СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/634/23
ун. № 760/30238/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2023 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Твердохліб Ю.О., розглянувши цивільну справу у порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення сторін за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інженерна група "Арей"</a>, третя особа: директор Товариства з обмеженою відповідальністю "Інженерна група "Арей"</a> Покровський Володимир Юрійович про захист честі, гідності та ділової репутації,
В С Т А Н О В И В:
В липні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Солом`янського районного суду м. Києва з позовною заявою до ТОВ "Інженерна група "Арей", третя особа: директор ТОВ "Інженерна група "Арей" Покровський В.Ю. про захист честі, гідності та ділової репутації.
26.11.2021 року ухвалою судді Солом`янського районного суду м.Києва позовну заяву передано за підсудністю до Святошинського районного суду м.Києва.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.06.2022 року визначено головуючого суддю Твердохліб Ю.О. та справу передано судді (а.с. 38-39).
Ухвалою судді Святошинського районного суду м.Києва від 07.06.2022 року заяву залишено без руху (40-41).
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 13.06.2022 року відкрито провадження у справі та постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с. 69).
Ухвалою Святошинського районного суду м.Києва від 04.10.2022 року змінено порядок розгляду справи та постановлено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін (а.с. 80).
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 01.02.2023 року призначено по справі судову почеркознавчу експертизу, провадження у справі зупинено (а.с. 141-142).
16.03.2023 року до суду надійшло клопотання експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про надання необхідних матеріалів для проведення експертизи (а.с. 145-146).
25.04.2023 року передставник відповідача Спиридонова К.С. на виконання клопотання надала необхідні на її думку матеріали (а.с. 152-153).
15.05.2023 року до Київського науково - дослідного інституту судових експертиз скеровані надані представником відповідача матеріали (а.с. 154).
15.06.2023 року до суду надійшло клопотання експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про надання необхідних матеріалів для проведення експертизи, а саме оргіналу досліджуваного документа - листа № 192 від 17.09.2021 року, вільних зразків підпису та почерку ОСОБА_3 .
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 21.06.2023 року відновлено провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про судову експертизу», незалежно від виду судочинства та підстави проведення експертизи судовий експерт зобов`язаний: 1) провести повне дослідження і дати обґрунтований та об`єктивний письмовий висновок; 2) на вимогу особи або органу, які залучили експерта, судді, суду дати роз`яснення щодо даного ним висновку; 3) заявляти самовідвід за наявності передбачених законодавством підстав, які виключають його участь у справі. Інші обов`язки судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.
Разом з цим, зі змісту ст. 13 Закону України «Про судову експертизу», вбачається, що незалежно від виду судочинства судовий експерт має право: 1) подавати клопотання про надання додаткових матеріалів, якщо експертиза призначена судом або органом досудового розслідування або ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи; 2) вказувати у висновку експерта на виявлені в ході проведення судової експертизи факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; 3) з дозволу особи або органу, які призначили судову експертизу, бути присутнім під час проведення слідчих чи судових дій і заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи; 4) подавати скарги на дії особи, у провадженні якої перебуває справа, якщо ці дії порушують права судового експерта; 5) одержувати винагороду за проведення судової експертизи, якщо її виконання не є службовим завданням; 6) проводити на договірних засадах експертні дослідження з питань, що становлять інтерес для юридичних і фізичних осіб, з урахуванням обмежень, передбачених законом. Інші права судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.
Оскільки суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, а для виконання ухвали суду про призначення судової почеркознавчої експертизи необхідні додаткові матеріали, тому суд вважає за необхідне зобов`язати ОСОБА_1 , ТОВ "Інженерна група "Арей" надати додаткові матеріали згідно клопотання екперта про надання додаткових матеріалів від 07.06.2023 року до 06.07.2023 року.
Керуючись, ст.ст. 107, 258, 260, 273 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про надання додаткових матеріалів для проведення експертизи - задовольнити.
Витребувати у ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Інженерна група "Арей"</a> додаткові матеріали згідно клопотання екперта від 07 червня 2023 року, а саме: оригінал дослідженого документу - листа № 192 від 17.09.2021 року, додатково вільних зразків підпису та почерку ОСОБА_3 , які можуть знаходитись в оригіналах документів (заява на видачу паспорта/Форма № 1, розписки, договори, доручення, заяви, листи, посвідчення, квитанції, страхові, податкові та нотаріальні посвідчення, документи, тощо), у тому числі наближені за часом виконання до дати складання дослідженого документа.
Документи надати до Святошинського районного суду м. Києва (03148, м. Київ, вул. Я. Коласа, 27-а, судді Твердохліб Ю.О.).
Встановити строк для подання витребуваного доказу не більше п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до частин 6-9 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Роз`яснити, що, відповідно до ст. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд, залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.О. Твердохліб
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2023 |
Оприлюднено | 23.06.2023 |
Номер документу | 111703983 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Твердохліб Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні