ЄУН 174/474/23
н/п 2/174/166/2023
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
09 червня 2023 року м.Вільногірськ
Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Борцова А.А., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом та просить визнати незаконним та скасувати наказ № 01-08/10-23 від 10.03.2023 про її звільнення з роботи, поновити її на роботі на посаді фахівця із соціальної роботи відділення соціальної роботи КП «Центр надання соціальних послуг» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, стягнути на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 16 березня 2023 р. по день винесення рішення судом, з розрахунку 313,08 грн за кожен календарний день вимушеного прогулу, стягнути на її користь заподіяну незаконним звільненням моральну шкоду в розмірі 1000 грн та витрати на правничу допомогу в сумі 4000 грн.
Ухвалою суду від 30.05.2023 зазначену позовну заяву було залишено без руху, а позивачці надано строк для усунення її недоліків, копію якої, згідно розписки, позивачкою отримано особисто 31.05.2023.
07.06.2023 на адресу суду надійшла уточнена позовна заява разом з клопотанням позивачки про відстрочення сплати судового збору.
Вивчивши подане клопотання суддя дійшов наступного висновку.
Так, відповідно до ч.1 ст.136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно з ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір», суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення по справі, за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
При зверненні до суду з вимогою про відстрочення, розстрочення чи звільнення від сплати судового збору, особа повинна додати до такої заяви належні документи на підтвердження обставин, які слугують підставами, передбаченими чинним законодавством, для задоволення такого роду клопотань. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення, розстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
Виходячи із змісту вказаних норм, єдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати фізичної особи є врахування судом її майнового стану.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з положеннями ст.12 ЦПК України, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі, тобто законодавець передбачив можливість відстрочення сплати судового збору лише з підстав, пов`язаних з майновим станом сторони.
У клопотанні про відстрочення сплати судового збору сторона повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище та подати суду відповідні підтверджуючі даний факт докази.
Такими доказами можуть бути, зокрема, документи, що підтверджують заборгованість перед іншими особами, документи про стягнення заборгованості з позивача в межах виконавчого провадження тощо.
У п.29 Постанови Пленуму ВССУ №10 від 17.10.2014 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснено, що відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
На підтвердження підстав відстрочення судового збору та скрутного матеріального становища, позивачкою надано довідку ПФУ про доходи № 7380 2533 9773 1311 за період з червня 2022 року по травень 2023 року, з якої вбачається що вона перебуває на обліку в Нікопольському об`єднаному управлінні ПФУ в Дніпропетровській області і отримала пенсію по інвалідності у загальному розмірі 28 980,00 грн та відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми виплачених доходів та утриманих податків за період 1квартала 2023 року.
Відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми виплачених доходів та утримання податків за попередній календарний рік, як це передбачено п.1 ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір», позивачкою не надані.
Таким чином, позивачкою надано лише відомості про доходи у вигляді пенсії за попередній рік, яка може бути не єдиним джерелом її доходу, а відомості про джерела/суми її доходу по даним ДПС надані лише за лютий-березень поточного року, що унеможливлює як вирішення питання щодо фактичного розміру доходу позивачки за попередній календарний рік, так і встановлення факту перевищення суми судового збору, яка підлягає сплаті за подання даного позову, 5 відсотків цього доходу, інших належних та допустимих доказів незадовільного майнового стану позивачки, що перешкоджало б (перешкоджає) їй сплатити судовий збір у встановленому законодавством порядку і розмірі, останньою не надано, тому у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно доч.ч.3,5,6ст.185ЦПК України,якщо позивачвідповідно доухвали суду у встановленийстрок виконаєвимоги,визначеніст.ст.175та177цього Кодексу,сплатить суму судового збору,позовна заявавважається поданоюв деньпервісного їїподання до суду.
Якщо позивачне усунувнедоліки позовноїзаяви устрок,встановлений судом,заява вважаєтьсянеподаною іповертається позивачеві.Суддя повертаєпозовну заявуі доданідо неїдокументи непізніше п`ятиднів здня їїнадходження абоз днязакінчення строкуна усуненнянедоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
Таким чином, оскільки позивачкою недоліки позовної заяви у встановлений судом строк не усунуті, судовий збір не сплачений, позовну заяву слід вважати неподаною та повернути позивачці ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст.185, 260-261, 353 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання позивачки ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди - вважати неподаною та повернути позивачці.
Роз`яснити позивачці, що згідно ч.7 ст.185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, але може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги.
Ухвала складена та підписана суддею 09.06.2023.
Суддя: підпис А.А.Борцова
Суд | Вільногірський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2023 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 111421017 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
Борцова А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні