Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення без розгляду позовної заяви
06 червня 2023 року Справа №520/15721/21
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Чекменьова Г.А., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Адамс девелопмент груп» до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправними та скасування постанов,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Адамс девелопмент груп» звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про визнання протиправними та скасування постанов.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 31.08.2021 закрито провадження у справі в зв`язку з тим, що вказаний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 08.12.2021 апеляційну скаргу позивача задоволено, ухвалу від 31.08.2021 про закриття провадження скасовано. Справу направлено до суду І-ї інстанції для продовження розгляду.
Відповідно до ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 21.01.2022 адміністративну справу № 520/15721/21 передано на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду за підсудністю.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05.10.2022 справу №520/15721/21 прийнято до провадження.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08.05.2023 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Адамс девелопмент груп» до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправними та скасування постанов залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з дня отримання копії ухвали, шляхом надання до суду платіжного документу про сплату судового збору в розмірі 24970 грн.
06.06.2023 від представника позивача через систему «Електронний суд» до суду надійшла заява щодо усунення недоліків позовної заяви, в якій зазначено, що наразі ТОВ «Адамс девелопмент груп» не здійснює господарську діяльність, з обставин воєнного стану позивач не має фінансової можливості оплатити судовий збір у визначеному судом розмірі.
На підставі статті 123 КАС України представник позивача просив зменшити розмір судового збору до сплаченої суми та відстрочити сплату судового збору до моменту судового розгляду.
Вимоги ухвали суду від 08.05.2023 про сплату судового збору в розмірі 24970 грн. позивачем невиконані.
Розглянувши заяву представника позивача, суд зазначає, що статтею 123 КАС України, на яку послався представник позивача, передбачені наслідки пропуску строків звернення до адміністративного суду. Питання, пов`язані зі сплатою судового збору, цією статтею не врегульовані.
Водночас, Законом України «Про судовий збір» №3674-VI (надалі - Закон №3674-VI) визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону № 3674, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Згідно з частиною 1 статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У поданій заяві представник позивача просить відстрочити сплату судового збору, мотивуючи заяву тим, що позивач не здійснює господарську діяльність, з обставин воєнного стану позивач не має фінансової можливості оплатити судовий збір.
Суд враховує, що зазвичай юридична особа має можливість надати докази зупинення господарської діяльності, а також підтвердження свого майнового стану, надавши документи бухгалтерської та податкової звітності (баланси, звіти, декларації тощо).
Проте, до заяви про відстрочення сплати судового збору з боку позивача не додано жодного доказу на підтвердження вказаних фактів та того, що сплата судового збору за подання цього позову становитиме надмірний майновий тягар для позивача.
За вказаних обставин суд не знайшов підстав для відстрочення сплати судового збору позивачем.
Відповідно до частини 15 статті 171 КАС України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Керуючись статтями 171, 240, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Адамс девелопмент груп» до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправними та скасування постанов залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Першого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Текст ухвали виготовлений та підписаний в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Г.А. Чекменьов
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2023 |
Оприлюднено | 19.06.2023 |
Номер документу | 111562713 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гайдар Андрій Володимирович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гайдар Андрій Володимирович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гайдар Андрій Володимирович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гайдар Андрій Володимирович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гайдар Андрій Володимирович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Гайдар Андрій Володимирович
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чекменьов Г.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні