19.06.2023 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 633/202/17
Провадження № 2/533/136/23
УХВАЛА
про залучення третьої особи та витребування інформації
19 червня 2023 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді - Козир В.П.,
за участю:
секретаря судового засідання - Лобач М.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Печенізька селищна рада, Головне управління Держгеокадастру у Харківській області про відновлення порушених прав та встановлення меж земельної ділянки,
УСТАНОВИВ:
У провадженні Печенізького районного суду Харківської області перебувала цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Печенізька селищна рада, Головне управління Держгеокадастру у Харківській області про відновлення порушених прав та встановлення меж земельної ділянки.
Відповідно до розпорядження Верховного Суду від 08.03.2022 №2/0/9-22, ураховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, на підставі ч.7 ст. 147 Закону України « Про судоустрій і статус суддів» змінено територіальну підсудність судових справ, зокрема, Печенізького районного суду Харківської області - на Козельщинський районний судом Полтавської області.
Цивільна справа передана до Козельщинського районного суду Полтавської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями цивільну справу розподілено головуючій судді Козир В.П.
Ухвалою Козельщинського районного суду Полтавської області від 20 березня 2023 року прийнято до свого провадження цивільну справу, розгляд справи постановлено проводити за правилами загального позовного провадження, призначено справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні на 26 квітня 2023 року о 10 годині 00 хвилин.
18.04.2023 від третьої особи Головного управління Держгеокадастру у Харківській області надійшло клопотання про розгляд цивільної справи у підготовчому судовому засіданні за відсутності представника третьої особи.
25.04.2023 від представника відповідача ОСОБА_3 - адвоката Зінченко Світлани Анатоліївни надійшло клопотання про відкладення судового засідання.
Протокольною ухвалою суду від 26 квітня 2023 року у зв`язку з неявкою сторін та відсутності відомостей на підтвердження їх повідомлення про дату, час та місце судового засідання, розгляд справи відкладено на 19 червня 2023 року.
10.05.2023 від Печенізької селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області надійшло повідомлення про зняття відповідачки ОСОБА_2 з зареєстрованого місця проживання у зв`язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1 актовий запис № 1438 від 16.08.2022.
Учасники справи у підготовче судове засідання 19.06.2023 повторно не з`явилися.
Згідно зі ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи за відсутності учасників справи без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу суд дійшов таких висновків.
Згідно зі ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Смерть відповідачки допускає правонаступництво, оскільки після її смерті у справу можуть вступити її спадкоємці.
Отже, з метою повного та всебічного розгляду справи, визначення кола учасників судового спору, зокрема правонаступників відповідачки ОСОБА_2 , керуючись ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд уважає за необхідне витребувати від Печенізької державної нотаріальної контори Харківської області інформаційну довідку зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту і спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , останнім місцем проживанням якої була адреса: АДРЕСА_1 .
Також з метою з`ясування кола спадкоємців, які б могли фактично прийняти спадщину у порядку ч. 3 ст. 1268 ЦК України, слід витребувати відомості про осіб, що постійно проживали разом зі відповідачкою ОСОБА_2 станом на дату її смерті (час відкриття спадщини).
Крім того, відповідно до ч. 1, ч. 2, 3, 8 ст. 4 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи - військові адміністрації. Рішення про утворення військових адміністрацій приймається Президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування.
Військові адміністрації населених пунктів утворюються в межах територій територіальних громад, у яких сільські, селищні, міські ради та/або їхні виконавчі органи, та/або сільські, селищні, міські голови не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, а також в інших випадках, передбачених цим Законом.
Військову адміністрацію населеного пункту (населених пунктів) очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за пропозицією Генерального штабу Збройних Сил України або відповідної обласної державної адміністрації.
Начальником військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) може бути призначений відповідний сільський, селищний, міський голова.
Військові адміністрації населених пунктів, районні, обласні військові адміністрації здійснюють свої повноваження протягом дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування.
У зв`язку з утворенням військових адміністрацій населених пунктів повноваження військово-цивільних адміністрацій цих населених пунктів припиняються з дня початку здійснення відповідною військовою адміністрацією своїх повноважень.
У разі утворення районних, обласних військових адміністрацій у день набрання чинності актом Президента України про їх утворення припиняються повноваження відповідних районних, обласних військово-цивільних адміністрацій.
Згідно зі ч. 2 ст. 10 цього ж закону у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування:
1) начальник військової адміністрації:
крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови;
може затвердити тимчасову структуру виконавчих органів сільської, селищної, міської ради (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду).
2) апарат сільської, селищної, міської ради та її виконавчого комітету, інші виконавчі органи (з урахуванням абзацу третього пункту 1 цієї частини), комунальні підприємства, установи та організації відповідної територіальної громади підпорядковуються начальнику відповідної військової адміністрації.
Постановою Верховної Ради України від 16.11.2022 N 2777-IX 1 визначено, що у період дії воєнного стану в Україні та 30 днів після його припинення чи скасування:
1) начальники селищних військових адміністрацій, у тому числі Печенізької селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області: крім повноважень, віднесених до їх компетенції Законом України "Про правовий режим воєнного стану", здійснюють повноваження відповідних сільських, селищних, міських рад, їх виконавчих комітетів, відповідних сільських, селищних, міських голів; можуть затвердити тимчасову структуру виконавчих органів відповідних сільських, селищних, міських рад (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду);
2) апарати відповідних рад, у тому числі Печенізької селищної ради та її виконавчого комітету, інші виконавчі органи (з урахуванням абзацу третього пункту 1 частини другої статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану"), комунальні підприємства, установи та організації відповідних територіальних громад підпорядковуються начальникам відповідних військових адміністрацій населених пунктів у Харківській області.
Отже, з урахуванням наведених фактів та норм третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Печенізька селищна рада на даний час не здійснює повноваження, а її повноваження фактично здійснює Печенізька селищна військова адміністрація Чугуївського району Харківської області, яку суд, керуючись ч. 3 ст. 53 ЦПК України вважає за необхідне залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, оскільки рішення у справі може вплинути на права та обов`язки Печенізької селищної військової адміністрації Чугуївського району Харківської області як органу, що фактично виконує функції представницького органу територіальної громади.
Таким чином, на даний момент неможливо та недоцільно завершувати підготовче судове провадження, та судове засідання слід відкласти на іншу дату та час.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Одним з основних завдань підготовчого провадження у відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 189 ЦПК України є вчинення дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно зі п. 4, 5, 6, 7, 10, 13 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує заяви та клопотання учасників справи; встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення.
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 ЦПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Зважаючи на відсутність у матеріалах справи доказів вручення позивачеві повідомлення про дату, час і місце судового засідання, а також у зв`язку зі залучення до участі у справі третьої особи та витребуванням доказів судом, підготовче судове засідання слід відкласти на іншу дату та час, продовжити строк проведення підготовчого провадження та повторно повідомити сторони про дату та час судового засідання.
На підставі наведеного вище та керуючись статтями 53, 55, 81, 83, 189, 197, 198, 223, 247, 258-261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Продовжити строк підготовчого провадження у справі.
Відкласти підготовче засідання з розгляду справи на 07 вересня 2023 року на 10 годину 00 хвилин у приміщенні Козельщинського районного суду Полтавської області, за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, селище Козельщина, вулиця Остроградського, буд. 75/15.
Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, ПЕЧЕНІЗЬКУ СЕЛИЩНУ ВІЙСЬКОВУ АДМІНІСТРАЦІЮ ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ідентифікаційний код юридичної особи: 44820633; місцезнаходження: вул. Незалежності, буд. 48, селище Печеніги, Чугуївський район, Харківська область, 62801; e-mail: pechenegi-possovet@ukr.net).
Роз`яснити позивачу, що він не пізніше двох днів з дня вручення копії цієї ухвали повинен направити третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку наступного підготовчого судового засідання.
Установити третій особі строк десять днів з дня вручення даної ухвали та отримання від позивача копії позовної заяви з додатками для подання пояснення на позовну заяву або на відзив відповідача.
Витребувати від ПЕЧЕНІЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ідентифікаційний код юридичної особи: 44820633; місцезнаходження: вул. Незалежності, буд. 48, селище Печеніги, Чугуївський район, Харківська область, 62801; e-mail: pechenegi-possovet@ukr.net) у строк 10 днів з дня отримання ухвали інформацію про осіб, які фактично проживали або були зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 , станом на 11.08.2022.
Витребувати від ПЕЧЕНІЗЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ НОТАРІАЛЬНОЇ КОНТОРИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ідентифікаційний код юридичної особи: 24664101; місцезнаходження: вул. Петровського, буд. 9, селище Печеніги, Чугуївський район, Харківська область, 62801) інформаційну довідку зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) посвідченого заповіту і спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину, а також копію спадкової справи (за наявності) після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 . Інформаційну довідку та копію спадкової справи надати протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити учасникам справи, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Копію ухвали направити учасникам справи для відома та ознайомлення.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/sud1611/.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.П. Козир
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2023 |
Оприлюднено | 21.06.2023 |
Номер документу | 111638539 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Козир В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні