ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13.06.2023м. ДніпроСправа № 904/2975/23
Суддя Євстигнеєва Н.М., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПК Фаворит Агро", с. Миролюбівка Дніпропетровської області
до відповідача-1: Комунального підприємства "Господар" Губиниської селищної ради, смт. Губиниха Дніпропетровської області
відповідача-2: Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, смт. Губиниха Дніпропетровської області
про визнання права власності на посіви (всходи) та врожай озимої пшениці 2023 року
С У Т Ь С П О Р У :
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПК Фаворит Агро" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить
визнати право власності на посіви (всходи) та врожай озимої пшениці 2023 року, що зростають на земельній ділянці з кадастровим номером 1223281000:02:041:1005, площею 49,8867га, яка розташована на території Васильківської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області.
Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.06.2023 справу №904/2975/23 передано на розгляд судді Євстигнеєвої Н.М.
Розглянувши подані матеріали, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до п.1, п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", з 01 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 684,00грн.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв. Сплата судового збору за допомогою електронного платіжного засобу оформляється квитанцією платіжного термінала, чеком банкомата, сліпом або іншими документами за операціями з використанням електронних платіжних засобів у паперовій або електронній формі. Сплата судового збору за допомогою платіжного пристрою оформляється за допомогою касового документа (квитанції, чека, тощо), який містить усі обов`язкові реквізити касового документа (ч.1 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").
Як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, позивач звернувся до суду із позовом, в якому містяться вимога майнового характеру про визнання права власності на посіви (всходи) та врожай озимої пшениці 2023 року.
Ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна (п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України).
Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи (ч. 2 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України).
До позовної заяви позивачем не додано доказів на підтвердження вартості (балансової, ринкової) посівів (всходів) та врожаю озимої пшениці.
Позивачем у якості доказу оплати судового збору за подання позовної заяви надано платіжну інструкцію №458 від 18.05.2023 про сплату судового збору у розмірі 23 190,10грн. Тобто, судовий збір сплачено позивачем із суми витрат, які він зазнав під час виконання договору про сумісну обробку землі та які визначені в позові у розмірі 1 546 006,89грн.
Згідно частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п.8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України).
Вартість посівів (всходів) та врожаю озимої пшениці 2023 року, що зростають на земельній ділянці площею 49,8867га позивачем жодними документами не підтверджена.
З урахуванням викладеного, позивачу слід надати розрахунок витрат, яких він зазнав під час виконання договору (якщо позовна вимога стосується цих витрат) та докази на підтвердження вартості посівів (всходів) та врожаю озимої пшениці 2023 року.
Відсутність таких доказів унеможливлює перевірку (визначення) правильності сплати позивачем судового збору.
Наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 174 ГПК України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "ПК Фаворит Агро" протягом семи днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати розрахунок витрат, яких він зазнав під час виконання договору (якщо позовна вимога стосується цих витрат) та докази на підтвердження вартості посівів (всходів) та врожаю озимої пшениці 2023 року.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "ПК Фоварит Агро", що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили - 13.06.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Євстигнеєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2023 |
Оприлюднено | 14.06.2023 |
Номер документу | 111482743 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні