним при цьому є те, чи можна вважати такий сумнів об`єктивно обґрунтованим (див. зазначене рішення у справі «Клейн та інші проти Нідерландів» (Kleyn and Others v. the Netherlands), п. 194).
За змістом п. 23, п. 60, п. 61 Рекомендації CM/Rec (2010) 12 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов`язки, ухваленої Комітетом Міністрів Ради Європи 17 листопада 2010 р. на 1098 засіданні заступників міністрів, - принцип незалежності судової влади означає незалежність кожного судді при здійсненні ним функцій прийняття судових рішень. Під час розгляду всіх справ судді повинні діяти незалежно та неупереджено. Судді мають приймати рішення у справах, які передані їм на розгляд. Вони можуть відмовитися від справи або її розгляду лише якщо для цього є поважні причини.
Таким чином існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі.
Крім того, факт особистої заінтересованості в результаті справи повинен ґрунтуватися на доказах. Ця підстава застосовується лише у випадку доведеності, що суддя прямо чи опосередковано заінтересований у результаті розгляду справи. Для визначення упередженості потрібні докази, які б свідчили про наявність заінтересованості у результатах розгляду справи.
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви про відвід.
Керуючись ст.ст. 36, 39, 40 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Репецького С.В. про відвід головуючого судді Кушнір С.І. у справі №760/3091/22 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАШЕ АВТО», ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_1 про визнання недійсними правочинів та витребування майна відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.І. Кушнір
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2023 |
Оприлюднено | 09.06.2023 |
Номер документу | 111373134 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні