Постанова
від 13.06.2023 по справі 909/1036/22
ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" червня 2023 р. Справа №909/1036/22

Західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді О.С. Скрипчук

суддів Н.М. Кравчук

О.І. Матущак,

секретар судового засідання Лагутін В.Б.

розглянувши матеріали апеляційної скарги Громадської спілки «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» б/н від 28.03.2023 (вх. № 01-05/1034/23 від 04.04.2023)

на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 28.02.2023 (повний текст рішення складено 09.03.2023, м. Івано-Франківськ, суддя П.А. Шкіндер)

у справі № 909/1036/22

за позовом: Громадської спілки «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав», м. Київ

до відповідача: Дочірнього підприємства «Ютім Медіа», м. Івано-Франківськ

про зобов`язання виконати умови договору.

за участю представників:

від позивача: не з`явився;

від відповідача: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

Громадська спілка «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» звернулась до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Дочірнього підприємства «Ютім Медіа» з позовними вимогами про зобов`язання виконати умови договору.

Позовні вимоги мотивовано тим, що в порушення договірних зобов`язань відповідач, не виконав пункт 3.1. Договору № 06-12/07/21 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, у зв`язку з чим позивач просить суд зобов`язати відповідача надати громадській спілці «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Дочірнім підприємством «Ютім Медіа», та інформацію про кількість абонентів станом на 08.07.2022, надати інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Дочірнім підприємством «Ютім Медіа», інформацію про Кількість абонентів за третій квартал 2022 року, якщо у звітному кварталі відбулися зміни, сплатити за надання дозволу за третій квартал 2022 року на поточний рахунок Громадської спілки «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» суму винагороди (відрахування), розрахованої у відповідності до Договору.

Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 28.02.2023 в задоволені позовних вимог відмовлено.

Суд першої інстанції вказав на те, що у Договорі №06-12/07/21 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення від 08.07.2022 року відсутні посилання, що його дія поширюється на правовідносини, що існували до 08.07.2022 року. Відтак, суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні заявлених позовних вимог.

Не погоджуючись з даним рішенням суду Громадська спілка «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» подала апеляційну скаргу б/н від 28.03.2023 (вх. № 01-05/1034/23 від 04.04.2023), в якій просить скасувати рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 28.02.2023 та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити повністю.

Апеляційна скарга мотивована тим, що позовні вимоги стосуються лише періоду дії укладеного між позивачем та відповідачем Договору. Апелянт зазначає, що просить суд зобов`язати відповідача виконати умови Договору №06-12-07/21 саме на дату першого дня дії цього Договору, що передбачено умовами пункту 3.1.2 Договору та підтверджується матеріалами справи.

У судове засідання 13.06.2023 представники позивача та відповідача не з`явились, хоча належним чином були повідомлені про час та дату розгляду справи, причини неявки суду не повідомили.

Відповідно до п. 4 ст. 269 ГПК України суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, суд встановив наступне.

Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 13.06.2022 у справі № 909/969/21 у відповідності до вимог ст. 187 Господарського кодексу України та ч. 3 ст. 20 Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і суміжних прав» між позивачем і відповідачем укладений Договір № 06-12/07/21 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення (далі - Договір).

Рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 13.06.2022 у справі № 909/969/21 набрало законної сили 08.07.2022

Відповідно до пункту 2.1 Договору Громадська спілка «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (далі - Спілка), що здійснює обов`язкове колективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав та є акредитованою організацією колективного управління відповідно до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №14 від 10.09.2019, та Дочірнім підприємством «Ютім Медія» (далі - Провайдер) уклали Договір № 06-12/07/21 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення на умовах, якого Спілка надає Провайдеру дозвіл на використання Об`єктів прав шляхом кабельної ретрансляції на Територію, а Провайдер зобов`язується виплачувати Спілці щоквартальну винагороду (відрахування) відповідно до умов цього договору.

Згідно пункту 2.2 Договору збір винагороди (відрахування) здійснюється Спілкою з метою справедливого розподілу доходу правовласникам, які передали та які не передали Спілці управління своїми правами.

В пункті 2.4 Договору сторони передбачили, що провайдер виплачує Спілці винагороду (відрахування) за кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і (або) суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення, в розмірі та порядку, визначеному цим Договором, для виплати доходу від прав правовласникам (пункт 2.4 Договору).

Розділом 3 Договору визначено, що провайдер зобов`язаний:

- сплачувати за надання дозволу щоквартально за кожен звітний період (квартал) не пізніше 30-ти календарних днів після закінчення кожного звітного кварталу на поточний рахунок Спілки суму винагороди (відрахування), розрахованої у відповідності до цього Договору (пункт 3.1.1 Договору);

- в день укладення цього договору довідково надати Спілці інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Провайдером та інформацію про Кількість абонентів за перший ; щоквартально надавати Спілці інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Провайдером, та інформацію про Кількість абонентів, якщо у звітному кварталі відбулися зміни; інформація надається Спілці у письмовій та/або електронній формі за формами, що є відповідними додатками до цього договору (пункт 3.1.2 Договору).

Пунктом 5.1 Договору встановлено, що цей Договір є укладеним та набуває чинності в дату його підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх підписів печатками.

Відповідно до п. 5.2 Договору сторони домовились, що строк його дії встановлюється з дати його укладення до 10.09.2022.

Відповідно до п. 5.5 Договору він вважається автоматично припиненим у разі втрати Спілкою статусу акредитованої організації у сфері "кабельна ретрансляція об`єктів авторського права і (або) суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення" з моменту втрати Спілкою такого статусу без необхідності укладання Сторонами будь-яких додаткових правочинів до цього Договору.

Відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 10.09.2019 №14, строк акредитації позивача становить три роки з 10.09.2019 по 10.09.2022.

Згідно з п. 5.6. Договору у випадку припинення діяльності провайдера в сфері кабельної ретрансляції цей Договір припиняється з дати припинення такої діяльності або дати анулювання відповідної ліцензії Провайдера, про що Провайдер письмово повідомляє Спілку. Припинення дії Договору з цих підстав не звільняє Провайдера від виплати винагороди (відрахування) за період фактичного здійснення ним такої діяльності.

Додатком №1 до Договору №06-12/07/21 сторони погодили зразок інформації про кількість абонентів Провайдера за звітний квартал року.

Додатком №2 до Договору сторони погодили зразок звіту про кабельну ретрансляцію Провайдера.

Додатком №3 до Договору сторони узгодили Щомісячні тарифи за одного абонента провайдера.

Відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 10.09.2019 №14, строк акредитації позивача становить три роки з 10.09.2019 по 10.09.2022.

При винесенні постанови колегія суддів виходила з наступного.

Громадська спілка «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (далі - Позивач та/або ГС «КАМП») є юридичною особою, зареєстрованою за законодавством України.

Відповідно до вимог ст.ст. 1, 47 Законом України «Про авторське право і суміжні права» та ст.ст. 1, 12, 16 Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» ГС «КАМП» отримала статус єдиної в Україні акредитованої організації у сфері обов`язкового колективного управління - кабельна ретрансляція об`єктів авторського права і/або суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення. Зазначений факт підтверджується наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 14 від 10.09.2019.

Дочірнє підприємство «Ютім Медіа» (Відповідач) є юридичною особою, що здійснює свою діяльність за законодавством України.

Відповідно до вимог ст. 1,23,28,42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Відповідач є провайдером програмної послуги на підставі ліцензій Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення серії НР № 00358-п від 15.11.2012 по 15.11.2022, НР № 00701-п від 24.04.2018 по 24.04.2028, та здійснює на території України кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав.

Однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договір (п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України та ч. 1 ст. 174 ГК України).

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків, (ч. 1 ст. 626 ЦК України).

Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Як встановлено судом, на підставі рішення Господарського суду Харківської області від 11.03.2021 у справі № 922/3879/20 між Позивачем і Відповідачем укладений Договір № 01-27/10/20 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення (далі - Договір).

Рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 13.06.2022 у справі № 909/969/21 набрало законної сили 08.07.2022

Відповідно до п. 5.2. Договору сторони домовились, що строк його дії цього Договору встановлюється з дати його укладення і до 10.09.2022 за умови, що Позивач буде мати статус акредитованої організації колективного управління для сфери використання об`єктів авторського права і суміжних прав шляхом кабельної ретрансляції у встановленому законодавством порядку.

10.09.2022 строк дії Договору закінчився так само, як і строк акредитації Позивача у сфері обов`язкового колективного управління - кабельна ретрансляція об`єктів авторського права і/або суміжних прав, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення.

Разом з тим, Відповідач діяльність в сфері кабельної ретрансляції не припиняв, ліцензію провайдера програмної послуги не анулював та жодних письмових повідомлень з цього приводу на адресу Позивача не надсилав.

Таким чином, строком дії Договору є період з 08.07.2022 по 10.09.2022.

Відповідно до ст.ст. 598, 599 ЦК України зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом; припинення зобов`язання на вимогу однієї із сторін допускається лише у випадках, встановлених договором або законом; зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Статтею 631 ЦК України та ч. 7 ст. 180 ГК України передбачено, що строком дії господарського договору є час, впродовж якого існують господарські зобов`язання сторін, що виникли на основі цього договору. Закінчення строку дії господарського договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, що мало місце під час дії договору.

Аналіз наведених правових норм свідчить про те, що закінчення строку дії договору не є підставою для припинення визначених ним зобов`язань, оскільки згідно зі ст. 599 ЦК України, ч. 1 ст. 202 ГК України такою підставою є виконання, проведене належним чином.

Пунктом 3.1. Договору встановлено обов`язки Відповідача за Договором, а саме:

- сплачувати за надання дозволу щоквартально за кожен звітний період (квартал) не пізніше 30-ти календарних днів після закінчення кожного звітного кварталу на поточний рахунок Спілки суму винагороди (відрахування), розрахованої у відповідності до цього Договору (пункт 3.1.1 Договору);

- в день укладення цього договору довідково надати Спілці інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Провайдером та інформацію про Кількість абонентів за перший ; щоквартально надавати Спілці інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Провайдером, та інформацію про Кількість абонентів, якщо у звітному кварталі відбулися зміни; інформація надається Спілці у письмовій та/або електронній формі за формами, що є відповідними додатками до цього договору (пункт 3.1.2 Договору).

Інформація надається Позивачу у письмовій та/або електронній формі за формами, що є відповідними додатками до цього Договору.

Додатками № 1, 2, 3, які є невід`ємними частинами Договору, сторони погодили зразок інформації щодо кількості абонентів Відповідача та зразок звіту про кабельну ретрансляцію Відповідача відповідно.

Як зазначає позивач та, що не спростовано відповідачем, станом на день подання позовної заяви останній проігнорував вимоги укладеного Договору та не виконав жодного з вище перелічених договірних зобов`язань.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Частиною 2 статті 193 ГК України встановлено, що кожна сторона повинна вжити заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частиною 1 статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч. 1 ст. 530 ЦК України).

Згідно із ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання у строк встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 614 ЦК України особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання. Аналогічну норму права визначає ст. 218 ГК України.

Одним із засобів захисту цивільного права та інтересу може бути примусове виконання обов`язку в натурі (п. 5 ч. 2 ст. 16 ЦК України).

Відповідач доказів надання вищезазначеної інформації у порядку та строки, передбачені умовами договору позивачу за спірний період до суду не надав, доводи наведені позивачем в обґрунтування позову не спростував.

Разом з тим, суд критично оцінює висновки суду першої інстанції про відмову в задоволені позовних вимог з огляду на те, що у Договорі №06-12/07/21 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім прав організацій мовлення на програми організацій мовлення від 08.07.2022 року відсутні посилання, на те що його дія поширюється на правовідносини, що існували до 08.07.2022 року.

Судом першої інстанції у оскаржуваному рішенні, як і судом апеляційної інстанції встановлено, що спірний Договір №06-12/07/21 укладений з 08.07.2022 і закінчився 10.09.2022.

Позивач у позовній заяві просить виконати умови договору за третій квартал 2022 року, відтак, колегія суддів вбачає підстави для часткового задоволення позовних вимог з урахуванням вказаного періоду, в межах заявлених позовних висог.

Враховуючи все вищенаведене, колегія суддів приходить до переконання про помилковість висновку суду першої інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог.

Згідно з положеннями частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

За приписами частин 1-5 статті 236 ГПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує відповідні висновки, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до частини 1 статті 277 ГПК України підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є: 1) нез`ясування обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, встановленим обставинам справи; 4) порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права.

Підсумовуючи усе вищенаведене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про наявність правових підстав для скасування рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 28.02.2023 у справі № 909/1036/22 в порядку статті 277 Господарського процесуального кодексу України та задоволення апеляційної скарги.

Судові витрати.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача пропорційно до задоволених позовних вимог. Оскільки у даній справі позивачем заявлено вимогу немайнового характеру та визначити пропорцію неможливо у зв`язку із частковим задоволення позову на відповідача покладається 50% судового збору за немайнову вимогу у розмірі 1240,50 грн за розгляд справи у суді першої інстанції.

З огляду на те, що суд задовільняє апеляційну скаргу, судові витрати за розгляд апеляційної скарги покладаються на відповідача відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись, ст. ст. 86, 269, 270, 275, 277, 282 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Апеляційну скаргу Громадської спілки «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» б/н від 28.03.2023 (вх. № 01-05/1034/23 від 04.04.2023) задоволити.

2.Рішення Івано-Франківської області від 28.02.2023 року у справі №909/1036/22 скасувати. Прийняти нове рішення.

3.Позовні вимоги задовольнити частково.

4.Зобов`язати Дочірнє підприємства «Ютім Медіа» (76008, м. Івано-Франківськ, вул. Тролейбусна, буд. 2А; ідентифікаційний код 36997279) виконати вимоги пункту 3.1 Договору № 06-12/07/21 про надання дозволу на кабельну ретрансляцію об`єктів авторського права і суміжних прав, крім організацій мовлення на програми організацій мовлення від 08.07.2022, укладеного з Громадською спілкою «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (01021, Київ, вул. Шовковична, 10, оф. 28, ідентифікаційний код 43080257), в частині наступного:

- надати Громадській спілці «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (01021, Київ, вул. Шовковична, 10, оф. 28, ідентифікаційний код 43080257) інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Дочірнім підприємством «Ютім Медіа» (76008, м. Івано-Франківськ, вул. Тролейбусна, буд. 2А; ідентифікаційний код 36997279), та інформацію про кількість абонентів станом на 08.07.2022.

- надати Громадській спілці «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (01021, Київ, вул. Шовковична, 10, оф. 28, ідентифікаційний код 43080257) інформацію щодо найменувань програм організацій мовлення, які ретранслюються Дочірнім підприємством «Ютім Медіа» (76008, м. Івано-Франківськ, вул. Тролейбусна, буд. 2А; ідентифікаційний код 36997279), та інформацію про кількість абонентів за період з 08.07.2022 по 10.09.2022, якщо у відповідному кварталі відбулися зміни.

- сплатити за надання дозволу за період з 08.07.2022 по 10.09.2022 року на поточний рахунок Громадської спілки «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (01021, Київ, вул. Шовковична, 10, оф. 28, ідентифікаційний код 43080257) суму винагороди (відрахування), розрахованої у відповідності до Договору.

5.Стягнути з Дочірнього підприємства «Ютім Медіа» (76008, м. Івано-Франківськ, вул. Тролейбусна, буд. 2А; ідентифікаційний код 36997279) на користь Громадської спілки «Коаліція аудіовізуальних і музичних прав» (01021, Київ, вул. Шовковична, 10, оф. 28, ідентифікаційний код 43080257) суму 4 962, 00 грн витрат по оплаті судового збору за розгляд справи у суді першої інстанції та за розгляд апеляційної скарги.

6.Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Строки та порядок оскарження постанов апеляційного господарського суду визначені § 1 глави 2 Розділу IV ГПК України.

Веб-адреса судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http//reyestr.court.gov.ua.

Головуючий суддя О.С. Скрипчук

Суддя Н.М. Кравчук

Суддя О.І. Матущак

СудЗахідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення13.06.2023
Оприлюднено23.06.2023
Номер документу111705854
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/1036/22

Повістка від 14.08.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 14.08.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 11.07.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Постанова від 13.06.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 06.06.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 23.05.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 12.05.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 18.04.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 10.04.2023

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Рішення від 28.02.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Шкіндер П. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні