Справа № 167/536/23
Номер провадження 2/167/175/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 червня 2023 року м. Рожище
Рожищенський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Гармай І. Т.,
з участю секретаря судового засідання Оніщук О. В.,
розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому підготовчому засіданні в залі Рожищенського районного суду Волинської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 подану в її інтересах представником - ОСОБА_2 до Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Рожищенська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування
в с т а н о в и в :
23 травня 2023 року представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою до Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Рожищенська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
Ухвалою судді Рожищенського районного суду Волинської області від 25 травня 2023 року відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання 15 червня 2023 року о 10 год 30 хв. Витребувано у Рожищенської державної нотаріальної контори Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) (місцезнаходження: м.Рожище, вул. Незалежності, 31 Волинської обл.) належним чином засвідчену копію спадкової справи № 7/2021, щодо майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .
Позивач ОСОБА_1 та представник позивача - ОСОБА_2 в підготовче засідання не з`явилися. 14 червня 2023 року представник позивача на електронну адресу суду надіслав клопотання в якому просив у зв`язку із зайнятістю в судовому засіданні у Івано-Франківському міському суді Івано-Франківської області, підготовче засідання відкласти.
Відповідач Рожищенська міська рада Луцького району Волинської області в підготовче засідання не з`явилась. 13 червня 2023 року подали суду заяву в якій просять розгляд справи проводити у їх відсутності. Проти заявлених вимог не заперечують.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Рожищенська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) в підготовче засідання не з`явилася. 05 червня 2023 року подали суду клопотання в якому позовні вимоги підтримують та просять розгляд справи проводити у їх відсутності.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 11, 12, 13 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175,177цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Після відкриття провадження у справі судом встановлено, щопозовну заяву подано без додержання вимог ст. 175, 177 ЦПК України.
Пунктом 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
При цьому у п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Згідно з ст. 5 Закону України «Про оцінку земель»грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об`єкта оцінки; експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об`єкта оцінки; експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених цим Законом, а також іншими законами. Натомість, нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Зі змісту ст. 175,176 ЦПК Українивбачається, що тягар доказування вартості майна несе саме позивач.
Згідно роз`яснень, які містяться в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17 жовтня 2014 року, розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом ЦПК України такий обов`язок покладається на позивача. Вартість майна визначається на момент пред`явлення позову.
Дійсна вартість майна визначається згідно вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (ст. 12 Закону).
Як встановлено з змісту позовної заяви позивач просить визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами та земельні ділянки, які знаходяться в с. Топільне Луцького району.
До матеріалів справи позивачем додано лише висновок про вартість житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами, яка становить 67242 грн та відповідно до квитанції від 15 травня 2023 року сплачено судовий збір в розмірі 1073,60 грн.
Таким чином, беручи до уваги прохальну частину заявленого позову, позивачу необхідно зазначити дійсну вартість майна, а саме: земельної ділянки, площею 0,15 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та земельної ділянки, площею 0,10 га для ведення особистого селянського господарства на момент звернення до суду з заявленим позовом. Надати докази на підтвердження дійсної вартості спірного майна (звіт про оцінку майна) та виходячи з їхньої дійсної вартості, ціни позову, в разі необхідності, сплатити судовий збір .
Порядок сплати судового збору визначеност. 6 Закону України «Про судовий збір». На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документи, що підтверджують його сплату.
(Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/м.Рожище/ 22030101; код отримувача - 38009371; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувачаUA058999980313141206000003578).
З врахуванням викладеного та відповідно до вимог ч. 11 ст. 187 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 подану в її інтересах представником - ОСОБА_2 до Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Рожищенська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування необхідно залишити без руху надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких-не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вимога суду про усунення недоліків позову не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Керуючись ст. 175, 177, 187 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 подану в її інтересах представником - ОСОБА_2 до Рожищенської міської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Рожищенська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вимог суду позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. Т. Гармай
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2023 |
Оприлюднено | 19.06.2023 |
Номер документу | 111556553 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Гармай І. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні