12.06.2023 Справа № 756/6046/23
Унікальний № 756/6046/23
Провадження № 2-з/756/67/23
У Х В А Л А
про забезпечення позову
12 червня 2023 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Яценко Н.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 подану представником - адвокатом Хоменком Володимиром Валентиновичем про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Забавська Наталія Володимирівна, про визнання договору недійсним, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся через представника - адвоката Хоменка В.В. до суду в порядку цивільного судочинства до відповідачів та просить суд: визнати недійсним договір купівлі-продажу квартири, серія та номер 1160, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 посвідчений приватним нотаріусом КМНО Забавською Н.В. 11.08.2020; скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер : 53558943 від 11.08.2020, постановлене приватним нотаріусом КМНО Забавською Н.В.; припинити право власності ОСОБА_3 на частку квартири за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2143867180000.
Одночасно з позовом представником позивача подано до суду заяву про забезпечення позову, в якому просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом: накладення арешту на частину квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2143867180000, що належить на праві власності ОСОБА_3 .
Заява про забезпечення позову обґрунтована тим, що ОСОБА_2 ухилився та ухиляється від виконання рішення Оболонського районного суду м.Києва від 03.03.2020 року в справі №756/6790/19, у тому числі шляхом укладення оспорюваного договору купівлі-продажу, наявний реальний ризик, що у випадку не накладення арешту на частину квартири, що належала на праві власності ОСОБА_3 зазначене майно буде в черговий раз відчужене на користь третіх осіб. А відтак наявний суттєвий ризик, що невжиття заходу забезпечення шляхом накладення арешту може істотно ускладнити виконання рішення суду в цій справі.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи від 16.05.2023 року головуючим у справі визначено суддю Яценко Н.О.
В порядку ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом без повідомлення учасників справи у встановлений законом строк.
Заяву про забезпечення позову подано до суду з дотриманням порядку, встановленого ч.1 ст.152 ЦПК України.
Суд, дослідивши зміст та вимоги заяви про забезпечення позову, додані до неї документи, зміст заявлених ОСОБА_4 позовних вимог, приходить до висновку про задоволення заяви про забезпечення позову з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до ч.2 ст.149 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Відповідно до положень ч.1 ст.150 ЦПК України позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; 2) забороною вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; 5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; 6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; 7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; 9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.
Забезпечення позову - це заходи цивільного процесуального припинення дій, які можуть утруднити виконання майбутнього рішення суду чи зробити його виконання неможливим. Метою забезпечення позову є негайні, проте, тимчасові заходи, направлені на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового рішення, а також перешкоджання завдавання шкоди позивачу.
При вирішенні питання про забезпечення позову, суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, та інтересів сторін та інших учасників судового процесу. Вжиття таких заходів не повинно мати наслідком заподіяння шкоди заінтересованим особам.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року №9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» встановлює, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Відтак, суд вважає, що у разі невжиття заходів забезпечення позову існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову. Крім того, враховуючи те, що квартира на яку просить заявник накласти арешт є предметом спору, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 подана представником - адвокатом Хоменком В.В. про забезпечення позову слід задовольнити в повному обсязі у спосіб обраний заявником.
Підстав, які б визначали необхідність обов`язково застосування зустрічного забезпечення позову в порядку ст.154 ЦПК України, судом не встановлено.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 подану представником - адвокатом Хоменком Володимиром Валентиновичем про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 (РНКПП - НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_3 ) до ОСОБА_2 (РНОКПП - НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_3 (РНОКПП - НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Забавська Наталія Володимирівна (адреса місцезнаходження: м.Київ, вул.Г.Андрющенка, буд.7/19, нежитлові приміщення з № 1 по №9 (групи прим.№2 (літ.А), про визнання договору недійсним, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності - задовольнити.
Накласти арешт на 1/2 частину квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2143867180000, що належить на праві власності ОСОБА_3 (РНОКПП - НОМЕР_3 ).
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 12 червня 2023 року.
Суддя Н.О. Яценко
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2023 |
Оприлюднено | 14.06.2023 |
Номер документу | 111462552 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Яценко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні