Ухвала
від 19.06.2023 по справі 308/8114/23
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/8114/23

1-кс/308/2514/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 червня 2023 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 2 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області підполковника юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні №22023070000000022, -

В С Т А Н О В И В:

До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС 2 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області підполковника юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні № 22023070000000022.

З внесеного слідчим клопотання та доданих матеріалів вбачається, що 15.05.2023 працівниками Карпатського лісового офісу ДІ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого у м. Ужгород, видано ФОП ОСОБА_5 (код НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_1 ) сертифікат серії 3К №871249на право експорту 42.47 м.куб. пиломатеріалів обрізних ялини та ялиці. Підставою для видачі сертифікату слугувала подана заява ФОП ОСОБА_6 з доданими до неї матеріалами щодо придбання і перевезення круглих лісоматеріалів від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м. Львів).

Вжитими заходами перевірки встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не співпрацювало з ФОП ОСОБА_5 тобто не реалізовувало їй деревину. Таким чином, ФОП ОСОБА_5 у заяві для отримання сертифікату на право здійснення експортних операцій надало до Карпатського лісового офісу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » документи, які містять неправдиві дані.

На даний час виникла необхідність в дослідженні документів, які стали підставою для отримання сертифікату про походження лісоматеріалів серії ЗК №871249 від 15.05.2023, в тому числі шляхом проведення відповідних експертних досліджень.

Враховуючи те, що згідно методології проведення експертизи документів, на дослідження експерту необхідно надати їх оригінали, які, в даному випадку, знаходяться в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_4 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ) та фактично знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_5 , на даний час виникла необхідність в отриманні дозволу на проведення виімки зазначених документів для подальшого експертного досліджечня.

Слідчий зазначає, що враховуючи те, що вказані документи мають важливе значення для подальшого досудового розслідування і досудовим розслідуванням вичерпані інші можливості їх отримання, з метою їх отримання та дослідження виникла необхідність в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до них з можливістю вилучення.

У судове засідання слідчий не з`явився, подав до суду заяву, в якій просить розглядати клопотання без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий ІНФОРМАЦІЯ_5 , у судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання повідомлявся судом належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Зважаючи на неявку в судове засідання осіб, які беруть участь у розгляді клопотання, фіксування за допомогою технічних засобів, відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, не здійснювалося.

Дослідивши внесене слідчим клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним з таких заходів забезпечення є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ст. 160 КПК України, сторони кримінальногопровадження маютьправо звернутисядо слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 5 ст.163КПКУкраїни слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За правилами ст.132 КПК України застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Як вбачаєтьсяз клопотаннята доданихдо ньогоматеріалів, слідчим відділом УСБУ в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального правопорушення, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №22023070000000022 від 07.02.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 201-1 КК України.

Виходячи із зазначеного, з метою швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування, об`єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, та для забезпечення проведення експертизи документів, необхідність у призначенні якої виникла в ході досудового розслідування даного кримінального провадження, у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які стали підставою до оформлення та видачі сертифікату про походження лісоматеріалів, серії:ЗК №871249 від 15.05.2023, які знаходяться в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_4 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ) та фактично знаходяться у структурному підрозділі ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_3 ), з можливості їх вилучення.

Оцінивши в сукупності надані суду матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою даної слідчої дії, а також те, що для всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин даного кримінального правопорушення, необхідно отримати тимчасовий доступ до наведених вище документів, які знаходяться в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_4 та фактично знаходяться у структурному підрозділі ІНФОРМАЦІЯ_5 , які самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані як доказ, а тому слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість внесеного клопотання та наявність правових підстав для його задоволення.

Відповідно до положень ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС 2 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області підполковника юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні № 22023070000000022 задовольнити.

Надати стороні кримінального провадження старшому слідчомув ОВС2відділення слідчоговідділу УправлінняСБ Українив Закарпатськійобласті підполковникаюстиції ОСОБА_3 дозвілна тимчасовийдоступ до документів, які стали підставою до оформлення та видачі сертифікату про походження лісоматеріалів, серії: ЗК №871249 від 15.05.2023, які знаходяться в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_4 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ) та фактично знаходяться у структурному підрозділі ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_3 ), з можливості їх вилучення.

Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду

Закарпатської області ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення19.06.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу111618470
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —308/8114/23

Ухвала від 29.02.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

Ухвала від 28.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

Ухвала від 18.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

Ухвала від 18.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

Ухвала від 18.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

Ухвала від 18.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

Ухвала від 08.09.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

Ухвала від 19.06.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

Ухвала від 29.05.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

Ухвала від 26.05.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Хамник М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні