Ухвала
від 08.06.2023 по справі 913/191/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

08 червня 2023 року м.Харків Справа № 913/191/23

Провадження №16/913/191/23

Суддя господарського суду Луганської області Шеліхіна Р.М., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Приватного акціонерного товариства "Берті", м.Київ

до відповідача - Державного підприємства "Первомайськвугілля", м.Гірське Попаснянського району Луганської області

про стягнення 1461054,76 грн,

в с т а н о в и в:

Суть спору: приватне акціонерне товариство "Берті" звернулося до господарського суду Луганської області з позовною заявою до державного підприємства "Первомайськвугілля" в якій просить стягнути з відповідача заборгованість за договором про закупівлю від 01.02.2021 №36Т/3-02-21 у сумі 1461054,76 грн.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.05.2023 справу №913/191/23 передано на розгляд судді Шеліхіній Р.М.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 01.06.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 15.06.2023 на 12 годин 15 хвилин.

Від представника позивача - Москаленко Д.Ф. 07.06.2023 надійшла заява від 07.06.2023 №б/н про участь у судовому засіданні, яке призначене на 15.06.2023 на 12 годин 15 хвилин, у справі №913/191/23 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Представник позивача просить надати можливість йому - адвокату Москаленку Д.Ф. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) брати участь у судовому засіданні 15.06.2023 о 12 годин 15 хвилин. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи ВКЗ EasyCon.

Стосовно вказаної заяви суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 7 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до ч.ч.1-4 ст.197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Згідно з п.45 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 - підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи, зокрема, можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.

Відповідно до п.46 Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Пунктами 49-50 Положення встановлено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Судом встановлено, що представник позивача - ПрАТ "Берті" - Москаленко Д.Ф. зареєстрований в Електронному кабінеті. З огляду на наявність у суді технічної можливості проведення судового засідання у справі 15.06.2023 о 12 год. 15 хв., суд задовольняє заяву представника позивача від 07.06.2023 №б/н про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Суд звертає увагу представника позивача , що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Керуючись ст.ст.197, 233 - 235 ГПК України, суд

у х в а л и в:

1.Заяву представника позивача - ПрАТ "Берті" від 07.06.2023 №б/н про участь у підготовчому судовому засіданні 15.06.2023 о 12 год. 15 хв. у справі №913/191/23 в режимі відеоконфереції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.

2.Забезпечити проведення відеоконференції у справі №913/191/23, підготовче засідання якої призначено на 15.06.2023 о 12 год. 15 хв. у приміщенні господарського суду Луганської області в залі судових засідань №204, за участю представника позивача - Москаленка Д.Ф. поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 08.06.2023 та оскарженню не підлягає.

Суддя Ріта ШЕЛІХІНА

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення08.06.2023
Оприлюднено12.06.2023
Номер документу111398970
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —913/191/23

Ухвала від 01.12.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 27.11.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 21.11.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Рішення від 07.09.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 09.08.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 08.08.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 14.07.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 15.06.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 08.06.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

Ухвала від 01.06.2023

Господарське

Господарський суд Луганської області

Шеліхіна Р.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні