номер провадження справи 34/137/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.06.2023 Справа № 908/1514/23
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали
При секретареві судового засідання Концур Г.А.,
за позовом: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )
про визнання недійсним та скасування рішення загальних зборів
За участю уповноважених представників сторін:
позивач: не з`явився;
відповідач: не з`явився
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області звернувся ОСОБА_2 з позовною заявою підписаною 02.05.2023 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Запоріжсталь 28» про визнання недійсним та скасування рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Запоріжсталь 28», оформлене протоколом від 11.09.2022 № 65.
У позові позивач також просить витребувати у позивача повний пакет документів з проведення рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Запоріжсталь 28», оформлене протоколом від 11.09.2022 № 65 (протокол, додатки до нього, докази повідомлення співвласників про збори, тощо).
У позові позивач зазначає, що є інвалідом ІІ групи.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.05.2023 справу № 908/1514/23 передано на розгляд судді Науменку А.О.
Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд ухвалою від 08.05.2023 позовну заяву залишив без руху. Надав заявникові строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали, надавши суду: нормативно обґрунтоване клопотання про витребування доказів; належні докази надсилання відповідачеві листом з описом вкладення позову з поіменним переліком доданих документів та документів на виконання зазначеної ухвали суду.
08.05.2023 позивачем отримано ухвалу суду.
12.05.2023 позивачем усунено недоліки позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали справи, згідно зі ст. 247 ГПК України, суд дійшов до висновку про прийняття позову до розгляду в загальному позовному провадженні.
Завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті (ст. 177 ГПК України).
Відповідно до ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
За таких обставин, суд призначає підготовче засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 120 ГПК України суд вважає за необхідне повідомити сторони про час та місце судового засідання та визнати явку представників сторін обов`язковою.
Разом з позовом позивач заявив клопотання про витребування у відповідача повний пакет документів з проведення рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Запоріжсталь 28», оформлене протоколом від 11.09.2022 № 65 (протокол, додатки до нього, докази повідомлення співвласників про збори тощо)
Клопотання позивача про витребування доказів судом задоволено
Так, предметом спору у даній справі є спір між сторонами щодо законності рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Запоріжсталь 28», оформлене протоколом від 11.09.2022 № 65.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
Згідно зі ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, письмовими доказами.
Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Статтями 76-78 ГПК України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно зі ст. 80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
За змістом статті 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати таких доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу передбачені цим Кодексом.
Розглянувши клопотання позивача про витребування доказів, суд вважає, до вказані відповідачем докази є конкретними, мають значення для з`ясування обставин справи та вирішення спору та підлягають дослідженню та оцінці судом.
На підставі викладеного, суд, на підставі ст. 81 ГПК України вважає за необхідне витребувати у Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Запоріжсталь 28», ідентифікаційний код юридичної особи 20513380 (вул. Курузова, буд. 7, м. Запоріжжя, 69124) всі документи з проведення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Запоріжсталь 28» та прийняття рішення, оформленого протоколом від 11.09.2022 № 65 (протокол всі додатки до нього, докази повідомлення співвласників про збори, тощо).
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 17.05.2023 у справі № 908/1514/23 суд призначив підготовче судове засідання на 12.06.2023 о 12 год. 00 хв.
В судове засідання представники сторін не з`явились.
З огляду на те, що представники усіх учасників справи в судове засідання не з`явилися, судове засідання проводилося без фіксування технічними засобами, на підставі ч.3 ст. 222 ГПК України.
01.06.2023 на виконання ухвали суду відповідач надіслав на адресу суду лист з витребуваними доказами, які долучені до справи.
07.06.2023 на адресу суду від відповідача надійшов відзив, в якому відповідач просив провести судове засідання 12.06.2023 без його участі. Вказане клопотання судом задоволено.
Від позивача 09.06.2023 надійшла заява про уточнення анкетних даних позивача.
09.06.2023 позивач надіслав заяву про відкладення розгляду справи.
Суд приймає перелічені документи до розгляду.
В судовому засіданні розглянуто заяву позивача щодо уточнення анкетних даних позивача. У зв`язку з наведеним та згідно паспорту НОМЕР_2 виданим Хортицьким РВ УМВС України в Запорізькій області від 04.04.1998 правильним прізвищем ім`ям по батькові є ОСОБА_1 . Суд уточнює прізвище позивача у справ № 908/1514/23.
Згідно з ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені ч. 2 ст. 182 цього кодексу, не можуть бути розглянуті в даному підготовчому засіданні.
За наслідками судового засідання, судом відкладено підготовче засідання на 28.06.2023 о 10 год. 30 хв.
Керуючись ст.ст. 182, 183, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкласти підготовче засідання у справі № 908/1514/23 на 28.06.2023 об 12 год. 00 хв. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4 (про залу судового засідання буде повідомлено додатково на відповідному стенді суду «Справи призначені до розгляду»).
2. У порядку підготовки справи до розгляду запропонувати сторонам надати
Письмові пояснення за наявності.
3. Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення підготовчого засідання шляхом надсилання на їхні адреси копії даної ухвали.
4. Явка сторін не обов`язкова.
Ухвала набирає законної сили 13.06.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя А.О. Науменко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2023 |
Оприлюднено | 14.06.2023 |
Номер документу | 111482971 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Коваль Любов Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні