Єдиний унікальний номер 712/3858/23
провадження № 2/712/1726/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про залучення співвідповідача по справі
12 червня 2023 року Сосновський районний суд м. Черкаси у складі:
Головуючого судді Мірошниченко Л. Є.
За участю
секретаря судового засідання Лебеденко А. Ю.
представника позивача адвоката Гарбазея Д.О.
відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 4 м. Черкаси в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу
за позовною заявою Приватного підприємства «Альянс-Груп»
до відповідача ОСОБА_1
третя особа ОСОБА_2
вимоги позивача: про стягнення заборгованості за договором,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Соснівського районного суду м. Черкаси знаходиться цивільна справа за позовом Приватного підприємства «Альянс-Груп» до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості за договором.
Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 20 квітня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження.
12.06.2023 на початку першого судового засідання по справі представник позивача адвокат Гарбазей Д.О. заявив клопотання про виключення третьої особи ОСОБА_2 та залучення її в якості співвідповідача по даній справі, вказуючи про те, що ОСОБА_1 і ОСОБА_2 , як подружжя, мають відповідати як солідарні боржники за невиконання умов договорів про надання інформаційно-довідкових послуг щодо пошуку об`єкта нерухомості для купівлі та про наміри щодо купівлі-продажу нерухомого майна, вчинених відповідачем в інтересах сім`ї.
У судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні клопотання, оскільки подружжя ОСОБА_3 , набуваючи у спільну сумісну власність квартиру АДРЕСА_1 , набули не лише права, але й обов`язки по виконанню взятих ОСОБА_1 в інтересах сім`ї обов`язків по договорам перед позивачем, а саме здійснення оплати наданих ПП «Альянс-Груп» послуг.
Відповідач ОСОБА_1 у судовому засідання проти задоволення клопотання заперечував.
ОСОБА_2 у засідання не з`явилася, хоча належним чином сповіщалася про час і місце розгляду справи. Поштові конверти повернулися без вручення з відмітками «адресат відсутній за вказаною адресою», що, у відповідності до приписів ч. 1ст. 223 ЦПК України, не є перешкодою для проведення засідання по справі.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши думку учасників процесу, приходить до наступного.
Як убачається з тексту позовної заяви, додатків до неї та копій документів, наданих згідно ухвали про витребування доказів від 20.04.2023, приватним нотаріусом Черкаського міського нотаріального округу Алєксєєвою І.Ю. 16.02.2023 був посвідчений договір купівлі-продажу кв. АДРЕСА_1 , укладений між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 , зареєстрований у реєстрі за № 739.
Даний договір вчинявся за нотаріально посвідченої письмової згоди чоловіка ОСОБА_2 ОСОБА_1 від 16.02.2023 за реєстровим № 738.
У той же час, предметом даного спору є невиконання ОСОБА_1 зобов`язань по договору про надання інформаційно-довідкових послуг щодо пошуку об`єкта нерухомості для купівлі від 02.02.2023, укладеного між сторонами.
Підставами для звернення до суду з даними вимогами представник вказує виконання ПП «Альянс-Груп» та невиконання ОСОБА_1 договірних зобов`язань за вказаним Договором, оскільки позивач надав послуги, що призвело до набуття ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , у спільну сумісну власність квартири, визначеної наведеним Договором та Договором про наміри, а ОСОБА_1 належним чином їх не оплатив, що потягло за собою виникнення матеріальних збитків.
Згідно зі статтею 2 Цивільного процесуального кодексу України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною першою ст. 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Під способом захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника.
Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів дається у ст. 16 Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст. 20 Цивільного кодексу України право на захист особа здійснює на свій розсуд.
Однією з основоположних засад цивільного судочинства є диспозитивність цивільного процесу, детермінація якого наведена у ст. 13 Цивільного процесуального кодексу України.
Розкриваючи зміст поняття диспозитивності цивільного судочинства законодавець зазначає, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Отже, диспозитивність полягає в наданій учасникам судового процесу можливості вільно здійснювати свої права (матеріальні і процесуальні), розпоряджатися ними, виконуючи процесуальні дії, спрямовані на порушення, розвиток і припинення справи в суді, а також використовувати інші процесуальні засоби з метою захисту суб`єктивних майнових і особистих немайнових прав і охоронюваних законом інтересів.
У загальному, враховуючи принцип диспозитивності, суд не повинен виходити за межі вимог сторін та тих підстав позову, які ними вільно зазначені.
У розумінні цивільно-процесуального закону підставою позову є фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача до відповідача, якого він визначає на власний розсуд.
Суд сприяє створенню належних умов для реалізації сторонами їх процесуальних прав та виконання обов`язків, визначених законодавством.
Так, відповідно до ст. 43 ЦПК України, учасники справи мають право, зокрема подавати заяви та клопотання…, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду та користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами (п. 3,6 ч.1). Учасники справи зобов`язані сприяти, серед іншого, своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи ( п.2 ч.2).
Відповідно до ч.1 ст. 51 ЦПК України, суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача.
На підставі вищевикладеного, проаналізувавши вказані норми законодавства у їх сукупності, оскільки позивач вільний у реалізації наданих йому процесуальних прав, суд вважає доцільним залучити ОСОБА_2 в якості співвідповідача по справі, виключивши її як третю особу.
Керуючись ст. ст.51, 258-261, 353 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника позивача ПП «Альянс-Груп» - адвоката Гарбазея Д.О. задовольнити.
Залучити до участі у справі в якості співвідповідача ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 , виключивши її як третю особу по справі.
Повідомити співвідповідача ОСОБА_2 про час та дату наступного судового засідання по справі.
Зобов`язати ПП «Альянс-Груп» до наступного судового засідання надати до суду позовну заяву з викладенням вимог до відповідачів та направити її в копіях учасникам справи.
Визначити співвідповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення позову для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк співвідповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Згідно з ч. 4ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів співвідповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання співвідповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8ст. 178 ЦПК України).
За приписами ч. 1ст. 193 ЦПК Україниу строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Роз`яснити залученому співвідповідачу про наявність у неї прав та обов`язків, визначених статтями 43, 44, 49 ЦПК України.
Роз`яснити особам, які беруть участь у справі, що після залучення до участі у справі співвідповідача справа за клопотанням залученого співвідповідача розглядається спочатку.
Інформацію стосовно справи можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Повний тексту ухвали виготовлений 12.06.2023 о 15.50 год.
Головуючий Л. Є. Мірошниченко
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2023 |
Оприлюднено | 15.06.2023 |
Номер документу | 111490377 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Мірошниченко Л. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні