Справа № 522/34/23
Провадження № 2-а/522/250/23
УХВАЛА
13 червня 2023 року
Приморський районний суд міста Одеси у складі :
головуючого судді Домусчі Л.В.,
за участі секретаря судового засідання - Кулябко О.В.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді подану на адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання рішення суб`єкта владних повноважень (постанови) у справі про притягнення до адміністративної відповідальності протиправною,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Приморського районного суду міста Одеси перебувала справа № 522/34/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання рішення суб`єкта владних повноважень (постанови) у справі про притягнення до адміністративної відповідальності протиправною.
Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 03.03.2023 року позовну заяву залишено без розгляду на підставі ч. 3 ст. 123 КАС України, через пропуск позивачем строку на звернення до суду.
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 18.05.2023 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено.
Ухвалу Приморського районного суду м. Одеси від 03.03.2023 року скасовано, а справу № 522/34/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання рішення суб`єкта владних повноважень (постанови) у справі про притягнення до адміністративної відповідальності протиправною-направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 02.06.2023 рокувказана справа була розподілена на суддю Домусчі Л.В.
У зв`язку зі знаходженням з 29.05.2023 року по 02.06.2023 року судді Домусчі Л.В. у щорічній відпустці справа надійшла до провадження судді 05.06.2023 року.
12.06.2023 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про відвід судді Домусчі, як головуючого в цій справі, оскільки існують обставини, у зв`язку з якими у позивача виникають сумніви в неупередженості та об`єктивності судді.
В обґрунтування наданої заяви позивач посилається на те, що саме неповнота з`ясування судом обставин, що мають значення для справи стало причиною для скасування ухвали Приморського районного суду м. Одеси від 03.03.2023 року П`ятим апеляційним адміністративним судом та є основною підставою для з`явлення заяви про відвід.
Таким чином, у позивача є сумніви щодо неупередженості та об`єктивності судді Приморського районного суду м. Одеси Домусчі Л.В. при продовжені розгляду даної справи.
Вивчивши обґрунтування відводу позивача, перевіривши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до частини 1 статті 8 КАС України усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом, а відповідно до частини 1, частини 4 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно частини 1 статті 31 КАС України визначення судді, а в разі колегіального розгляду - судді-доповідача для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою під час реєстрації документів, зазначених в частині другій статті 18 цього Кодексу, а також в інших випадках визначення складу суду на будь-якій стадії судового процесу, з урахуванням спеціалізації та рівномірного навантаження для кожного судді, за принципом випадковості та в хронологічному порядку надходження справ.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 40 КАС України якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.
Як вбачається з матеріалів справи, заява про відвід надійшла до суду 12.06.2023 року, тобто за 2 дні до судового засідання (14.06.2023 року).
За приписами частини 1 статті 36 КАС України визначено перелік підстав для відводу судді. Зокрема, такими є: 1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі; 2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи; 3) якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді; 5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.
Окрім цього, відповідно до частини 2 статті 36 КАС України суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу (недопустимість повторної участі судді в розгляді адміністративної справи).
Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу (частина 4 статті 36 КАС України).
Згідно з пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, а наявність безсторонності повинна визначатись суб`єктивними та об`єктивними критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід враховувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступень, що свідчать про небезсторонність суду.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини (рішення від 09.11.2006 року у справі "Білуга проти України", від 28.10.1998 року у справі "Ветштан проти Швейцарії") важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві. Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений
Як вбачається із заяви про відвід, підставою для відводу судді є сумніви у її упередженості, об`єктивності та можливого, на думку позивача, його обмеження у доступі до правосуддя, проте, будь-яких доказів на підтвердження обставин, викладених у заяві не надано, як і доказів упередженості судді у розгляді даної справи, а тому відсутні передбачені законом підстави для задоволення відводу.
Суд вважає, що ті обставини, які викладені у заяві про відвід, не свідчать про упередженість або певну зацікавленість судді у наслідках розгляду цієї справи, і тому не є підставою для задоволення заяви про відвід. Будь-яких інших підстав, які викликали б сумнів в об`єктивності та неупередженості судді не встановлено.
Враховуючи викладене, підстави для відводу, передбачені статтею 36 КАС України, відсутні, у зв`язку з чим, суд вважає заяву про відвід необґрунтованою та такою, що задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 31, 32, 36, 37, 39, 40, 248, 293, 294 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Домусчі Л.В. подану на адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання рішення суб`єкта владних повноважень (постанови) у справі про притягнення до адміністративної відповідальності протиправною - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Домусчі Л.В.
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2023 |
Оприлюднено | 15.06.2023 |
Номер документу | 111506069 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них |
Адміністративне
Приморський районний суд м.Одеси
Домусчі Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні