Справа № 573/562/23
Номер провадження 2/573/150/23
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
08 червня 2023 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Замченко А.О.,
з участю секретаря Півньової О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білопілля в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Миколаївської селищної ради Сумського району Сумської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,
в с т а н о в и в :
31.03.2023 ОСОБА_1 здав на пошту позов до Миколаївської селищної ради, в якому вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , у зв`язку з чим відкрилася спадщина на все його майно та майнові права. Рішенням Білопільського районного суду Сумської області від 03.08.2011 йому визначено додатковий строк для прийняття спадщини. З метою оформлення своїх спадкових прав він звернулася з відповідною заявою до нотаріуса і оформив спадщину на житловий будинок, який належав ОСОБА_2 . Згодом він дізнався, що останньому належало право на земельну частку (пай), розміром 4.16 умовних кадастрових гектарів без визначення меж у натурі, у землях КСП «Тучненське» на території Тучненської сільської ради, посвідчене сертифікатом на земельну частку (пай) серії СМ №0283772 від 16.03.2012. З вказаного паю була сформована земельна ділянка з кадастровим номером 5920689200:03:002:0783, площею 3,6426 га.
Посилаючись на викладені обставини, ОСОБА_1 просив визнати за ним в порядку спадкування за законом право власності на вказану земельну ділянку.
07.06.2023 до суду надійшла заява ОСОБА_1 і голови Миколаївської селищної ради Паська С.М. про затвердження мирової угоди, укладеної 23.05.2023 між позивачем та відповідачем, в особі селищного голови. Згідно з умовами мирової угоди Миколаївська селищна рада визнає ту обставину, що ОСОБА_1 , як спадкоємцю ОСОБА_2 належить право власності на спірну земельну ділянку з часу відкриття спадщини, у зв`язку з чим сторони дійшли згоди визнати за ОСОБА_1 право власності на спірну земельну ділянку в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , а позивач у свою чергу відмовляється від стягнення з відповідача судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, та коштів, отриманих відповідачем від управління спірною земельною ділянкою.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився. Його представник - адвокат Авраменко О.В. просив затвердити мирову угоду.
Представник відповідача Миколаївської селищної ради Сумського району в судове засідання не з`явився, хоча про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Подав заяву про розгляд справи без його участі (а. с. 52).
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
З огляду на положення ч. 1-3, 5 ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:
1) умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або
2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Як вбачається з матеріалів справи, укладена між позивачем та представником відповідача мирова угода суперечить закону, а дії представника селищної ради не відповідають інтересам селищної ради щодо управління спірною земельною ділянкою.
З огляду на викладене в затвердженні мирової угоди необхідно відмовити.
Відмовляючи в затвердженні угоди, суд також враховує, що представник відповідача в судове засідання не з`явився, а тому суд був позбавлений можливості роз`яснити йому наслідки затвердження мирової угоди.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 49, 206, 260 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Відмовити в затвердженні мирової угоди, укладеної 23 травня 2023 року між позивачем ОСОБА_1 і Миколаївською селищною радою Сумського району Сумської області, та продовжити розгляд справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Білопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2023 |
Оприлюднено | 09.06.2023 |
Номер документу | 111401409 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Білопільський районний суд Сумської області
Замченко А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні