ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 11-сс/803/1240/23 Справа № 202/7556/23 Суддя у 1-й інстанції - ОСОБА_1 Суддя у 2-й інстанції - ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2023 року м. Дніпро
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду у складі:
головуючого судді ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
за участю
секретаря судового засідання ОСОБА_5 ,
прокурора ОСОБА_6 (в режимі відеоконференції),
підозрюваного ОСОБА_7
захисника ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу захисника ОСОБА_8 , який діє в інтересах ОСОБА_7 , на ухвалу слідчого судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 01 травня 2023 року про застосування запобіжного заходу у виді застави стосовно ОСОБА_7 , підозрюваного у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27 ч.4 ст.28 ч.5 ст. 191, ч.4 ст. 28 ч.1 ст. 366 КК України,-
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 01 травня 2023 року було застосовано запобіжний захід у виді застави стосовно ОСОБА_7 у розмірі двохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 536 800 (п`ятсот тридцять шість тисяч вісімсот) гривень, строком до 01 липня 2023 року, з покладанням відповідних обов"язків.
Вказана ухвала обгрунтована тим, що ОСОБА_7 обгруновано підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27 ч.4 ст.28 ч.5 ст. 191, ч.4 ст. 28 ч.1 ст. 366 КК України.
Слідчий суддя вказав, що обґрунтованість повідомленої ОСОБА_7 підозри підтверджується зібраними під час досудового розслідування належними та допустимими доказами у їх сукупності, зокрема - протоколами зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж відносно ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 ; висновками судових будівельно-технічних експертиз; інформацією щодо здійснення фінансових операцій із використанням банківських рахунків ПП «Осса», ПП «Будтайм», ПП «Вєспа», ПП «Стенбуд», ПП «Фабер-Груп»; протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_11 ; матеріалами, одержаними за результатами тимчасового доступу до документів ДПС України щодо ПП «Стенбуд»; матеріалами, одержаними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ПП «Стенбуд»; іншими матеріалами, зібраними в ході досудового розслідування.
Слідчий суддя вказав, що наявні ризики того, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового слідства та суду, незаконно впливати на інших підозрюваних та свідків у кримінальному провадженні, зважаючи на тяжкість покарання, яке йому загрожує у разі доведення його винуватості та високий рівень вірогідності настання наслідків вчинення кримінальних правопорушень.
Слідчим суддя враховував ступінь тяжкості злочинів, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_12 , найтяжчий з яких, згідно з ст. 12 КК України, відноситься до особливо тяжкого злочину, а також слідчий суддя врахував дані про особу ОСОБА_7 , який розлучений, раніше не судимий.
Слідчий суддя врахував високий рівень вірогідності настання наслідків вчинення кримінальних правопорушень, та зробив висновок, що запобіжний захід у вигляді застави зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного та дотримання покладених на нього процесуальних обов`язків.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою, захисник ОСОБА_8 , який діє в інтересах ОСОБА_7 , подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 01.05.2023 року та відмовити в задоволенні клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді застави стосовно ОСОБА_7 .
Просив, у разі необхідності обрання до підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу, застосувати запобіжний захід у виді особистого зобов`язання.
Просив, у разі застосування судом запобіжного заходу у виді застави стосовно ОСОБА_7 , визначити її у розмірі 20 прожиткових мінімумів доходів громадян, що складає 53 680 грн.
Апеляційну скаргу обгрунтовує тим, що підозра, пред"явлена ОСОБА_7 у скоєнні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, є необгрунтованою.
Вказав, що стороною обвинувачення будь-яким чином не доведено наявність в діях ОСОБА_7 умислу чи корисливого мотиву у скоєнні будь-якого злочину, вказаного у повідомленні про підозру.
Захисник зазначив, що ані за текстом повідомлення про підозру, ані за текстом клопотання стороною обвинувачення не вказано - коли, за яких умов, в який час дії ОСОБА_7 призвели до укладення фіктивних угод, не вказано, яких саме угод та на яку суму, які саме збитки були спричинені незаконними діями ОСОБА_7 , які конкретно грошові кошти було «легалізовано» за допомогою ОСОБА_7 та яким шляхом було вчинено вказаний злочин.
Вказав, що в матеріалах кримінального провадження відсутні висновки експерта, якими б було встановлено розмір збитків, заподіяних саме незаконними діями підозрюваного, як відсутні і конкретні висновки щодо способу їх заподіяння.
Зазначив, що органом досудового розслідування не надало жодного доказу порушення процедури торгів чи наявності певних домовленостей з боку учасників, тим більше доказів їх реалізації жодним чином не відображено у підозрі.
Захисник вказав, що підозрюваний має постійну роботу, постійне місце проживання, позитивно характеризується за місцем проживання, з`являється на всі виклики слідчого, є раніше не судимою особою.
Вказав, що стороною обвинувачення не доведено існування ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.
Стосовно застави захисник зазначив, що застава у розмірі 200 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб, не відповідає вимогам ст. 182 КПК України, визначена без урахування майнового стану підозрюваного та його соціального становища та фактично є завідомо непомірною для ОСОБА_7 .
Заслухавши суддю-доповідача, учасників судового провадження, вивчивши надані матеріали, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_7 підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27 ч.4 ст.28 ч.5 ст. 191, ч.4 ст. 28 ч.1 ст. 366 КК України, найтяжчий з яких, згідно з ст. 12 КК України, відноситься до особливо тяжкого злочину, тому колегія суддів вважає, що більш м`який запобіжний захід не зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, оскільки більш м"який запобіжний захід не відповідає ступеню тяжкості злочинів, у яких він підозрюється.
Колегія суддів погоджується з висновком слідчого судді щодо того, що з метою ухилення від кримінальної відповідальності, враховуючи суворість покарання, яке може бути призначено у випадку доведеності вини ОСОБА_7 , він може вдатись до спроб переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на інших підозрюваних та свідків у кримінальному провадженні, скоїти інше кримінальне правопорушення, що підтверджує наявність ризиків, передбачених п.п. 1,3,5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Колегія суддів не приймає до уваги доводи захисника стосовно того, що підозрюваний ОСОБА_7 має постійну роботу та постійне місце проживання, за яким характеризується позитивно, раніше не судимий, оскільки дані, що характеризують підозрюваного, не спростовують і не зменшують ризики, передбачені ст.177 КПК України. Ці обставини існували і на момент скоєння інкримінованих підозрюваному злочинів, та жодним чином не виступили стримуючим фактором в його поведінці.
Колегія суддів не приймає доводи захисника щодо необгрунтованості підозри, неналежності доказів у справі, оскільки матеріалами провадження підтверджено обгрунтованість підозри, оголошеної ОСОБА_7 , а питання доведеності вини особи та оцінку доказів у справі у розумінні ст.ст. 84, 85, 86 КПК України суд вирішує в нарадчій кімнаті.
Колегія суддів зазначає, що при розгляді питання щодо запобіжного заходу ані суд першої інстанції, ані суд апеляційної інстанції не може надавати оцінку доказам у справі, зібраними органом досудового розслідування.
Колегія суддів погоджується з визначеним слідчим суддею розміром застави, та зазначає, що застава у меншому розмірі не забезпечить запобігання ризикам і забезпечення виконання покладених на підозрюваного процесуальних обов`язків, виходячи з тяжкості та виду кримінальних правопорушень, інкримінованих ОСОБА_7 , відомостей про його особу, позиції Європейського суду з прав людини, є необхідною та достатньою для запобігання ризикам, передбаченим п.п. 1,3,5 ч. 1 ст. 177 ПК України, а тому не приймає доводи апеляційної скарги захисника.
Колегія суддів не вбачає порушень вимог кримінального процесуального закону, які б давали підстави для скасування ухвали, тому вважає, що у задоволенні апеляційної скарги необхідно відмовити, а ухвалу слідчого судді - залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 404, 407 КПК України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_8 , який діє в інтересах ОСОБА_7 , на ухвалу слідчого судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 01 травня 2023 року про застосування запобіжного заходу у виді застави стосовно ОСОБА_7 , підозрюваного у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27 ч.4 ст.28 ч.5 ст. 191, ч.4 ст. 28 ч.1 ст. 366 КК України - залишити без задоволення.
Ухвалу слідчого судді Індустріального районного суду м.Дніпропетровська від 01 травня 2023 року про застосування запобіжного заходу у виді застави стосовно ОСОБА_7 , підозрюваного у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27 ч.4 ст.28 ч.5 ст. 191, ч.4 ст. 28 ч.1 ст. 366 КК України - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Дніпровський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2023 |
Оприлюднено | 23.06.2023 |
Номер документу | 111683413 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава |
Кримінальне
Дніпровський апеляційний суд
Онушко Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні