Справа № 632/741/23
провадження № 2/632/342/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про зміну підсудності справи
08 червня 2023 р. м. Первомайський
Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі судді Кочнєва О.В, вирішуючи питання можливості відкриття провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Авто граф М» про витребування трудової книжки, стягнення заборгованості по заробітній платі, та середнього заробітку за час затримки розрахунку,
ВСТАНОВИВ:
30.05.2023 року позивачка звернувся до суду із заявою, в якій як внутрішньо переміщена особа з місцем фактичного проживання (як зазначила позивачка) на території обслуговування Первомайського міськрайонного суду Харківської області просила суд:
- зобов`язати відповідача видати позивачці трудову книжку, яка знаходиться у відповідача;
- стягнути з відповідача на користь позивачки заборгованість по заробітній платі в розмірі 15999,98 грн.;
- стягнути з відповідача на користь позивачки середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні, точну суму вимоги в цій частині не повідомивши;
- стягнути з відповідача на користь позивачки понесені судові витрати у вигляді витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 1000,00 грн.
Підставою звернення до суду позивачка визначила вимоги ч.1 ст.28 ЦПК України, відповідно до якої позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
В той же час офіційним місцем реєстрації позивачки є АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Немишлянського району м. Харкова, що територіально підсудне Фрнузенському районному суду м. Харкова.
Вирішуючи долю справи, суд виходить, що позивачка при зверненні до відповідача на підставі її заяви від 03.05.2023 року про надання доказів вказала лише адресу свого місця реєстрації у м. Харкові, взагалі не вказуючи адресу її проживання як внутрішньо переміщеної особи, що відбулося менше ніж за місяць до подання позовної заяви, хоча статус ВПО вона мала ще з 19.07.2022 року.
Згідно з абзацом 5 статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає.
Відповідно до новели законодавства, а саме норм Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», який 01.12.2021 року набув чинності встановлено:
-декларування місця проживання особи - повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання шляхом надання декларації про місце проживання в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади (п.4 ч.1 ст.2);
-особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування) (ч.1 ст.4).
Вказаний закон є спеціальним по відношенню до вимог Закону України «Про забезпечення праві і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», його норми, як норми спеціального закону, є пріоритетними при їх застосуванні.
З метою реалізації вищевказаного закону Кабінет Міністрів України 07.02.2022 року прийняв постанову №265 «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад», яка набрала чинності 14.03.2022 року), якою, у тому числі було затверджено «Порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування)» (далі Порядок).
Відповідно до вимог вказаного Порядку особа може задекларувати/зареєструвати своє місце проживання (перебування) лише за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює декларування/реєстрацію місця проживання (перебування) за однією з таких адрес за власним вибором. За адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції (пункт 4);
Даних про те, що позивачка зареєструвала своє місце проживання на території обслуговування Первомайського міськрайонного суду Харківської області матеріали позовної заяви не містять. Факт звертання позивачки до відповідача із вказівкою своє адреси на території Немишлянського району м. Харкова лише підтверджує, що її місце проживання як офіційна адреса для зв`язку знаходиться на території вказаного району м. Харкова.
Підстав для альтернативної підсудності справи на території обслуговування Первомайського міськрайонного суду Харківської області суддею також не встановлено, а відповідно справа повинна бути передана на розгляд до суду за правилом підсудності, визначеним ч.1 ст.28 ЦПК України з урахуванням вимог Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».
Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Згідно з ч.3 цієї статті ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 28, 31, 32, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Матеріали цивільної справи №632/741/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Авто граф М» про витребування трудової книжки, стягнення заборгованості по заробітній платі, та середнього заробітку за час затримки розрахунку передати на розгляд до Фрунзенського районного суду м. Харкова (61099, м. Харків, вул. Богдана Хмельницького, 32/38).
Копію ухвали направити позивачці до відома.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги заявником по справі, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду безпосередньо або через Первомайський міськрайонний суд Харківської області або шляхом використання підсистеми «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії ухвали суду.
Суддя - Олег КОЧНЄВ
Суд | Первомайський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2023 |
Оприлюднено | 09.06.2023 |
Номер документу | 111401357 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Харківської області
Кочнєв О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні