Справа № 703/2606/23
1-кс/703/481/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2023 року м. Сміла
Слідчий суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Сміла клопотання слідчого СВ відділу поліції № 2 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Смілянської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження за № 12023250350000258 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, -
встановила:
Слідчий ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернулась до слідчого судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з клопотанням, погодженим прокурором Смілянської окружної прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023250350000258 від 24.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що 24.03.2023 до ВП № 2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області надійшло повідомлення від працівника УСР про те, що ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " в с. Балаклея Черкаського району Черкаської області здійснює господарську діяльність по виробництву деревного вугілля, при цьому не має відповідних дозволів на викиди забруднюючих речовин у повітря.
В ході досудового розслідування встановлено, що в зоні діяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 за період з 01.01.2020 до 17.04.2023 оформлено 51 митну декларацію на товар вугілля деревне загальною вагою 735 780 кг, який експортувався ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
На теперішній час з метою встановлення кількості виготовленого деревного вугілля за період з 01.01.2020 по теперішній час виникла необхідність в проведенні тимчасового доступу до документів щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: даних щодо відправника, одержувача товарів, відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення, звичайного торговельного опису, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, відомості про фактичну вартість товарів, уповноважені банки декларанта, нарахування митних та інших платежів, зовнішньоекономічний договір (контракт), документи, що надаються для митного контролю разом з митною декларацією.
Вказана інформація знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_1 ).
Відповідно до 3.3. «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.98 № 53/5, разом з документом про призначення експертизи (залучення експерта) експерту слід надати документи бухгалтерського та податкового обліку, які містять вихідні дані для вирішення поставлених питань. Такими документами можуть бути прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, ордери, звіти матеріально відповідальних осіб, картки складського обліку, касові книжки, матеріали інвентаризації, акти ревізій, табелі, наряди, акти приймання виконаних робіт, трудові договори, розрахункові платіжні відомості, виписки банку, платіжні доручення і вимоги, договори про матеріальну відповідальність, накопичувальні (оборотні) відомості, журнали-ордери, меморіальні ордери за балансовими рахунками, головні книги, реєстри податкових накладних, податкові декларації, баланси та інші первинні і зведені документи бухгалтерського та податкового обліку і звітності.
Відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці належать персональні дані особи.
За приписами ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Отже, інформація, яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_1 ), має доказове значення, однак вона відноситься до охоронюваної законом таємниці, а тому у органів досудового розслідування відсутні можливості іншими способами отримати зазначену інформацію, яка має суттєве значення для цілей даного кримінального провадження.
В зв`язку з чим слідчий звернулась із даним клопотанням.
Слідчий СВ ВП № 2 ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась, в клопотанні просить провести розгляд клопотання без її участі та з метою забезпечення належного виконання ухвали, просила розглянути клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться документи, оскільки наявні підстави вважати, що існує реальна загроза їх зміни або знищення.
Неявка учасників по справі не перешкоджає розгляду клопотання.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов такого висновку.
Виходячи зі змісту вимог статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра що до вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
За приписами ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці належать персональні дані особи.
Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що 24.03.2023 року розпочато кримінальне провадження № 12023250350000258, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України.
Документи, до яких просить надати доступ орган досудового розслідування, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_1 ).
Виходячи з наданих слідчим доказів, слідчий суддя вважає, що ним виконані вимоги ст. 163 КПК України, сторона кримінального провадження довела підстави вважати, що інформація, доступ до якої просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159-166, 371, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
постановила:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника СВ ВП № 2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області майору поліції ОСОБА_5 , слідчому СВ ВП № 2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 та слідчому СВ ВП № 2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 12023250350000258 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, на тимчасовий доступ до наявних у розпорядженні та володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_1 ) оригіналів документів відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з можливістю виготовлення копій, а саме: даних щодо відправника, одержувача товарів, відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення, звичайного торговельного опису, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, відомості про фактичну вартість товарів, уповноважені банки декларанта, нарахування митних та інших платежів, зовнішньоекономічний договір (контракт), документи, що надаються для митного контролю разом з митною декларацією.
Строк дії ухвали 30 днів з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2023 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 111434130 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Крива Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні