Справа № 951/797/21
Провадження №1-кп/951/12/2023
УХВАЛА
20 червня 2023 року смт Козова
Козівський районний суд Тернопільської області
у складі головуючої судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Козова кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021211070000110 3 вересня 2021 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
установив:
з травня 2022 року в провадженні Козівського районного суду Тернопільської області перебуває дане кримінальне провадження.
24.05.2023 згідно з журналу судового засідання №1556264, судом постановлено ухвалу про закінчення з`ясування обставин та перевірки їх доказами й перед судовими дебатами оголошено перерву.
30.05.2023 ОСОБА_4 подала до суду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України на підставі ст.45 КК України, яке зареєстроване за Вх. № 1460/23.
Клопотання мотивоване тим, що обвинувачена свою вину визнає в повному обсязі, щиро розкаюється у вчиненні інкримінованого їй кримінального проступку, матеріальних чи моральних збитків державі не заподіяла, активно сприяла розкриттю вказаного правопорушення, малозабезпечена, з низкою хронічних хвороб лікуванням яких здійснювала виключно за допомогою рослин, шкодує про вчинене, усвідомлюючи наслідки своїх дій.
Захисник обвинуваченої ОСОБА_5 просить суд звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні висловилась проти задоволення клопотання, вказавши на безпідставність такого.
Вислухавши думку захисника, обвинуваченої та прокурора щодо заявленого клопотання, суд з`ясував наступне.
Відповідно до ст. 45 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень або кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду..
Підставами звільнення особи від кримінальної відповідальності за цією статтею є дійове каяття.
Дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа: 1) щиро покаялася; 2) активно сприяла у розкритті злочину; 3) повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду.
Відсутність хоча б однієї з зазначених складових дійового каяття виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 45 КК України.
Передбачене у ст. 45 КК України звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов`язковим.
Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлено статтею 286 КПК України.
Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Так, дії обвинуваченої ОСОБА_4 органами досудового розслідування кваліфіковано за ч. 1 ст. 309 КК України, як незаконне виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
У відповідності до п. 3. Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 12 "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності", звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям можливе в разі вчинення нею вперше злочину невеликої тяжкості.
Такою, яка вчинила злочин вперше, вважається особа, котра раніше не вчиняла злочинів або раніше вчинила злочин, що вже втратив правове значення. Вчинення триваючого або продовжуваного злочину, двох або більше злочинів невеликої тяжкості, які утворюють сукупність (за винятком реальної), не може бути перепоною для застосування ст. 45 КК України.
Проте, ОСОБА_4 не вперше вчинила кримінальний проступок, адже 08.06.2021 суд ухвалив вирок, яким серед іншого, визнав її винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України у зв`язку із незаконним вирощуванням конопель в кількості більше п`ятдесяти рослин, через що така не підлягає звільненню від кримінальної відповідальності.
Керуючись статтями 284, 371, 372, 376 КПК України, суд
постановив:
відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_4 про звільнення її від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 309 КК України, на підставі статті 45 КК України у зв`язку з дійовим каяттям.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Козівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2023 |
Оприлюднено | 22.06.2023 |
Номер документу | 111667579 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Козівський районний суд Тернопільської області
Гриновець О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні